کد خبر: 41329تاریخ انتشار : 3:11:42 - دوشنبه 16 مه 2016

بحث جهانی کردن ماسوله به جد دنبال می‌شود تا به نتیجه برسد

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: : ۱۹۰ میلیون تومان برای مرمت قلعه رودخان و ۱۰۰ میلیون تومان برای کمپ این منطقه اعتبار اختصاص داده شده است.

علیزاده، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان عصر دیروز در جلسه رفع مشکلات فومن در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه در خصوص دژ تاریخی قلعه‌رودخان کارگروه گردشگری تشکیل شده است، اظهار کرد: 190 میلیون تومان برای مرمت قلعه و 100 میلیون تومان برای کمپ این منطقه اعتبار اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه در سال 93، 246 میلیون تومان اعتبار ملی برای شهرستان فومن دریافت شده است، افزود: 176 میلیون تومان برای مرمت قلعه و 70 میلیون آن برای تکمیل کمپ هزینه شده است.

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان  گفت: در سال 94 برای شهر تاریخی ماسوله 150 میلیون تومان اعتبار ملی و در سال 93 ششصد و 62 میلیون تومان اعتبارملی تخصیص داده شده است.

علیزاده با بیان اینکه در اعتبارات استانی سال 94، بیست میلیون تومان و در سال 93، سی میلیون تومان  به این شهرستان تخصیص داده شده است، تصریح کرد: در سال 93، 30 خانه تاریخی، 2 مسجد تاریخی، پنج واحد تجاری، 2 مکان فرهنگی با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان در شهر تاریخی ماسوله مرمت شده است.

وی با بیان اینکه در سال 94، 21 خانه تاریخی، هشت واحد تجاری و اقدامات مرمتی برخی مساجد با اعتبار 380 میلیون تومان انجام شده است، خاطرنشان کرد: این نشان از این دارد اعتباراتی که به فومن اختصاص داده شده بیشتر از میانگین استان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه دو پروژه کلیدی هتل معین و هتل نیک‌بین در این شهرستان اجرا می‌شود، اظهار کرد: پنج میلیارد تومان اعتبار برای هتل معین و 2 میلیارد تومان برای هتل نیک‌بین پیش‌بینی شده تا به این دو طرح اختصاص داده شود.

علیزاده با بیان اینکه شهرستان فومن دارای 525 هنرمند صنایع دستی است که 116 نفر از این تعداد تحت پوشش بیمه هستند، افزود: بحث جهانی کردن ماسوله به جد دنبال می‌شود تا به نتیجه برسد.