کد خبر: 41356تاریخ انتشار : 16:59:12 - سه شنبه 17 مه 2016

در دیدار با اصحاب رسانه؛

مهدوی:احیای شب نیمه شعبان در 21 مسجد رشت برگزار می گردد/صبر انقلابی امت به اتمام خواهد رسید

ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی در نشست خبری که در آستانه میلاد امام زمان(عج) برگزار شد گفت:میلاد امام زمان (عج) یکی از مهمترین شعاعر الهی و دینی می باشد لذا به تناسب عظمت معنوی و ملکوتی این خجسته میلاد ضروری است مردم ولایت مدار ما بر اساس آداب دینی و اسلامی شب و روز نیمه شعبان را را گرامی داشته و شادی های متناسب شان امام عصر و منجی عالم بشریت برگزار نمایند.

به گزارش بهجت نیوز، ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی در نشست خبری که در آستانه میلاد امام زمان(عج) برگزار شد گفت:میلاد امام زمان (عج) یکی از مهمترین شعاعر الهی و دینی می باشد لذا به تناسب عظمت معنوی و ملکوتی این خجسته میلاد ضروری است مردم ولایت مدار ما بر اساس آداب دینی و اسلامی شب و روز نیمه شعبان را را گرامی داشته و شادی های متناسب شان امام عصر و منجی عالم بشریت برگزار نمایند.

IMG_4765
وی افزود:از آنجا که شبیخون و هجمه فرهنگی نظام سلطه و دشمنان امام زمان امروز پیچیدگی و گستردگی ویژه ای پیدا کرده است حتی در سایه غفلت ها و ندانم کاری های عده ای از ارادتمندان آن حضرت مراسم شادی و نکوداشت آن مقام معنوی و ملکوتی آلوده به بعضی از آداب و مراسمات بظاهر نشاط آوری می شود که اولین کسی که از این نوع مراسمات آلوده به گناه ناراحت و دلگیر می شود خود امام زمان است لذا بر همه مومنین ، علما،فعالان فرهنگی و مجموعه های فرهنگی مذهبی لازم است حساسیت لازم را برای برگزاری صحیح و سالم جلسات شادی بخرج دهند و این شب و روز خجسته را بر اساس متون و آموزه های دینی نه بر اساس سلایق و برداشت ها یا احیانا جوزدگی های متعارف زمانه گرامی بدارند.

IMG_4769

استاد حوزه و دانشگاه های گیلان با اشاره به تاکید بر بزرگداشت اعیاد مذهبی از جمله عید میلاد امام زمان (عج) در متون دینی و مذهبی ما گفت: اگر به متون مذهبی و روائی کمترین مراجعی گردد شب نیمه شعبان بعد از شب های قدر بزرگترین شب ملکوتی و شبی برای ارتباط با حضرت حق است و اعمالی همچون احیای آن شب خصوصا در مساجد وارد شده است که مناجاتیت همچون مناجات شعبانیه،دعای کمیل ، نماز جعفر طیار،زیارت امام حسین (ع) و تلاوت قرآن در این شب تاکید شده است.
وی اظهار کرد:برای اعیاد اسلامی اصرار شریعت بر این است که نشاط ها صوری و بواسطه تحریک های کاذب همچون استفاده از موسیقی غنا مردود شمرده شده است و دعوت به نشاط و شادی حقیقی و راستین شده است که از عوامل شادی بخش و نشاط صحیح می توان به کمک به مستمندان و فقراء ، ذبح و قربانی کردن گوسفند برای سلامتی امام زمان(عج) ترجیحا توضیح بین مستمندان اقوام و همشهریان ،تزئین و آذین بندی محلات و انجام اعمال نیک در بین مردم که نشاط و سرور اصیل و اقعی را در بین افراد جامعه به مناسبت این میلاد بزرگ در جامعه گسترش دهد.

IMG_4773
حجت الاسلام مهدوی گفت : ما از کلیه برگزارکنندگان جشن های نیمه شعبان و میلاد امام زمان انتظار داریم مراقبت و مواظبت بشود که نحوه و شیوه برگزاری این جشن ها موجب اندوه و غصه امام زمان نشود.بر این اساس با همکاری ائمه جماعات و هیئات امناء 21 مسجد در شهر رشت ستاد مردمی احیای نیمه شعبان تشکیل می شود و این مساجد تا اذان صبح باز می مانند و مومنین ، متدینین و ارادتمندان به اهل بیت (علیهم السلام)جهت مناجات و دعا برای تعجیل در فرج امام زمان(عج) در شب نیمه شعبان احیا می گیرند باشد که این مقدمه ای باشد فرهنگ احیا و توسل در این شب معظم نهادینه شود.

IMG_4801
وی در ادامه با اشاره به دیدار اخیر فرزند یکی از مسئولین کشور با افراد بهایی گفت: این اولین بار نیست که خاندان فتنه گر تحریم ساز زمینه تحریم و سلطه بیشتر را به استکبار بر علیه جمهوری اسلامی فراهم می کنند. یک روز برادر در لندن سفارش تحریم بیشتر را می دهد و روز دیگر خواهر با انتشار عکس خود با افراد فرقه ضاله بهائیت استعمار ساخته زمینه تحریم حقوق بشری را برای استکبار فراهم می کند.حال باید پرسید دلواپسان کاسبان تحریمند یا کدخداباوران و انقلابیون پشیمان از گذشته؟ یقینا امت حزب الله،خانواده های شهداء و مردم ولایتمدار بیش از این تحمل هنجار شکنی و فتنه سازی به وابستگان این خانواده را نخواهند داشت و یک روزی صبر انقلابی امت به اتمام خواهد رسید.
حجت الاسلام مهدوی در پایان با اشاره به ماجرای حقوق مدیران یکی از نهاد ها اظهار کرد: در سال آخر دولت انتظار می رود به جای شعار قشنگ اعتدال حداقل در نوع پرداختی ها و حقوق میان مدیران و کارمندان و کارگران اعتدال رعایت گردد.
وی گفت:راستی یک سوال دارم آن دو میلیون داوطلب که خواهان قطع یارانه خود بودند نکند این مدیران با حقوق 40 میلیون به بالا بودند لذا سفارش میکنم دولت یارانه این افراد را قطع نکند اما حقوق ده ها میلیونی این مدیران را کاهش دهد تا دیگر در شب پرداخت یارانه عزای عمومی نگیرد.

tablighate-shahri-a4-730x1008