کد خبر: 42378تاریخ انتشار : 0:51:57 - شنبه 28 مه 2016

یک سوال از جعفرزاده؛

در خصوص انتصاب مدیرکل مازندرانی بنیاد شهید هم اعتراضی کردید؟

هر چند جعفرزاده، صراحتا از ولی پور به عنوان یک “مازندرانی” یاد کرده و از او می خواهد که به خانه برگردد، اما بوده اند مدیران مازندرانی و غیربومی که جعفرزاده هیچ گونه اعتراضی نسبت به حضور آنان در گیلان نداشته است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از خزر، برکناری برادر نماینده دوره نهم صومعه سرا از هلال احمر گیلان و جایگزینی به قول جعفرزاده یک مازندرانی به جای وی، با واکنش عجیب غلامعلی جعفرزاده مواجه گردید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در یک موضعگیری شدید نسبت به انتصاب مدیرکل غیربومی هلال احمر گیلان در گفتگو با یکی از رسانه های نزدیک به خود از سرپرست مازندرانی هلال احمر گیلان خواست تا به خانه اش بازگردد و این انتصاب را اعلان جنگ هلال احمر با نمایندگان دانست!

وی حتی صراحتاً گفت که هلال احمر اگر بخواهد این خطا را انجام دهد چهارسال زیر ذره بین خواهد بود و مدیرش قطعاً نمی تواند کار کند.

با این وصف ولی پور به عنوان سرپرست هلال احمر گیلان منصوب شد و در روز معارفه، خود را از پدری مازندرانی و مادری گیلانی دانست و گفت سی سال در هلال احمر افتخار خدمت داشته است. حبیبی، ریاست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هم ولی پور را فردی مومن، متعهد و تحول گرا خواند و ابراز امیدواری کرد حضور ولی پور بتواند لازمه پیشرفت های فراوان در هلال احمر باشد. بعدها در بین نمایندگان هم بر سر آن چه جعفرزاده آن را اعلان جنگ با هلال احمر خواند، گسستگی به وجود آمد تا آن جا که دکتر قربانی، نماینده مردم آستانه در مجلس شورای اسلامی گفت که تمام قد از سرپرست جدید هلال احمر استان گیلان حمایت خواهد کرد.

اما هدف این گزارش بررسی درستی یا نادرستی انتصاب مدیران غیربومی در گیلان یا موشکافی این قضیه که اصلا نمایندگان می توانند در انتصابات دخالت کنند یا خیر، نیست چرا که در خصوص هر دوی این موضوعات بارها سخن رفته و مطالب مختلف به رشته تحریر درآمده است بلکه هدف تنها بررسی مواضع نماینده رشت در خصوص آن چه وی آن را انتصابات غیربومی ها می خواند، است.

هر چند جعفرزاده، صراحتا از ولی پور به عنوان یک “مازندرانی” یاد کرده و از او می خواهد که به خانه برگردد، اما بوده اند مدیران مازندرانی و غیربومی که جعفرزاده هیچ گونه اعتراضی نسبت به حضور آنان در گیلان نداشته است. نمونه آن ابراهیم طاهرنژاد، مدیرکل فعلی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان و یا خدیجه گلین مقدم، رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر گیلان، که هر دو مازندرانی هستند، می باشد.

قابل تامل آن که جعفرزاده خود سال ها در بنیاد شهید و امور ایثارگران مشغول به خدمت بوده و اصطلاحاً در این سازمان عریض و طویل حق آب و گل دارد و تا این حد نسبت به انتصاب غیربومی ها به خصوص مازندرانی ها معترض است، چرا اعتراض رسانه ای نسبت به انتصاب طاهرنژاد نمی کند؟! آیا از نظر نماینده رشت، غیربومی ها به دو دسته خوش خیم و بدخیم تبدیل می شوند؟! اگر این طور است، معیار تشخیص این خوش خیمی و بدخیمی چیست؟!

  1. علی گفت:

    متاسفانه عزیزان ما فقط حرف می زنند عمل صفر وای بر ما که استان ما بدست این افراد اوفتاده است چطور اجازه میدهند نیرو های غیر بومی جایگزین نیرو های بومی شوند و بعد کار از کار گذشته فریاد می زنند . آقایان منتخبین گیلان هیچی نشده با هم اختلاف دارند وای بر ما این چهار سال چی بر سر ما خواهد آمد . 13نماینده 13هزار ایده خلاف واقع دارند و همدیگر را می کوبند در حالی که آقای جعفر زاده می توانست جلوی این کار مسئولین هلال احمر را بگیرد چرا نکرد . پس دنبال امتیاز است و بس خدا همه مارا به راه راست هدایت کند.