کد خبر: 42782تاریخ انتشار : 15:12:21 - پنجشنبه 2 ژوئن 2016

امام جمعه فومن در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مسجد جامع؛

در برابر دشمنان مکار و ظالم باید ایستادگی کرد

امام جمعه فومن در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: مجلس امروز به احترام مجتهدی عظیم الشان،عالمی فاضل از سلاله سادات،از برجستگان حوزه های علمیه جهان تشیع و صاحب نظریه عالی ولایت مطلقه فقیه برگزار شده است.

به گزارش بهجت نیوز، امام جمعه فومن در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که با حضور مسئولین ، بسیجیان و مردم همیشه در صحنه فومن در مسجد جامع برگزار شد گفت: مجلس امروز به احترام مجتهدی عظیم الشان،عالمی فاضل از سلاله سادات،از برجستگان حوزه های علمیه جهان تشیع و صاحب نظریه عالی ولایت مطلقه فقیه برگزار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین صفوی با اشاره به شرایط جامعه در قبل از نهضت امام خمینی(ره) گفت: در زمانی که تبلیغ می کردند دین افیون جامعه است و علل عقب ماندگی جهان اسلام را دینداری می دانستند که پس از تفتیش عقاید در اروپا که چندصد هزار دانشمند را محاکمه کردنداین دین گریزی را به جهان اسلام منتقل کردند و در اثر بی کفایتی حکام دنیای اسلام بر معادن جهان اسلام دست اندازی کردند،مرزها را تغییر دادند ، عهدنامه هایی را به راحتی به کشور ما تحمیل کردند و همه اینها را به پای اسلام نوشتند و گفتند علل عقب ماندگی دینداری و اسلام مداری است.در چنین شرایطی بود که امام قیام کرو و نهضت اسلامی در ایران آغاز شد.

استاد حوزه علمیه فومن گفت:امام کاظم(ع) می فرماید مردی از قم برمی خیزد و مردم را به حق دعوت می کند، او یارانی دارد که چون پاره های آهن هستند ، یاران این مرد هرگز از جنگ نمی هراسند و خسته نمی شوند و بر خداوند توکل می کنند. ما باورمان این است علما وارث انبیا هستند، فرمود هر کس عالمی را احترام کند مرا احترام کرده است لذا اکرام عالم اکرام رسول خدا است.لذا امام(ره) با آن جایگاه برجسته علمی در حوزه های علمیه نهضت اسلامی را با توکل بر خدا شروع کرد. در جامعه ای که می خواستند اسلام را تحریف کنند،می خواستند قرآن را به حاشیه ببرند،می خواستند قرآن را تحریف کنند،آمدند بدعت ایجاد بکنند، ما بدعت های احمد کسروی را در قبل از انقلاب به خاطر داریم که علمای اعلام قاطعانه پاسخ شبهات را دادند.

وی در بخش دیگری از بیانات اظهار داشت: امام (ره) فرمود ای آقای شاه از سرنوشت پدرت عبرت بگیر،ما در طول تاریخ مراجع شیع بزرگی داریم که همواره در مقابل جور و ظلم به پا خواسته اند و به تکلیف عمل کردند. امروز هم مراجع بزرگ حوزه های علمیه یاور انقلاب هستند، یاور رهبر معظم انقلاب هستند.

امام جمعه فومن گفت:امروز الحمدالله نظریه خارج امام که در مقابل عبادات بحث سیاست را پیش کشید مورد نظر اکثریت فقهای شیعه می باشد.ما در ایران فقیه برجسته ای چون سید حسن مدرس را داریم که فریاد زد سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست و جانش را در راستای همین عقیده خود فدا کرد.

حجت الاسلام صفوی اذعان کرد: امام(ره) در جریان مبارزه فرمود که از هیچ کس جز خدا نترسیدم لذا امام 14 سال در نجف تبعید شد و فرزند بزرگوارشان آقا سید مصطفی را از دست دادند و آنجا فرمودند مرگ سید مصطفی از الطاف خفیه الهی است. لذا مردم با تبعیت از رهبری امام بزرگوار به پا خواستند و قیام کردند و انقلاب در سال 57 به پیروزی رسید.

وی در پایان با اشاره به رشادت ها و جان فشانی ها برای تثبیت این انقلاب گفت: شهدا برای مسئولیت و مقام به میدان نرفتند،جانبازان و ایثارگران برای مسائل مادی به میدان نرفتند، امروز ما دشمنان مکار و حیله گر و ظالمی داریم،با آن همه تلاش مسئولین کشور برای احقاق حقوق مسلم ملت ایران باز به بهانه های واهی و خودساخته 2 میلیارد دلار از اموال ایران را تصاحب می کنند. سیاستمداران کمی تفکر کنند در برابر این دشمنان مکار و ظالم باید ایستادگی کرد زیرا آنها برای خود حقی قائلند امام آمد و دستان چپاولگر آنها را از این کشور قطع کرد.