کد خبر: 42568تاریخ انتشار : 17:27:56 - سه شنبه 31 مه 2016

رئیس سازمان چای کشور در دیدار با امام جمعه فومن؛

25 میلیون دلار از واردات چای کاسته شد

دکتر روزبهان با اشاره به روند احیای باغات رها شده گفت: ما در سال 93 برای اولین بار تسهیلات بهزراعی را به چایکاران متقاضی ارائه کردیم که در نتیجه در سال گذشته 68 هکتار از باغات رها شده در فومن کف بر و احیا شدند.

به گزارش بهجت نیوز، رئیس سازمان چای کشور ظهر امروز در دیدار با امام جمعه فومن گفت:همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند هر قدمی که در جهت تقویت اقتصاد کشور برداشته شود جهاد در راه خداست ، ما نیز در سازمان چای به دنبال جهاد هستیم و می خواهیم در صنعت چای رونق ایجاد کنیم.

دکتر روزبهان اظهار کرد: صندوق توسعه چای تشکیل شده است که در حال حاضر 42 هزار خانواده در این صندوق عضو شده اند که 806 نفر اهل شهرستان فومن هستند.این افراد برای تسهیلات به بانک مراجعه نمی کنند و به کارشناسان صندوق مراجعه می کنند.

وی افزود:خدا رو شکر حرکتی در حال بوجود آمدن است و امیدواریم که با پیگیری های لازم و برنامه ریزی به موقع بتوانیم روز به روز از میزان مشکلات کم کنیم و با لطف خداوند قدمی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب برداریم.

دکتر روزبهان با اشاره به روند احیای باغات رها شده گفت: ما در سال 93 برای اولین بار تسهیلات بهزراعی را به چایکاران متقاضی ارائه کردیم که در نتیجه در سال گذشته 68 هکتار از باغات رها شده در فومن کف بر  و احیا شدند.

وی گفت: در سال گذشته 25 میلیون دلار از واردات چای به کشور کاسته شد.

شایان ذکر است امام جمعه فومن نیز در ابتدای این دیدار ضمن توصیه به حمایت از کشاورزان چایکار از مسئولین سازمان چای کشور خواست تا با برنامه ریزی منظم مشکلات صنعت چای برطرف شود.