کد خبر: 42987تاریخ انتشار : 13:39:58 - سه شنبه 7 ژوئن 2016

حجت الاسلام افتخاری؛

زمین های کوهستانی به واسطه ویلا سازی‌های غیر قانونی از بین رفتند/مدیریت آب در کشور تنها با برنامه ریزی ملی قابل اجرا است

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه زمین های کوهستانی به واسطه ویلا سازی های غیر قانونی از بین رفتند، گفت: استفاده بهینه از منابع آبی نیازمند مدیریت جدی است.

 محمد مهدی افتخاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مشکلات صنعت کشاورزی در کشور ، خاطرنشان کرد:  برای توسعه صنعت کشاورزی در راستای  یکپارچه سازی  زمین های کشاورزی  باید  مکانیزه  کردن کشاورزی در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت کشاورزی باید  از حالت سنتی خارج شود و به صورت مکانیزه درآید، تصریح کرد:  برای توسعه کشاورزی  باید بهای مناسبی به کشاوران خرد در این  صنعت مولد داده شود.

وی ادامه داد: کشاورزان  خرد بخش عظیمی از جامعه روستایی  ما تشکیل  میدهند که زندگی خود  را براساس برداشت محصول  از اراضی کشاورزی  برنامه ریزی می کنند  بنابراین  برای افزایش تولیدات کشاورزی بدیهی است که باید  صنعت کشاورزی همسو با رویکردهای علم وفناوری  تولیدات کشاورز ی را رقم بزند.

  افتخاری افزود:  برای افزایش بهره‌وری بهینه  از اراضی کشاورزی  و افزایش درآمد  شاغلین  باید به ساختار  اقتصادی کشاورزی  از جمله نیروی کار ، سرمایه ، مواد  اولیه  توجه  ویژه ای بعمل آید تا صنعت کشاورزی در راستای توسعه اقتصادی  به نحو کارشناسانه ای   قرار بگیرد.

 وی با بیان  اینکه  مدیریت  آب  در کشور تنها  با  برنامه ریزی ملی قابل اجرا ست، یادآورشد:استان‌های شمالی  به واسطه پرآبی  قابلیت کشت برنج  را به مراتب   بیش   از  استان هایی همچون اصفهان و دیگر  استانهای جنوبی را دارند  و بدیهی است کشت برنج  در این استان ها  به منابع آبی  آنها ضرر بسیار اساسی  وارد می کند.

افتخاری ، یادآورشد:ضعف در  توزیع ،  مشکل  در قیمت  خریدهای  تضمینی، نفوذ عجیب دلالان و  واسطه گران  موجب شده  که کشاورز  در فروش محصول  خود به اندک  بهایی قانع شود  و حال آنکه  وقتی محصول  او به دست خریدار می رسد به چندین  برابر قیمت اولیه می رسد.

 نماینده مردم فومن و شفت  در مجلس با بیان اینکه هر تحولی  نیاز به برنامه ریزی  دقیق دارد و کشاورزی  نیز از این امر مستثنی  نیست، گفت:یکپارچه سازی  زمین  های کشاورزی  باید  در اولویت  قرار بگیرد و این در حالی است که در سال‌های اخیر در این راستا تلاش های انجام شده است  اما اقدامات برای تکمیل  یکپارچه‌سازی  اراضی کشاورزی باید افزایش یابد./

 

 1. حسین گفت:

  ولی متاسفانه مسئولین فقط با افراد ضعیف وبدون پارتی برخورد می کنند سرمایه داران و گردن کلفتان با دادن رشوه خیلی راحت حتی مجوز آب و برق و گاز و تلفن هم می گیرند و مجوز ساخت و پروانه ساخت می گیرند کجایند مسدئولین ما که این گونه تبعیض ها را رویت کنند .

 2. 300متر زمین120متر بنا ویلانوساز درمرحله پایان کار باتمام
  امکانات اعم از اب برق گاز تلفن براسفالت داخل شهر سیاهکل
  فاصله با شهرلاهیجان 10کیلومتر باپروانه ومجوز ساخت و
  09112435822سندشش دانگ ثبتی منگوله دار داری ویو وچشم
  انداز عالی کوه وجنگل-فروش بصورت نقد واقساط بلند مدت دارای 20میلیون تومان وام مسکن
  یک ساله-100میلیون تومان-تحویل فوری-یا معاوضه
  با ماشین
  جهت خرید زمین ویلا در شمال گیلان لاهیجان سیاهکل دیلمان به وبسایت زیر مراجعه فرمایید
  http://amlak-ariyansiahkal.ir/