کد خبر: 42493تاریخ انتشار : 1:34:12 - سه شنبه 31 مه 2016

امام جمعه فومن در جلسه ستاد نماز جمعه؛

جهان اسلام مدیون امام راحل (ره) است

امام جمعه فومن عصر روز گذشته در جلسه ستاد نماز جمعه فومن گفت: ما در مذهب شیعه مدیون علامه امینی هستیم ، وی در قرن معاصر اسلام را حرکت داد، اکنون خیلی از سران کشورهای عربی بر ضد مذهب تشیع دشمنی می کنند.علامه امینی با کتاب الغدیر و با ذکر فضایل امیرالمومنین(ع) بزرگترین خدمت را به مذهب تشیع کرده است.

به گزارش بهجت نیوز، امام جمعه فومن عصر روز گذشته در جلسه ستاد نماز جمعه فومن گفت: ما در مذهب شیعه مدیون علامه امینی هستیم ، وی در قرن معاصر اسلام را حرکت داد، اکنون خیلی از سران کشورهای عربی بر ضد مذهب تشیع دشمنی می کنند.علامه امینی با کتاب الغدیر و با ذکر فضایل امیرالمومنین(ع) بزرگترین خدمت را به مذهب تشیع کرده است.

photo_2016-05-31_02-40-02

وی گفت:ما باید با تفکر انحرافی مقابله کنیم،ما باید با برداشت غلط از دین مقابله کنیم،امروز وهابیت انحراف استة داعش انحراف است.در دوران اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام 60 سال معاویه بر ضد امیرالمومنین(ع) فعالیت کرد اما امام سجاد (ع) با یک خطبه کوتاه تمام تبلیغات معاویه را نابود کرد که در آن مجلس خیلی ها اظهار کردند که ما شما را نمی شناختیم.

امام جمعه فومن در ادامه  با اشاره به نماز جمعه بعنوان یادگار حضرت امام عزیز در جمهوری اسلامی ایران گفت: این میراث بزرگ و ارزشمند و پایگاه بزرگ دینی و مذهبی باید پاسداری و حفاظت شود.

وی افزود: به زودی  قرارگاه فرهنگی شهرستان با فرماندهی امام جمعه و عضویت و پیگیری اعضای ستاد برگزاری نمازجمعه و نهادها و ادارات فرهنگی با دستور کار قرار دادن منویات رهبری عزیز و فرزانه انقلاب و برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ دینی آغاز به کار خواهد نمود.

photo_2016-05-31_02-40-15

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن صفوی با اشاره به نقش بی بدیل امام خمینی (ره) در شکوفایی اسلام ناب محمدی گفت:امام خمینی (ره) اسلام را در قرن معاصر زنده کرد و جهان اسلام مدیون امام راحل(ره) است. امام فرهنگ مقاومت را دنیای اسلام احیا کرد. امروز شما می بینید که در جهان اسلام حزب الله لبنان و انصارالله یمن با تاسی از نهضت امام خمینی (ره) در ایران با کمترین امکانات در مقابل دشمنان مجاهدت می کنند.

photo_2016-05-31_02-40-25

شایان ذکر است در ابتدای جلسه مهندس عظیمی نژاد رییس ستاد و مدیر اجرایی ساخت مصلی،ضمن تبریک به امام جمعه محترم به جهت تمدید حکم دوره سوم امام جمعه ای ایشان در شهرستان فومن از زحمات ۶سال گذشته،اقدامات ماندگار و شایسته ایشان و مساعی و تعامل وی با مسئولین و مردم ولایت مدار شهرستان تقدیر نمود سپس محور جلسه را تدوین برنامه ها و برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان و بررسی مصوبات قبلی ستاد عنوان نموده و راهکارهای اجرایی را برشمرد و گزارشی از ساخت مصلی نیز عنوان نمود در ادامه دیگر اعضای ستاد نمازجمعه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

photo_2016-05-31_02-40-39

در  پایان جلسه ستاد نماز جمعه مقرر شد اولین جلسه در هفته آینده با حضور مسئولین دستگاههای فرهنگی ،ستاد برگزاری نمازجمعه،هیاتهای مذهبی،مداحان، قاریان قرآن،روحانیت معزز حوزه علمیه و اساتید دانشگاهی و نخبگان و دانشگاهیان در حوزه فرهنگ و تمدن اسلامی برگزار گردد و همچنین مصوب شد مراسمی برای نکوداشت آن امام همام قبل از نماز جمعه 14 خرداد در محل مصلی نماز جمعه برگزار گردد.

ضمنا در این جلسه به مهندس عظیمی نژاد رییس ستاد به جهت قبولی در آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۵دانشگاه آزاد اسلامی {phd}در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری،آقای میلاد پیرباوفا مسئول روابط عمومی و تبلیغات و آقای سید ابراهیم خامسی مسئول قاریان قرآن ستاد، به جهت کسب مقام اول استانی قرائت قرآن و اذان تبریک گفته شد و همچنین از سوی امام جمعه از زحمات  کمیته جوانان ستاد نماز جمعه جهت برگزاری باشکوه مراسم ۱۴شهید والامقام عملیات بیت المقدس و سوم خرداد و پوشش خبری مناسب نماز جمعه از طریق خبرگزاری بهجت نیوز تقدیر و تشکر بعمل آمد.