کد خبر: 42922تاریخ انتشار : 17:26:12 - یکشنبه 5 ژوئن 2016

به بهانه انبوه زباله ها در ورودی روستای پامسار فومن؛

چشم ها را باید شست، جور دگر باید دید

هدف از این نوشتار صرفا این نیست که به دنبال پاسخگو بودن مدیر یا مسئولی باشیم علاوه بر آن بیائیم از زاویه ای دیگر به این معضل زیست محیطی بیاندیشیم.

مشاهده انبوه زباله ها در ورودی روستای پامسار جنب دانشکده فنی فومن متاسفانه تصویر ناپسندی از چهره شهری که با در اختیار داشتن ماسوله و قلعه رودخان از مزیت های بکر و فوق العاده در امر جذب توریسم و گردشگر برخوردار است، ارائه داده است.

در این زمینه قطعا اهالی روستا های همجوار و دهیاری ها و شوراهای آن روستا ها ، بخشداری و شهرداری فومن و … مسئولند و باید پاسخگو باشند.

اما هدف از این نوشتار صرفا این نیست که به دنبال پاسخگو بودن مدیر یا مسئولی باشیم علاوه بر آن بیائیم از زاویه ای دیگر به این معضل زیست محیطی بیاندیشیم.

انسان گل سرسبد آفریده های خداوند و خلیفه او بر روی زمین است، از این رو پروردگار نیز زمینه و استعداد شکوفایی، بالندگی و تکامل را به آدمیان عنایت کرده تا بتوانند به وظیفه خلیفگی خود در زمین عمل کند.

انسان در تعامل با طبیعت همواره باید متوجه باشد که جانشین خدا بر روی زمین است و لذا باید خداگونه در زمین زیست کرده و با مخلوقات از جمله طبیعت و محیط زیست برخوردی خدا پسندانه داشته باشد و  از سر حکمت ، مصلحت و خردورزی از طبیعت بهره ببرد.

اگر همه ما باورمان این باشد که آسیب به طبیعت، آسیب به منابع زیست،محیطی و تهدیدی برای نسل های آینده است، خیلی از مشکلاتی که اکنون با آن مواجه هستیم به واقع رفع خواهد شد. و چه بسا از همین منابعی که امروز در کشور های توسعه یافته به صورت انبوه در بازیافت مجدد و همینطور تولید انرژی استفاده می شود، بتوانیم در راستای اقتصاد مقاومتی که یگانه راه برون رفت از وضعیت وخیم اقتصادی کشور است گام های مساعدی برداریم.

 photo_2016-06-05_16-42-34