کد خبر: 41893تاریخ انتشار : 15:09:40 - یکشنبه 22 مه 2016

بیانیه شورای هیئات مذهبی فومن؛

از همه برگزارکنندگان جشن ها و مراسم باشکوه نیمه شعبان سپاسگزاریم

رئیس شورای هیئات مذهبی فومن در بیانیه ای از همه مردم فومن تشکر کرد.

رئیس شورای هیئات مذهبی فومن در بیانیه ای از همه مردم فومن تشکر کرد. متن این بیامبیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ولادت با سعادت عزیز دلها، منجی عالم بشریت ، حضرت امام زمان، مهدی موعود (عج) به تمامی شیفتگان و دوستداران آن حضرت، به ویژه مردم دیندار شهرستان فومن مبارک باد.

شعبان المعظم، ماه درخشش اعیاد بزرگ اسلامی است و جان و دل مسلمانان در این ماه به موالید خجسته آن منور می شود و همه این اعیاد به نیمه شعبان منتهی می شود که روز میلاد ابر مردی از سلاله پیامبر (ص) است که با حضورش خوبی ها را معنا می بخشد و طعم شیرین عدالت را به جهانیان خواهد چشانید.

بدون شک آن امام بزرگوار از پیروان و شیعیانش انتظار دارد که زندگی خویش را با التزام به ایمان و عمل صالح در مسیر درک مراتبی از عبودیت الهی، برای دستیابی به نفس مطمئنه انتظام بخشیده و زمینه ظهورش را فراهم کنند.

در این جا بر خود لازم می دانیم از همه كسانی كه در جشن‌های نيمه شعبان به هر شكل به حضرت ولی عصر(عج) ادای احترام كرده و مجلس جشن برپا كرده‌اند، اعم از براداران و خواهران، تشکر و قدردانی نمائیم.

بر حسب حدیث مشهور و مسلم بین الفریقین ( من مات ولم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیه) معرفت نسبت به امام ، از اعتبار و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که اگر کسی بمیرد ( در هر عصر و زمانی) و امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است. لذا از  همه برگزارکنندگان جشن ها و مراسم باشکوه نیمه شعبان که به اصل محتوا و تاثیر گذاری برنامه ها به خصوص برای کسب معرفت و شناخت هر چه بیشتر به انجام وظائف منتظران آن حضرت دقت لازم را بعمل آورند ، سپاسگزاریم.

از آن جایی که مراسم و محافل جشن و سرور باید همگان را به سوی عوالم قرب و کمال معنوی سوق دهد و با توجه به اینکه بخش مهمی از تعالیم اسلام عزیز و هدایت اولیاء الهی توصیه به دعا و نیایش و مناجات با خداست، و دعا برای آن حضرت، دعا برای همه ی بشریت است و بدون شک ظهور آن حضرت و تعجیل در امر فرج آن یگانه خلیفه الهی و خلف یکتای همه ی انبیاء مرسلین و ائمه طاهرین ، نجات همگان را از جهالت و ضلالت و گمراهی بدنبال خواهد داشت، لذا از  برگزار کنندگان مراسم جشن های نیمه شعبان در مساجد و منازل که به برگزاری مراسم احیاء در شب نیمه شعبان و همچنین جلسات دعا برای آن حضرت و تعجیل در ظهور پر خیر و برکتش اهتمام لازم را داشتند، تقدیر و تشکر می گردد.

 از همه منتظران و دلباختگان یوسف فاطمه (س) که به برگزاری هرچه باشکوه و با عظمت جشنها و مراسم نیمه شعبان توجه داشتند و از آلودگی مراسم و محافل جشن به گناه، لهو و لعب و غنا و همچنین خرافات و انحرافات جلوگیری بعمل آوردند و دقت لازم را داشتند، سپاسگزاریم.

بدون شک بهره برداری مناسب از مراسم و محافل جشن و سرور در سایه انضباط و امنیت امکان پذیر می باشد لذا از همکاری همه مسئولان امنیتی و انتظامی به خصوص عزیزان نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی کمال تشکر را داریم.

از تمامی برگزار کنندگان مراسم که با رعایت شعائر و آداب اسلامی در جشن ها و برنامه ها نسبت به پاکیزگی و آراستگی و آزین بندی شهرمان تمهیدات لازم را بعمل آورند سپاسگزاریم.

در پايان از جوانان ، مردم عزیز و کسبه و بازاریان مناطق مختلف شهر و شهرستان فومن، به خصوص کسبه و جوانان دیندار خیابان های امام (ره) ، شهدا، سردارجنگل، یادآوران، سه راه توفیق، شورا، میدان ولیعصر(عج) و … برگزارکنندگان و دست اندرکاران مراسم دهستان رودپیش ، کردمحله، پیژده، پامسار، هیئات امناء و ائمه جماعت مساجد ، از مسوولین و اعضای ستاد برگزاری جشن نیمه شعبان ،از امام جمعه فاضل حاج آقا صفوی، از حضور منتخب و نماینده مردم جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج مهدی آقا افتخاری، فرماندار مردمی و مومن، جناب آقای میرشمس مومنی زاده، معاون محترم فرماندار  جناب آقای مهندس عامر، بخشداران، ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی جناب حجت الاسلام و الامسلمین حاج آقا ابراهیم زاده ، شورای اسلامی شهر و شهردار محترم فومن، ریاست محترم اتاق اصناف، نیروهای محترم انتظامی و پلیس راهور و سایر مسولین، عرض خداقوت و تشكر را داریم.

توفیق عزت و سربلندی همه دلباختگان حضرت مهدی موعود (عج) را از خداوند متعال خواستاریم.

احمد قدیمی

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان فومن