کد خبر: 41917تاریخ انتشار : 18:04:11 - دوشنبه 23 مه 2016

به قلم هانیه نجومی چوبری؛

همیشه مقاومت و توکل بر خداوند است که باعث پیروزی می شود

سوم خرداد در تاریخ کشورمان یکی از روزهایی است که بدرستی از آن به عنوان نماد سربلندی و غرور ملی یاد می‌شود؛ روزی که سالیان متمادی سینه به سینه و از نسلی به نسل دیگر نقل خواهد شد و آموزگار ارزش‌هایی چون ایمان، غیرت و ایثار برای جوانان این مرز و بوم خواهد بود.

 سوم خرداد در تاریخ کشورمان یکی از روزهایی است که بدرستی از آن به عنوان نماد سربلندی و غرور ملی یاد می‌شود؛ روزی که سالیان متمادی سینه به سینه و از نسلی به نسل دیگر نقل خواهد شد و آموزگار ارزش‌هایی چون ایمان، غیرت و ایثار برای جوانان این مرز و بوم خواهد بود. فتح خرمشهر پیام مهمی ‌به جهانیان بود که ملت شریف و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آنگاه که پای دفاع از اسلام و ایران در میان باشد، استوارتر از همیشه و تا آخرین قطره خون در صحنه خواهند بود.

به یقین تمام انسان‌های نیکو خصالی که این روز را رقم زده‌اند، سهمی بسزا در سرافرازی و صلابت امروز ایران اسلامی دارند و آرامش و اقتدار جامعه ما رهین فداکاری و ایثار بی مانند آنان است. نسل جدید آن روزها را ندیده اما زیاد شنیده که مردانی بی ادعا با توکل برخدا و پیروی از فرامین رهبرشان پا در جبهه ای نهادند که تمام دنیا علیه آب و خاک و ارزشهایشان بسیج شده بودند اما پیروز میدانی شدند که تا ابد نامی نیک از خود به جای گذاشتند.

آزادسازي خرمشهر در عمليات شگفت انگيز بيت المقدس، از قدرتي حكايت مي كرد كه همت و ايمان رزمندگان اسلام آن را پديد آورد. نگاهي به رخدادهاي پس از فتح خرمشهر و پيام هاي رسمي و غير رسمي دولت مردان امريكايي و متحدانش، به روشني حكايت از آن دارد كه برپاكنندگان اصلي جنگ تحميلي، از كارآمدي طرح حمله نظامي به ايران نااميد شده بودند و براي مقابله با نظام اسلامي راه كار ديگري را دنبال مي كردند؛ چرا كه ادامه جنگ از يك سو، حركت پرشتاب نهضت هاي اسلامي را در منطقه به دنبال داشت و از سوي ديگر، براي قدرت هاي بزرگ كه در سطح بسيار گسترده اي به نفع عراق وارد اين كارزار شده بودند، شكست ارتش عراق، ترجمان ناكامي آنان بود.

خرمشهر سنبل افتخار و غرور ایرانیان ، امروز مایه مباهات ایرانیان و سرافکندگی شیاطین است، آنانی که ملتی مسلمان و مظلوم را آماج حملات وحشیانه خود قرار دادند که جرمشان تنها پافشاری بر حفظ اعتقادات، باورها و ارزشهایشان بود. امروز 37 سال از مقاومت و دلیرمردی مردان بی ادعای این سرزمین می گذرد اما ملت ایران در این سالها ذره ای در اعتقادشان نسبت به این نظام، مملکت و ارزشهایش شک و تردید به خود راه نداده اند و امروز نیز در جبهه دیگری در برابر شکست خوردگان سوم خرداد ماه 61 مقاومت می کنند که جبهه پیشرفت، توسعه، استقلال و خودکفایی است.

نسل جدید پیام سوم خرداد ماه 61 را امروز به خوبی گرفته و درک کرده و در راه تحقق همان اهداف و آرمان ها پای در عرصه گذاشته و عرض اندام می کند تا بدخواهان این ملت بدانند ایرانیان مظهر غرور، افتخار، عزت و ایستادگی هستند و از سرسپردگی و وابستگی بیزارند.  لذا به حق می توان گفت پاسداشت فتح خرمشهر در گرو پاسداشت حضور مردمی در همه صحنه هاست.  باید از عملیات بیت المقدس به عنوان یک ارزش والا یاد کنیم چرا که این پیروزی برخواسته از اراده و ایمان و رزمندگان اسلام بود و این حقیقت باید برای آشنایی بیشتر نسل جوان و آینده سازان کشور بازگو شود.

بنابراین همه ایرانیان با نگاهی به گذشته در می یابند که همیشه مقاومت و پایداری و توکل بر خداوند است که سبب پیروزی می شود نه صلح در برابر زورگویانی که خواهان زیر پا گذاشتن اعتقادات ما هستند و هدف آنها وابسته کردن مردم در تمامی زمینه ها به آنان است. در واقع بزرگترین درسی که میتوانیم از این رخداد انقلابی بزرگ بیاموزیم این است که، با حماسه آزادی خرمشهر، مردم ثابت کردند که می توانند همیشه با توکل به خداوند و ایستادگی، خالق حماسه هایی عظیم و جاودانی باشند. خرمشهر را به قول امام راحل رحمه الله علیه خدا آزاد کرد و مردمان مسلمان این دیار با توکل بر خدا اراده اش را جاری ساختند.

انشاالله که بتوانیم قدردان این افتخارآفرینان بزرگ باشیم، چرا که امروز امنیت و آزادی کشورمان را مدیون  همان هایی هستیم که از جان خود گذشتند و در دل خاک ها آرمیدند تا ما بیاساییم. لذا ادامه دادن راه و یاد شهدا، مهم ترین اصلی است که بر عهده همه ما می باشد.