کد خبر: 41635تاریخ انتشار : 5:27:59 - یکشنبه 22 مه 2016

حجت الاسلام افتخاری:علم و تعهد و ایمان سبب توسعه کشور می‌شود

حجت‌الاسلام مهدی افتخاری، عصر دیروز در مراسم جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه فنی فومن ضمن تبریک میلاد بقیه‌الله الاعظم(عج) اظهار کرد: جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان، اول راه آنها است.

به گزارش بهجت نیوز، حجت‌الاسلام مهدی افتخاری، عصر دیروز در مراسم جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه فنی فومن ضمن تبریک میلاد بقیه‌الله الاعظم(عج) اظهار کرد: جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان، اول راه آنها است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نام مهندس موسوی، موسس دانشکده فنی فومن تا ابد در این دیار زنده خواهند ماند، گفت: نام وی با توجه به اثرات خیری که در این دیار باقی گذاشته همیشه درخشان خواهد بود.

وی با بیان اینکه مدرک، پایان علم نیست، بلکه آن چیزی که در مدت تحصیل کسب کرده‌ایم باید به منصه ظهور برسانیم، افزود: زیباترین و بهترین لحظات زندگیم در جمع دانشجویان و دانشگاهیان بوده است.

وی با اشاره به قسمتی از وصیت‌نامه امام راحل، خاطرنشان کرد: انسان‌ها در برخورداری از علم و دانش به چهار گروه تقسیم می‌شوند، گروه اول کسانی هستند که تخصص دارند اما تعهد ندارند، گروه دوم تعهد دارند اما تخصص ندارند، گروه سوم تخصص و تعهد ندارند که از دسته سوم در کشور کم نیست و گروه چهارم دارای تخصص و تعهد هستند.

حجت‌الاسلام افتخاری با بیان اینکه باید با توجه به پتانسیل موجود در  شفت و فومن شاهد شکوفایی علمی، فرهنگی، اجتماعی باشیم، تصریح کرد: باید با توجه به امیدهایی که دولت تدبیر و امید به ملت داده، این مسیرها را به نحو احسن طی کنیم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نیازمند به گروه چهارم در کشور هستیم، اظهار کرد: علم و تعهد و ایمان در کنار یکدیگر سبب توسعه کشور می‌شود.

حجت‌الاسلام افتخاری با اشاره به چشم انداز 20 ساله مقام معظم رهبری، افزود: اگر قرار باشد در آن چشم‌انداز کشور اسلامی ایران را به مقام عالی برسانیم، نیازمند به افراد متعهد و متخصص هستیم.

وی با بیان اینکه مدرک بدون تعهد کشور را آباد نمی‌کند، گفت: امروز با توجه به تعهدات و اشتیاق به فراگیری علمی که جوانان این مرز و بوم دارند، کشور ما در میان بسیاری ازکشورهایی که در طول تاریخ زبان‌زد عام و خاص بودند، جزء پرافتخارترین کشور است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر فارغ‌التحصیلان می‌خواهند علمشان ثمر دهد باید این درخت را با آبیاری ایمان به ثمر برسانند، تصریح کرد: دانشکده فنی آبروی شهرستان فومن شده است.