کد خبر: 41425تاریخ انتشار : 18:07:18 - جمعه 20 مه 2016

حجت الاسلام محمدحسن صفوی در خطبه های نماز جمعه فومن؛

رفع موانع اقتصادی امروزه بیش از پیش ضرورت دارد/کسی که مغلوب دشمن شود دیگر نمی تواند کشورش را بسازد

امام جمعه فومن در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت از تمامی نمازگزاران به تقوای الهی صحبت های خود را با ذکر سوره بقره آغاز کرد و گفت :در این سوره داریم که قرآن هدایتی است برای تمامی مسلمین و همه باید از این کتاب خدا و این چراغ راه بهره ببریم.

به گزارش بهجت نیوز، امام جمعه فومن در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت از تمامی نمازگزاران به تقوای الهی صحبت های خود را با ذکر سوره بقره آغاز کرد و گفت :در این سوره داریم که قرآن هدایتی است برای تمامی مسلمین و همه باید از این کتاب خدا و این چراغ راه بهره ببریم.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی گفت:امام سجاد (ع ) در اهمیت ثابت قدم ماندن بر ولایت امام زمان عج می فرمایند که کسی که بر ولایت مهدی مان در زمان غیبت ثابت قدم باشد مانند شهدای بدر و احد می باشد. در اهمیت شهدای بدر و احد همین بس که بسیاری از احادیث ما زمانی که می خواهند الگویی معرفی کنند شهدای بدر و احد را معرفی میکنند. تا جایی که در زیارت نامه حضرت عباس ع هم داریم که ما شهادت میدهیم تو شهید شده ای مثل شهدای بدر و احد.

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی در ادامه اظهار داشت:امام سجاد ع در جای دیگر می فرمایند که کسی که در آخر زمان به ولایت امام زمان ما ثابت قدم باشد ثواب هزاران شهید را به او میدهیم یا در جای دیگر داریم بالاترین اعمال امت من انتظار فرج است. امام صادق ع هم می فرمایند اگر من امام زمان خویش را ببینم خدمتش را میکنم.

وی در پایان خطبه برای تمامی نمازگزاران آرزوی سلامتی و توفیق الهی را از خداوند منان خواستار شدند.

امام جمعه  فومن در خطبه دوم با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با نخبگان قرآنی گفت: حضرت آقا در این دیدار فرمودند که نخبگان جامعه باید دو ویژگی داشته باشند اول ایمان به خدا و دوم بیزاری از طاغوت.
وی اظهار داشت: مهم ترین وظیفه نخبگان روشنگری است وقتی روشنگری باشد ترس از تهدیدات نباید داشته باشیم. کسی که مغلوب دشمن شود دیگر نمی تواند کشورش را بسازد. این گروه داعش و کفار …. که می بینیم این ها کسانی هستند که از دشمن ترسیدند و هویت اصلی خود را از دست دادند.
نویسنده و محقق موضوعات دینی گفت:روز نیمه شعبان روز سربازان گمنام است. چشمان بیدار عزیزان اطلاعاتی همیشه حافظ مرزهای ما بوده و هست. از این عزیران انتظار داریم در از بین بردن مفاسد اقتصادی تمام تلاش خود را بکنند.

با توجه به توصیه مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی وی گفت:بحث رفع موانع اقتصادی امروزه بیش از پیش ضرورت دارد.

حجت الاسلام صفوی در ادامه تصریح کرد: ضمن دعا برای همه جوانان و عاقبت بخیری آنان قابلیت های جوانان امروز را یاداور شد و گفت پیامبر اکرم (ص) از جوانان استفاده می کرد و حتی آنها را با سن کم به عنوان فرمانده قرار می داد.او گفت بنابراین باید به جوانان بها داد. نکته حایز اهمیت این است که ۶۸ سال از تاسیس رژیم صهیونیسم گذشته است،تا قبل از تاسیس جمهوری اسلامی این رژیم سیر صعودی داشت اما بعد از آن زلزله ای در ساختار آن پدید آمد که نقش جوانان در آن بی نظیر بود.

وی در ادامه افزود: با توجه به این که فردا روز مستضعفا است ضمن آرزوی اینکه انشاالله کسی تنگدست نباشد از تمامی نمازگزاران در خواست کمک به فقیران را دارم . همچنین از خیرین نمازگزاری که  ما را در ساخت مصلی یاری داده اند تشکر می کنم.

وی در پایان اظهار داشت:با توجه به اینکه شهر فومن یک شهر مذهبی قدیمی است و شهر کسانی مانند بهجت ها می باشد از تمامی عزیزان درخواست می کنم همه دست به دست هم بدهیم و هر روز بر افتخارات آن بی فزاییم.