کد خبر: 41455تاریخ انتشار : 11:14:53 - پنجشنبه 19 مه 2016

فرماندار فومن در نشست جوانان و بانوان این شهرستان گفت:

اولویت کمیته های تخصصی جوانان و بانوان رسیدگی به اشتغال، ازدواج ،تحصیل، اوقات فراغت، ورزش و…است

معتقدیم که بانوان و جوانان ظرفیت ها و سرمایه های ارزشمند جامعه هستند وماموظفیم در حوزه های مختلف برای انان بطورمناسب برنامه ریزی کنیم.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان فومن ، میرشمس مومنی زاده فرماندار فومن در نشست با جوانان نخبه و برگزیده و بانوان این شهرستان که عصر چهارشنبه 29 اردیبهشت در سالن اجتماعات فرمانداری فومن برگزار شد ضمن تبریک روز جوان ، اظهار کرد: معتقدیم که بانوان و جوانان ظرفیت ها و سرمایه های ارزشمند جامعه هستند وماموظفیم در حوزه های مختلف برای انان بطورمناسب برنامه ریزی کنیم.
میرشمس مومن زاده به نشست های مختلف  برای رفع مشکلات و مسائل حوزه بانوان وجوانان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری چنین نشست هایی ایجاد تحول در حوزه بانوان و مسائل مرتبط با آن بود.
وی هدف از این نشست ها را ارائه ایده ها، نقطه نظرات وپیشنهادات و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های عظیم مردمی جوانان وبانوان درکنارظرفیت های دولتی برای توسعه و رشد شهرستان  اعلام کرد.
فرماندار فومن با بیان اینکه کمیته هایی بدین منظورتشکیل خواهد شد ، اولویت های کمیته های تخصصی جوانان و بانوان را رسیدگی به اشتغال، ازدواج ،تحصیل، اوقات فراغت، ورزش و…دانست وخاطرنشان کرد: برگزاری نشست های کمیته های تخصصی کمک می کند تا ظرفیت های مردمی جوانان به ظرفیت های دولتی دستگاه های اجرای اضافه تا شاهد  ایجاد تحول در حوزه جوانان و بانوان شویم.
وی افزود یکی از موضوعات و مسائلی که جوانان در نشست های گذشته بیان می کردند بحث استخر شنای شهرستان فومن بود که با پیگیری مسئولان امر و صرف 700 میلیون تومان اعتباربه ثمر نشسته و اکنون شاهد بهره برداری جوانان و بانوان از این ظرفیت ورزشی در شهرستان هستیم.
مومن زاده به لزوم تأسیس کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان در شهرستان فومن اشاره و تصریح کرد: متاسفانه هنوز این مهم اجرایی نشده و نیاز به همت بیشتر خود بانوان و پشتیبانی مسئولان شهرستان فومن دارد.
وی با اشاره به تأسیس تعاونی عمران و توسعه در شهرستان فومن ، متذکر شد: هم بانوان و هم جوانان میتوانند مشارکت و نقش موثری در این تعاونی ایفا کنند.
فرماندار فومن در ادامه تشکیل تعاونی های بانوان و جوانان ، مهارت آموزی در زمینه اشتغال، ایجاد تشکل های غیردولتی، بازارچه خود اشتغالی،  مشاغل خانگی به ویژه برای بانوان روستایی، صنایع دستی ، احداث پارک بانوان و راه اندازای ورزش همگانی را از جمله اهداف  و اولویت های مسئولان دستگاه های اجرای شهرستان برای رفع مسائل و مشکلات جوانان و بانوان  در سال جاری اعلام کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز در این نشست با بیان اینکهحضرت علی اکبر(ع) یکی از بهترین الگوها برای جوانان کشور محسوب می شود، اظهار کرد: اعتقاد ، ایمان و داشتن اراده راسخ از مهم ترین ویژگی ها برای رسیدن به اهداف عالیه است.
فاطمه رفیعی با بیان اینکه امروز برای رسیدن به هدف نیاز به این ویژگی ها احساس می شود، افزود: زمانی که اعتقاد و باور با اعتماد همراه شود به مرتبه ای می رسیم که حاضر به هرنوع فداکاری و ایثار هستیم.
وی به حماسه سازی جوانان در آزاد سازی خرمشهر دردوران دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: آنها با اعتقاد به باورهای دینی و مذهبی خود توانستند با اعتماد و اراده راسخ به هدف برسند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان تقویت این باورها در بین جوانان را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: اگر این اعتقاد، باور و اراده راسخ در بین جوانان تقویت شود به مرحله ای خواهیم رسید که منافع ملی و عمومی را به منافع شخصی ترجیح خواهیم داد.
وی  با اشاره به رسالت مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در امور بانوان ، تصریح کرد: رسیدگی به حقوق کودکان ، نوجوانان و جوانان نیز از دیگر رسالت های امور بانوان و خانواده است.
رفیعی با بیان اینکه زنان در خانواده نقش تأثیرگذار دارند، خاطرنشان کرد: مردان و فرزندان نیز در کنار زنان سه رکن اصلی یک خانواده را تشکیل می دهد.
وی با تأکید برموضوع فوق ، گفت: مسئولان و مدیران کل امور بانوان و خانواده علاوه بر توجه به مسائل بانوان باید به این حقوق نیز رسیدگی و به اصل کلی بنیان خانواده توجه ویژه کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ادامه داد: براساس آموزهای دینی و مذهبی، خانواده مهم ترین نقش در سطح جامعه را داشته و جامعه پیشرفته و توسعه یافته در گرو داشتن خانواده سالم ، بانشاط ، ایمن و آرام است.
وی در ادامه به تأکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد و گفت: بدون داشتن خانواده سالم پیشرفت در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی غیرممکن است.
رفیعی خانواده را هسته اصلی هر جامعه عنوان و یادآورشد: سالم بودن این هسته در هر جامعه زمینه ساز موفقیت و پیشرفت آن جامعه می شود.
وی فعالیت در حوزه های اشتغال، تولیدات اعم از فکری ، اجتماعی و سیاسی ، سلامت جسم و روان ، افزود: برای پیشرفت در همه این زمینه ها نیاز به یک خانواده سالم بوده که جوانان نیز جزئی از این خانواده و پایه گذار خانواده های آینده اند که نیاز به توجه ویژه دارند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان تصریح کرد: به همین دلیل تقویت بنیان خانواده تقویت بنیان جامعه بوده که در جامعه اسلامی انقلابی ایران به آن توجه خاص شده است.
اجرای اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل درگرو تلاش جوانان و بانوان
رفیعی در ادامه به نامگذاری سال 95 توسط مقام معظم رهبری نیز اشاره و اظهار کرد: اجرای موفقیت آمیز اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بدون نقش آفرینی و تلاش جوانان و بانوان در سطح جامعه غیر ممکن است.
وی به حضور موثر جوانان و بانوان در تمامی مراحل اجرای این شعار در جامعه اسلامی ایران تأکید کرد و گفت: نمی توان بدون بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل عمومی اقتصاد مقاومتی را به مرحله اجرا درآورد.

همچنین در پایان این همایش ضمن بیان مشکلات توسط تعدادی از جوانان و بانوان از 23نفر جوانان برتر این شهرستان که در مسابقات استانی و کشوری موفق به کسب مقام شده اند تجلیل صورت گرفت.

لازم بذکرست در بخشی از این همایش پیام حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی افتخاری نماینده منتخب مردم شریف شهرستانهای فومن و شفت بمناسبت روز جوان قرائت گردید.