کد خبر: 42660تاریخ انتشار : 20:27:01 - چهار شنبه 1 ژوئن 2016

امام جمعه فومن در نشست همفکری با هیئت های مذهبی و تشکل های دینی؛

هیات ها باید پرچم شهدا را در جبهه نرم به دوش بگیرند

من از هیات های مذهبی انتظار دارم با توجه به این که ماه مبارک رمضان را در پیش داریم شهر را پوشش میدانی بدهند تا هر کسی با ورود به این شهر بداند که چطور باید رفتار کند.

به گزارش بهجت نیوز، صبح امروز جلسه هم اندیشی امام جمعه فومن با تشکل های دینی و هیئت های مذهبی در دفتر امام جمعه فومن برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین صفوی امام جمعه فومن در این جلسه  با اشاره به اهمیت علم آموزی گفت: همه ما میدانیم که معمولا علم غرور آور است اگر بدرستی معنای آن استباط نشود. از امام صادق (ع)  پرسیدند عقل یعنی چه؟ فرمود عقل آن است که شما را به خدا رهنمود کند و باعث بشود به بهشت برسید. بعضی از دستاوردهای انسان اگر برای خدا نباشد باعث می شود ما از خدا دور شویم.

photo_2016-06-01_20-16-50

وی در ادامه در ارتباط با هیئت ها اظهار کرد: باید عرض کنم که ما از هیات ها انتظار داریم ارتباطشان را با امام جمعه بیشتر کنند در نماز جمعه بیشتر شرکت کنند. چطور میشود اعضای هیاتی که در خط ولایت و خط رهبری باشند از نماز جمعه فاصله داشته باشند. مناز نظرات هیاتی های عزیز در بهتر برگزار کردن مراسم باشکوه نماز جمعه استقبال میکنم.

photo_2016-06-01_20-16-38

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن گفت: بحث دیگری که بسیار مهم است و تمامی هیات ها در این زمینه باید تلاش خود را بکنند ارتباط با مدارس و دانشگاه هاست. ما در شهرستان فومن چندین دانشگاه و موسسه آموزشی داریم. هیات ها باید در سطح دانشگاه ها کار کنند و روش تبلیغ خود را باید عوض کنند،‌فقط نباید به مراسم های خاص هیات خودشان بسنده کنند. ما امروز خوراک معنوی باید به جوانان خود بدهیم، در غیر این صورت دشمن برنامه های خود را عملی می کند. شما هیات ها باید پرچم شهدا را در جبهه نرم به دوش بگیرید. هیات های مذهبی فقط نباید به اقامه عزاداری بسنده کنند.

photo_2016-06-01_20-16-32
امام جمعه فومن اذعان کرد: من از هیات های مذهبی انتظار دارم با توجه به این که ماه مبارک رمضان را در پیش داریم شهر را پوشش میدانی بدهند با توجه به گردشگر بودن شهر فومن و این که ما هر سال دو و نیم تا سه میلیون گردشگر داریم لازم است اقدامات لازم انجام شود تا هر کسی با ورود به این شهر بداند که چطور باید رفتار کند.

photo_2016-06-01_20-16-22
حجت الاسلام صفوی اظهار کرد: امروز باید تبلیغات معنوی را به بهترین و مختصرترین شکل انجام دهیم. با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند باید به تذکر لسانی اهمیت بدهیم بنابراین یکی از مهم ترین وظایف هیات ها اقدام به امر به معروف و نهی از منکر می باشد.  مساله بعدی موضوع اتمام کارهای مصلی می باشد. از هیات ها انتظار داریم که در این راه ما را یاری کنند. چون مصلی یک مرکز برای تجمیع همه هیات ها می باشد. از هیات ها خواستاریم تا خیرین را به ما معرفی کنند. شوراهای هیات های مذهبی هم باید با ما مراوده داشته باشند.
وی در پایان گفت: کار مهم دیگر هیات ها تاکید میکنم این است که باید نبض تبلیغات در مدارس را به دست بگیرند. باید محموله های فرهنگی را به آنها تزریق کنیم. جذب و جهت دهی دانش آموزان امر بسیار مهمی است که لازم است برای آن برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد.  انشاالله با یاری خداوند این جلسات مداوم باشد و با همفکری هم بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

شایان ذکر است این جلسه با حضور روسای ادارات تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه حجج الاسلام آقایان ابراهیم زاده و زارع، حسین عظیمی نژاد رئیس ستاد نمازجمعه و احمد قدیمی رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان فومن برگزار شد.