کد خبر: 42940تاریخ انتشار : 16:39:37 - دوشنبه 6 ژوئن 2016

به بهانه برگزاری یادمان سردار شهید علی فرجود؛

شهید فرجود خود را با حرکت توفنده انقلاب همگام ساخت

مراسم یادمان سردار شهید علی فرجود در اولین جلسه هفتگی هیات انصارالحسین علیه السلام فومن در ماه مبارک رمضان در منزل این شهید والامقام برگزار می گردد.

به گزارش بهجت نیوز,  مراسم یادمان سردار شهید علی فرجود در اولین جلسه هفتگی هیات انصارالحسین علیه السلام فومن در ماه مبارک رمضان در منزل این شهید والامقام برگزار می گردد که  به این بهانه چند خطی از این شهید بزرگوار تقدیم شما خوانندگان عزیز می کنیم.

سردار شهيد‌ علي‌ فرجود شکالگورابي‌ فرزند مرادعلي‌ در سوم مهر 1336 در روستاي‌ شكالگوراب‌ بالا شهرستان فومن در خانواده‌اي‌ مذهبي‌ و زحمتكش‌ قدم‌ به‌ جهان‌ گذارد.

پس‌ از گذراندن‌ دوران‌ طفوليت‌، وارد مدرسه‌ شد و تا پايه‌ي‌ سوم‌ متوسطه‌ در رشته‌ي‌ اقتصاد به‌ادامه‌ي‌ تحصيل‌ پرداخت‌. شهيد فرجود در سالهاي‌ قبل‌ از انقلاب‌، خود را با حركت‌ توفنده‌ انقلاب‌همگام‌ ساخت‌ و تا حد توان،‌ در فعاليت‌ انقلابي‌ شركت‌ مي‌کرد‌. پس‌ از انقلاب‌ در اغلب‌ مجالسي‌كه‌ در مسجد و انجمن‌ اسلامي‌ محل‌، برگزار مي‌گرديد، شركت‌ داشت‌ و در همان‌ ايام‌ به‌ عضويت‌ نهادسپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌ شهرستان‌ فومن‌ درآمد.

%image_alt%

پس‌ از شروع‌ جنگ‌ تحميلي‌، از سپاه‌ فومن‌ عازم‌ جبهه‌هاي‌ حق‌ عليه‌ باطل‌ گرديد و پس‌ از دلاوري‌ و رشادت‌ها، سرانجام‌ در سي‌ام‌ آبان‌ 1361 در منطقه‌ عملياتي‌ موسيان‌ به‌ مقام‌ شهادت‌ نايل‌ آمد و به‌جمع‌ شهداي‌ اسلام‌ پيوست‌. از این شهید دو فرزند یکی دخترو یکی پسر به یادگار مانده.

شهيد فرجود از نظر اخلاقي‌، فردي‌ خوش‌ رفتار و آرام‌ بود و بصيرت‌ خاصي‌ درباره‌ مسائل‌ داشت‌.به‌ واجبات‌ و ترك‌ محرمات‌ اهميت‌ خاصي‌ مي‌داد و به‌ امور خانواده‌، بسيار توجه‌ داشت‌. صبور بودو در سخت‌ترين‌ لحظات‌، بر اعصاب‌ خود مسلط‌ مي‌شد.

در وصايايش‌ مي‌خوانيم‌: «سفارشي‌ كه‌ من‌ به‌ برادران‌ و خواهران‌ عزيزم‌ دارم‌، اين‌ است‌ كه‌ با تمام‌وجودتان‌ تلاش‌ نمائيد و پيروي‌ از امام‌ خميني‌ بت‌شكن‌ نموده‌ و امام‌ را تنها نگذاريد و با نيروي‌الهي‌، دشمنان‌ خدا را سركوب‌ نمائيد و هيچ‌ مكتبي‌ جز مكتب‌ اسلام‌، نجات‌ دهنده‌ بشر نيست‌».

شهیدفرجود