کد خبر: 42117تاریخ انتشار : 2:20:18 - چهار شنبه 25 مه 2016

امام جمعه فومن در یادواره شهدای عملیات بیت المقدس؛

شهدا آمران به معروف در جامعه بودند

یادواره شهدای عملیات بیت المقدس شب گذشته در آستان مقدس امام زاده میرزا(ع) و مزار مطهر شهیدان فومن با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن و مداحی حاج رسول خدادایان برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز، یادواره شهدای عملیات بیت المقدس شب گذشته در آستان مقدس امام زاده میرزا(ع) و مزار مطهر شهیدان فومن با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن و مداحی حاج رسول خدادایان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی با اشاره به توفیق برگزاری مجلسی برای شهدا گفت: قبل از هر چیز بر خود لازم می دانم سلامی بدهم به کرامت آن ها، به بزرگواری و ایثار آنها، سلام بر کسانی که قرآن بر سر شما گرفتند و شما را در اردوگاه امام حسین (ع) قرار دادند. زمانه بین ما و امام حسین (ع) فاصله نینداخت. فرمود اگر میخواهید با ما باشید اگر میخواهید در بالاترین درجات بهشت باشید  پس هر موقع ما را به یاد آوردید بگویید ای کاش در کربلا بودم. همان حرفی که فرزندش امام زمان (عج) به او عرض می کند که اگر روزگاران خلقت مرا به تاخیر انداخت من از تو جدا نیستم، این بیان همه شهدا است. امام رضا (ع) نیز فرمود: اگر میخواهید بر چیزی گریه کنید بر امام حسین(ع) گریه کنید.

SDC13535

امام جمعه فومن افزود: بنابراین ما هم به آقا اباعبدالله(ع) می گوییم آقاجان 24 قرن نتوانست بین ما و شما جدایی بیندازد. پیغمبر(ع) به امام علی(ع) فرمود: علی جان وقتی شهیدی اراده کند به جبهه برود خداوند همواره کمکش میکند، وقتی با خانواده اش وداع میکند در و دیوار خانه از فراق اش گریه می کنند، وقتی وارد میدان جنگ می شود خداوند به فرشتگان فرمان میدهد به او کمک کنند، وقتی تیرها و نیزه ها بر جانش اصابت میکنند برای او به مانند احساس طعم عسل است، وقتی به زمین می افتد خداوند به فرشتگان خود می گوید نگذارید حبیب من غصه بخورد، فرشتگان نیز شهیدان را تحسین می کنند، این را بدان خدا مقامی به شهیدان داده که نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده است.

حجت الاسلام صفوی در ادامه گفت: مقام شهید به این صورت است که هر صبح و شام به وجه الله نگاه می کنند، چون خداوند خریدار آنان می باشد. خداوند خطاب به خانواده شهیدان می فرماید : اگر شهید شما رفته است من جانشین او در خانه شما هستم. پس باید توجه داشته باشیم که مگر شهید از چه جایگاهی برخوردار است که وقتی مهدی (عج) که موعود همه پیامبران است می خواهد ظهور کند خود را به نام شهید و امام حسین(ع) معرفی می کند.

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره) اظهار کرد: از ویزگی های بارز شهدا این است که فقط برای رضا خدا می روند، تابع ولایت مطلقه فقیه هستند. برای دفاع از مملکت می روند. آن ها نه اغراض سیاسی دارند و نه به فکر منافع شخصی خود هستند. امروز ما وام دار این شهدا هستیم، اگر شب و روز برای آن ها مجلس برگزار کنیم باز هم کافی نیست.

SDC13529

امام جمعه فومن افزود: مولا علی (ع) فرمودند: با دشمنان بجنگید قبل از این که با شما بجنگند. باید باب شهادت مفتوح باشد تا حریت و امنیت داشته باشیم. امروز دشمن، همان دشمن است. جبهه همان جبهه است. امروز داعشی ها همان شمر زمان هستند.

حجت الاسلام صفوی در پایان اظهار داشت: بس بدانیم که مقام شهید آن قدر زیاد است که خداوند سه شاهد به آنان می دهد، هم قرآن، هم تورات و هم انجیل. باید هر روز این نکته را به خودمان متذکر شویم که شهدا آمران به معروف در جامعه بودند. شهید تا زنده بود حافظ حدود خدا بود و امروز هم با خون خودشان حافظ دین خدا هستند. انشاالله که ادامه دهنده راه آنالن باشیم.