کد خبر: 42374تاریخ انتشار : 18:55:09 - جمعه 27 مه 2016

امام جمعه فومن؛

دشمن شناسی را از امام و رهبر معظم انقلاب یاد بگیریم

امام جمعه فومن با اشاره به مجاهدت های اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در راستای تشکیل حکومت اسلامی گفت: سلام و صلوات می فرستم بر شهدای بدر و احد, سلام و صلوات خدا بر مهدی آل محمد (عج) , سلام و صلوات بر شهید ولایت میثم تمار، سلام و صلوات خدا بر کسانی که همواره حامی دین اسلام بوده اند.

به گزارش بهجت نیوز، امام جمعه فومن با اشاره به مجاهدت های اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در راستای تشکیل حکومت اسلامی گفت: سلام و صلوات می فرستم بر شهدای بدر و احد, سلام و صلوات خدا بر مهدی آل محمد (عج) , سلام و صلوات بر شهید ولایت میثم تمار، سلام و صلوات خدا بر کسانی که همواره حامی دین اسلام بوده اند. لعن و نفرین خدا بر کسانی که ظلم را بر اهل بیت پیغمبر (ص)بنا نهادند و نخواستند که حکومت دینی در دودمان اهل بیت باقی بماند. انشاالله وعده خدا محقق بشود که مهدی اهل بیت را برساند وریشه ظلم و ستم را از ببرد.
حجت الاسلام سید محمد حسن صفوی گفت:در 14 قرن که از هجرت پیغمبر اسلام می گذرد کسانی لباس مقدس شهادت را به تن کردند تا از اسلام دفاع کنند و این برای امت اسلامی دلیل افتخاری است، چون واقعا آزادگی هزینه می خواهد. در قرآن نیز در سوره نسا داریم که مردان رئیس خانه اند، منظور این است که بزرگ خانه هستند و این دو دلیل دارد اول این که چون مردان نسبت به زنان قوی ترند و می توانند از حریم خانه دفاع کنند و دلیل دوم این که مردان روحیه قوی تری دارند و شجاع تر هستند.
وی گفت: امام علی (ع) جهاد را در سه وجه می داند: جهاد با مال, جهاد با جان و جهاد با نفس. ایشان می فرمایند: کسی که به پیش سلطان ستمگری برود و او را از عذاب خدا بترساند مانند کسی است که تمام عمر خود را عبادت کرده است.
حجت الاسلام صفوی در ادامه تصریح کرد:باید قدر این نعمت الهی را بدانیم و برای صیانت از حقیقت اسلام تلاش کنیم. باید توجه داشته باشیم که همواره در طول تاریخ خواسته اند به طرق مختلف به اسلام ضربه بزنند ولی نتوانسته اند. انشاالله بتوانیم با یاری و توکل بر خداوند پرچم اسلام را همواره بالا نگه داریم.
وی در آغاز خطبه دوم با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) گفت:ما در عرصه سیاسی سربلند هستیم و انشالله بتوانیم این افتخار را حفظ کنیم.همان طوری که رهبر معظم در دیدار با دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) و خبرگان فرمودند: ما باید از جان فشانی شهدا و خانواده های آنان تقدیر کنیم.
امام جمعه فومن افزود: دشمن سه هدف را دنبال می کند. اولین هدف نفوذ در تصمیم گیری های کلی مملکت اسلامی است.،دومین هدف تغییر در باورهای مردم و سومین هدف تغییر مواضع مسئولان است. مسئولین باید هشیار باشند و بدانند مردم در صحنه هستند، رهبری معظم فرمودند کار استکبار این است که نهادهای انقلابی مثل سپاه, مجلس خبرگان و شوارای نگهبان و ….. را زیر سوال ببرند. این مجموعه ها باید هشیار باشند و وظایف خود را فراموش نکنند.
وی گفت: در مورد سوریه هم الحمدالله مردم عزیز بدانند که نیروی مقاومت به پیروزی هایی رسیده است. لازم به یادآوری است که باید دشمن شناسی را از امام و مقام معظم رهبری یاد بگیریم. توجه داشته باشیم که آمریکا و اسرائیل جهت دهنده همه فتنه ها هستند. در عراق هم شهر فلوجه که مرکز داعش است انشالله به زودی از محاصره دشمن آزاد خواهد شد.

حجت الاسلام صفوی در پایان با اشاره به نشستی که دیروز با عزیزان شورای اسلامی شهر های فومن و ماسوله و ماکلوان در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: طبق توصیه حضرت آقا که باید قرارگاه فرهنگی تشکیل شود و فرمانده این پایگاه نیز امام جمعه می باشد هدف ما هم از این جلسه پوشش فرهنگی بود که با کمک عزیزان انشالله محقق شود.