کد خبر: 41917تاریخ انتشار : ۱۸:۰۴:۱۱ - دوشنبه ۳ خرد ۱۳۹۵

به قلم هانیه نجومی چوبری؛

همیشه مقاومت و توکل بر خداوند است که باعث پیروزی می شود

سوم خرداد در تاریخ کشورمان یکی از روزهایی است که بدرستی از آن به عنوان نماد سربلندی و غرور ملی یاد می‌شود؛ روزی که سالیان متمادی سینه به سینه و از نسلی به نسل دیگر نقل خواهد شد و آموزگار ارزش‌هایی چون ایمان، غیرت و ایثار برای جوانان این مرز و بوم خواهد بود.

 سوم خرداد در تاریخ کشورمان یکی از روزهایی است که بدرستی از آن به عنوان نماد سربلندی و غرور ملی یاد می‌شود؛ روزی که سالیان متمادی سینه به سینه و از نسلی به نسل دیگر نقل خواهد شد و آموزگار ارزش‌هایی چون ایمان، غیرت و ایثار برای جوانان این مرز و بوم خواهد بود. فتح خرمشهر پیام مهمی ‌به جهانیان بود که ملت شریف و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آنگاه که پای دفاع از اسلام و ایران در میان باشد، استوارتر از همیشه و تا آخرین قطره خون در صحنه خواهند بود.

به یقین تمام انسان‌های نیکو خصالی که این روز را رقم زده‌اند، سهمی بسزا در سرافرازی و صلابت امروز ایران اسلامی دارند و آرامش و اقتدار جامعه ما رهین فداکاری و ایثار بی مانند آنان است. نسل جدید آن روزها را ندیده اما زیاد شنیده که مردانی بی ادعا با توکل برخدا و پیروی از فرامین رهبرشان پا در جبهه ای نهادند که تمام دنیا علیه آب و خاک و ارزشهایشان بسیج شده بودند اما پیروز میدانی شدند که تا ابد نامی نیک از خود به جای گذاشتند.

آزادسازی خرمشهر در عملیات شگفت انگیز بیت المقدس، از قدرتی حکایت می کرد که همت و ایمان رزمندگان اسلام آن را پدید آورد. نگاهی به رخدادهای پس از فتح خرمشهر و پیام های رسمی و غیر رسمی دولت مردان امریکایی و متحدانش، به روشنی حکایت از آن دارد که برپاکنندگان اصلی جنگ تحمیلی، از کارآمدی طرح حمله نظامی به ایران ناامید شده بودند و برای مقابله با نظام اسلامی راه کار دیگری را دنبال می کردند؛ چرا که ادامه جنگ از یک سو، حرکت پرشتاب نهضت های اسلامی را در منطقه به دنبال داشت و از سوی دیگر، برای قدرت های بزرگ که در سطح بسیار گسترده ای به نفع عراق وارد این کارزار شده بودند، شکست ارتش عراق، ترجمان ناکامی آنان بود.

خرمشهر سنبل افتخار و غرور ایرانیان ، امروز مایه مباهات ایرانیان و سرافکندگی شیاطین است، آنانی که ملتی مسلمان و مظلوم را آماج حملات وحشیانه خود قرار دادند که جرمشان تنها پافشاری بر حفظ اعتقادات، باورها و ارزشهایشان بود. امروز ۳۷ سال از مقاومت و دلیرمردی مردان بی ادعای این سرزمین می گذرد اما ملت ایران در این سالها ذره ای در اعتقادشان نسبت به این نظام، مملکت و ارزشهایش شک و تردید به خود راه نداده اند و امروز نیز در جبهه دیگری در برابر شکست خوردگان سوم خرداد ماه ۶۱ مقاومت می کنند که جبهه پیشرفت، توسعه، استقلال و خودکفایی است.

نسل جدید پیام سوم خرداد ماه ۶۱ را امروز به خوبی گرفته و درک کرده و در راه تحقق همان اهداف و آرمان ها پای در عرصه گذاشته و عرض اندام می کند تا بدخواهان این ملت بدانند ایرانیان مظهر غرور، افتخار، عزت و ایستادگی هستند و از سرسپردگی و وابستگی بیزارند.  لذا به حق می توان گفت پاسداشت فتح خرمشهر در گرو پاسداشت حضور مردمی در همه صحنه هاست.  باید از عملیات بیت المقدس به عنوان یک ارزش والا یاد کنیم چرا که این پیروزی برخواسته از اراده و ایمان و رزمندگان اسلام بود و این حقیقت باید برای آشنایی بیشتر نسل جوان و آینده سازان کشور بازگو شود.

بنابراین همه ایرانیان با نگاهی به گذشته در می یابند که همیشه مقاومت و پایداری و توکل بر خداوند است که سبب پیروزی می شود نه صلح در برابر زورگویانی که خواهان زیر پا گذاشتن اعتقادات ما هستند و هدف آنها وابسته کردن مردم در تمامی زمینه ها به آنان است. در واقع بزرگترین درسی که میتوانیم از این رخداد انقلابی بزرگ بیاموزیم این است که، با حماسه آزادی خرمشهر، مردم ثابت کردند که می توانند همیشه با توکل به خداوند و ایستادگی، خالق حماسه هایی عظیم و جاودانی باشند. خرمشهر را به قول امام راحل رحمه الله علیه خدا آزاد کرد و مردمان مسلمان این دیار با توکل بر خدا اراده اش را جاری ساختند.

انشاالله که بتوانیم قدردان این افتخارآفرینان بزرگ باشیم، چرا که امروز امنیت و آزادی کشورمان را مدیون  همان هایی هستیم که از جان خود گذشتند و در دل خاک ها آرمیدند تا ما بیاساییم. لذا ادامه دادن راه و یاد شهدا، مهم ترین اصلی است که بر عهده همه ما می باشد.