کد خبر: 41388تاریخ انتشار : ۱۴:۳۷:۱۵ - چهارشنبه ۲۹ ارد ۱۳۹۵

حضرت علی اکبر(ع) از هر جهت نمایانگر خصوصیات یک جوان مسلمان است

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده، به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان، ضمن تبریک این روز فرخنده به همه جوانان مومن، طی سخنانی اظهار داشت: شناخت مردم از حضرت علی اکبر(علیه السلام) مربوط به شهادت ایشان است و ما کمتر در مورد ولادت و شخصیت حضرت علی اکبر(ع) می دانیم و این عیب بزرگی است؛ پس باید شناخت ما از سیره ایشان بیشتر باشد و این یک تکلیف است.

به گزارش بهجت نیوز ، حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده، به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان، ضمن تبریک این روز فرخنده به همه جوانان مومن، طی سخنانی اظهار داشت: شناخت مردم از حضرت علی اکبر(علیه السلام) مربوط به شهادت ایشان است و ما کمتر در مورد ولادت و شخصیت حضرت علی اکبر(علیه السلام) می دانیم و این عیب بزرگی است؛ پس باید شناخت ما از سیره ایشان بیشتر باشد و این یک تکلیف است.

وی در خصوص شخصیت حضرت علی اکبر(علیه السلام) گفت: حضرت علی اکبر(علیه السلام) ظاهراً و باطناً شبیه پیامبر بزرگ اسلام (صلی الله علیه و آله) بود و همیشه در محافلِ جوانان، روایاتی از پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله) نقل می کرد تا آنجا که ایشان را به نام محدث می شناختند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت تصریح کرد: جوانان ما باید از حضرت علی اکبر(علیه السلام) الگو بگیرند، چرا که ایشان از هر جهت نمایانگر خصوصیات یک جوان مسلمان است.

این کارشناس دینی در ادامه، ضمن بیان تأکید اسلام به ارزش قائل شدن برای جوان، ابراز داشت: در اسلام به توجه کردن به جوان و نوع تربیت آن خیلی سفارش شده است و از آیات و روایات متعدد در می یابیم که هیچ دینی مانند دین اسلام، جوان و جوان گرایی را در کانون توجه خویش قرار نداده است.

امام جمعه موقت شهرستان شفت سپس با اشاره به حدیثی از امام صادق(علیه السلام) گفت: امام صادق(علیه السلام) سفارش کرده اند که از جوانانی که در راه خیر قدم می گذارند تشکر و قدردانی کنید و برای آنان ارزش قائل شوید تا تشویق شوند و امام علی (علیه السلام) نیز به امام حسن(علیه السلام) اینگونه وصیت کرده اند که دل جوان، مانند زمین کشت نشده ای است که هرچه در آن بکارند در آن می روید و این امر، نشان از زمینه مستعد و مناسب جوان، برای پذیرش امور دارد.

حجت الاسلام ابراهیم زاده با تأکید بر نقش تربیت دینی در اصلاح جامعه عنوان داشت: اگر جوانی در خانه دارید برای تربیت او همت کنید و محیط خانه و خانواده را باید طوری فضا سازی کنید که جوان، مشتاق تربیت دینی باشد.

وی با بیان اینکه اگر ما تربیت دینی را سرلوحه روش تربیت فرزندانمان قرار دهیم در آینده، افرادی کاردان، متعهد و متخصص برای میهن خود خواهیم داشت خاطرنشان ساخت: امروز دشمن، آماده سرقت ذهن و فکر جوانان ما است و اگر ما تربیت دینی را مد نظر قرار ندهیم و الگو های مناسب برای او معرفی نکنیم، دشمنان با الگوسازی غلط، جوانان ما را به سمت خود می کشانند.

خطیب جمعه شفت در خصوص نقش مراقبت از نفس در دوران جوانی تاکید کرد: حضرت پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) در حدیثی اشاره فرمودند که خداوند به وجود جوان عبادت پیشه به فرشتگان خود می نازد و می گوید بنگرید این بنده مرا که به خاطر من از خواسته های نفسش گذشته و عبادت میکند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در پایان اظهار داشت: هرکس در جوانی تقوا پیشه کند، دین و دینداری در قلب او مانند نقشی حکاکی شده بر سنگ پایدار باقی میماند در حالی که اگر در سنین بالا بخواهد تقوا داشته باشد مانند کسی است که روی آب می نویسد و مسلما پایدار نخواهد بود.