کد خبر: 41388تاریخ انتشار : 14:37:15 - چهار شنبه 18 مه 2016

حضرت علی اکبر(ع) از هر جهت نمايانگر خصوصيات يک جوان مسلمان است

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده، به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان، ضمن تبریک این روز فرخنده به همه جوانان مومن، طی سخنانی اظهار داشت: شناخت مردم از حضرت علي اکبر(علیه السلام) مربوط به شهادت ايشان است و ما کمتر در مورد ولادت و شخصيت حضرت علي اکبر(ع) مي دانيم و اين عيب بزرگي است؛ پس بايد شناخت ما از سيره ايشان بيشتر باشد و اين يک تکليف است.

به گزارش بهجت نیوز ، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده، به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان، ضمن تبریک این روز فرخنده به همه جوانان مومن، طی سخنانی اظهار داشت: شناخت مردم از حضرت علي اکبر(علیه السلام) مربوط به شهادت ايشان است و ما کمتر در مورد ولادت و شخصيت حضرت علي اکبر(علیه السلام) مي دانيم و اين عيب بزرگي است؛ پس بايد شناخت ما از سيره ايشان بيشتر باشد و اين يک تکليف است.

وی در خصوص شخصيت حضرت علي اکبر(عليه السلام) گفت: حضرت علي اکبر(عليه السلام) ظاهراً و باطناً شبيه پيامبر بزرگ اسلام (صلي الله عليه و آله) بود و هميشه در محافلِ جوانان، رواياتي از پیامبر خاتم (صلي الله عليه و آله) نقل می کرد تا آنجا که ايشان را به نام محدث مي شناختند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت تصریح کرد: جوانان ما بايد از حضرت علي اکبر(عليه السلام) الگو بگيرند، چرا که ايشان از هر جهت نمايانگر خصوصيات يک جوان مسلمان است.

اين کارشناس دینی در ادامه، ضمن بيان تأکيد اسلام به ارزش قائل شدن براي جوان، ابراز داشت: در اسلام به توجه کردن به جوان و نوع تربيت آن خيلي سفارش شده است و از آيات و روايات متعدد در مي يابيم که هيچ ديني مانند دين اسلام، جوان و جوان گرايي را در کانون توجه خویش قرار نداده است.

امام جمعه موقت شهرستان شفت سپس با اشاره به حديثي از امام صادق(عليه السلام) گفت: امام صادق(عليه السلام) سفارش کرده اند که از جواناني که در راه خير قدم مي گذارند تشکر و قدرداني کنيد و براي آنان ارزش قائل شويد تا تشويق شوند و امام علي (عليه السلام) نيز به امام حسن(عليه السلام) اينگونه وصيت کرده اند که دل جوان، مانند زمين کشت نشده اي است که هرچه در آن بکارند در آن مي رويد و اين امر، نشان از زمينه مستعد و مناسب جوان، براي پذيرش امور دارد.

حجت الاسلام ابراهیم زاده با تأکيد بر نقش تربيت ديني در اصلاح جامعه عنوان داشت: اگر جواني در خانه داريد براي تربيت او همت کنيد و محيط خانه و خانواده را بايد طوري فضا سازي کنید که جوان، مشتاق تربيت ديني باشد.

وي با بیان اینکه اگر ما تربيت ديني را سرلوحه روش تربيت فرزندانمان قرار دهيم در آينده، افرادي کاردان، متعهد و متخصص براي ميهن خود خواهيم داشت خاطرنشان ساخت: امروز دشمن، آماده سرقت ذهن و فکر جوانان ما است و اگر ما تربيت ديني را مد نظر قرار ندهيم و الگو هاي مناسب براي او معرفي نکنيم، دشمنان با الگوسازي غلط، جوانان ما را به سمت خود مي کشانند.

خطیب جمعه شفت در خصوص نقش مراقبت از نفس در دوران جواني تاکید کرد: حضرت پيامبراکرم(صلي الله عليه و آله) در حديثي اشاره فرمودند که خداوند به وجود جوان عبادت پيشه به فرشتگان خود مي نازد و مي گويد بنگريد اين بنده مرا که به خاطر من از خواسته هاي نفسش گذشته و عبادت ميکند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در پایان اظهار داشت: هرکس در جواني تقوا پيشه کند، دين و دينداري در قلب او مانند نقشي حکاکی شده بر سنگ پايدار باقي ميماند در حالي که اگر در سنين بالا بخواهد تقوا داشته باشد مانند کسي است که روي آب مي نويسد و مسلما پايدار نخواهد بود.