کد خبر: 42790تاریخ انتشار : 2:47:16 - جمعه 3 ژوئن 2016

آیت الله پروائی در مسجد بالامحله فومن؛

وقتی با آمریکا مواجه هستیم باید با آنها مقابله کنیم/باید روحیه خودباوری را در مقابل نیرنگ های دشمن حفظ کنیم

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از دستاوردهای مهم امام احیای روحیه خود باوری بود. این که ما می توانیم در مقابل صدام ها بایستیم ما باید این روحیه را در مقابل نیرنگ های دشمنان حفظ کنیم.

به گزارش بهجت نیوز، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در مراسمی که شب گذشته بعد از نماز جماعت مغرب و عشا به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مسجد ولی عصر(عج) بالامحله فومن برگزار شد گفت: دو مناسبت بزرگ در این ایام وجود دارد یکی قیام ۱۵ خرداد که این قیام هم با امام ارتباط دارد و دوم سرنوشت خود امام راحل که در واقع باید مورد توجه عمیق همگان باید قرار بگیرد.
آیت الله پروایی گفت:آن زمانی که عالمی از دنیا برود آسیبی به دین وارد می شود که هیچ چیزی نمی تواند آن را جبران کند. مصداق بارز و اکمل این روایت میتواند شخصیت بی نظیر امام راحل باشد. ما در تاریخ تشیع و تاریخ اسلام علمای کم نظیری داشتیم همچون میرزای شیرازی، شیخ مفید و مقدس اردبیلی تا علمای معاصر اما با احترام به همه علمای بزرگ در این میان هیچ کس در جامعیت به امام راحل نمی رسد. این تحلیل بزرگانی مثل رهبر معظم انقلاب ، مرحوم آيت الله اراکی ، مرحوم آیت الله گلپایگانی، مرحوم شهید دستغیب ،مرحوم آيت الله مرعشی و مرحوم آیت الله بهاالدینی است که هر یک از این ها برای خودشان از استوانه ها و آیه های تاریخ تشیع می باشند. مرحوم شهید دستغیب در مورد امام راحل می فرمایند اطاعت از او اطاعت از امام زمان و مخالفت با او مخالفت با امام زمان است. اول باید شخصیت امام زمان (عج) برای ما مشخص بشود بعد ببینیم آن کسی که اطاعت از او اطاعت از امام زمان (عج) می شود چگونه شخصی است.

این استاد حوزه های علمیه ادامه داد: پیغمبر(ص) الگوی ربانی ماست و ما می توانیم شاگردی از شاگردان مکتب پیغمبر(ص) را به الگو بگیریم. امام راحل (ره) در زندگی فردی و اجتماعی برای ما الگو است. در مقابل کفر ، سیاست و دیانت برای ما الگو است. این امام راحل بود که از مکتب پیغمبر اسلام برآمد و در آن ماندگار شد لذا ما می توانیم امام راحل (ره) را احیا کننده مکتب تشیع در قرن حاضر معرفی کنیم اینکه همواره ظلم نکنیم و زیر بار ظلم نرویم و این در واقع همان سخن معروف امام حسبن (ع) است که می فرمایند من مرگ با عزت را بر زندگی با ذلت ترجیح می دهیم که نمونه بارز این سخن را امام راحل (ره) در جامعه ما و در دنیا طنین انداز کرد. اگر امروز می بینید در ملت های آزاده گرایش به تشیع وجود دارد اینها قبل از انقلاب نبوده است، اینها همه متاثر از انقلاب ما بوده است.
آيت الله پروایی اظهار کرد: این انقلاب ما بود که مکتب امام حسین (ع) را به تمام دنیا صادر کرد. این از افتخارات امام راحل ره بود. حضرت آیت الله العظمی مظاهری میگفت امام راحل (ره) مجسمه اخلاق اسلامی است. این اخلاق اوست که وی را برای بشریت الگو کرده است. وقتی ما با آمریکا مواجه هستیم، وقتی با اسرائیل مواجه هستیم و وقتی با دشمنان اسلام و مذهب تشیع مواجه هستیم باید با آن ها مقابله کنیم زیرا آن ها می خواهند ما از دین خود دست برداریم. این گفتمان امام راحل است که در محور خدا باشیم و در در محور خدا حرکت کنیم.
وی در ادامه گفت: امام راحل (ره) اهل نماز شب زیارت عاشورا و عباداتی از این قبیل بودند و چنان عظمتی از راه ارتباط با خدا به دست آوردند که ۱۱ میلیون جمعیت در تشییع پیکر مبارک او شرکت کردند. این خاصیت علما است که حتی وقتی می میرند باز هم زنده هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از بزرگترین کارهای امام ره در طول حیاتشان احاطه روح عزت به مسلمین بود. قبل از انقلاب برای مسلمانان ارزشی قایل نمی شدند این امام ره بود که عزت و عزیز بودن را برای ملت رقم زدند.خود ساقط کردن حکومت شاهنشاهی بسیار کار بزرگی بود که امام ره با کمک مردم آن را انجام داد. خدا اگر بخواهد بنده ای را عزیز کند اگر عالم و آدم دست به دست هم بدهند نمی توانند آن را خوار کنند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از دستاوردهای مهم دیگر امام احیای روحیه خود باوری بود. این که ما می توانیم در مقابل صدام ها بایستیم ما باید این روحیه را در مقابل نیرنگ های دشمنان حفظ کنیم.
آيت الله پروایی گفت: این شهر شهر آیت الله بهجت پرور است. ما باید کاری کنیم که وقتی کسی وارد این شهر می شود فکر کند روحیه این عالم هنوز در این شهر حاکم است.
وی در پایان با آرزوی سلامتی برای آقا امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب گفت:  از خداوند خواستاریم که کینه تمامی دشمنان اسلام را به خودشان برگرداند و ما را ادامه دهنده راه امام (ره)و شهدا قرار دهد.