کد خبر: 42534تاریخ انتشار : 11:13:35 - سه شنبه 31 مه 2016

فرماندار فومن در جلسه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان فومن؛

اعتقاد به پیشگیری مقدم بر درمان داریم

فرماندار فومن اظهار کرد: چنانچه بناست این بسترها هم مورد توجه قرار گیرد باید بر آموزش و فرهنگ‌ سازی و تقویت بنیان‌های اعتقادی دینی مردم و جامعه کار شود.

میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن عصر دیروز در جلسه پیشگیری از وقوع جرم این شهرستان اظهار کرد: با توجه به افزایش روند جمعیت، افزایش مهاجرت و وپدیده‌های همچون حاشیه‌نشینی و تکدی‌گری و اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی ضرورت پیشگیری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه لازم است همه مسئولان نهادها و ادارات در این مقوله وارد و همکاری لازم را داشته باشند، افزود: در مباحث مربوط به سلامت انسان‌ها، اعتقاد به پیشگیری مقدم بر درمان داریم.

فرماندار فومن گفت: وقتی بحث سلامت جامعه مطرح می‌شود طبیعتا مانند سلامت خود انسان‌ها، ابتدا پیشگیری مقدم بر درمان است، بنابراین هر چند که برخوردهای انتظامی و قضایی با جرایم طبیعتا با جدیت و قاطعیت انجام می‌گیرد، سلامت جامعه نیاز به پیشگیری قبل از برخورد دارد.

مومنی‌زاده با بیان اینکه اگر بناست در ارتباط با پیشگیری به صورت موثر اقدام شود باید با عواملی که بسترهای لازم رابرای جرایم ایجاد می‌کند برخورد کرد، تصریح کرد: عوامل فوق به دو دسته اقتصادی و فرهنگی تقسیم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فقر، بیکاری، مسائل مربوط به اشتغال و درآمد که نیازهای مردم در جامعه را تشکیل می‌دهد اگر این نیازها چنانچه به موقع تامین نشود، بستر لازم برای جرایم فراهم می‌گردد.

فرماندار فومن اظهار کرد: چنانچه بناست این بسترها هم مورد توجه قرار گیرد باید بر آموزش و فرهنگ‌ سازی و تقویت بنیان‌های اعتقادی دینی مردم و جامعه کار شود.

مومنی‌زاده افزود: همه باید تلاش و همکاری لازم در راستای کاهش جرایم و حذف عوامل و بسترهایی که موجب ارتکاب جرایم در جامعه می‌شود داشته باشیم.