کد خبر: 41324تاریخ انتشار : 3:08:29 - دوشنبه 16 مه 2016

در سال 95؛

تخصیص اعتبار دهیاری ها به صورت پروژه محور

مدیر کل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان گفت: در سال ۹۴، یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان به روستاهای شهرستان فومن کمک شده است.

مهدی جعفری، مدیر کل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان عصر دیروز درنشست با مسئولان استانی در راستای رفع مشکلات شهرستان فومن در سالن جلسات فرمانداری با بیان اینکه دهیاران و شوراها در صف مقدم هستند که به مردم روستا خدمات‌رسانی می‌کنند، اظهار کرد: در دو سال گذشته نحوه پرداخت هزینه و بودجه به دهیاری‌ها کمی متفاوت بود.

وی با بیان اینکه قبلا به حساب هر دهیاری 2 میلیون تومان واریز می‌شد، افزود: در سال 95 این روند تغییر پیدا کرده و به صورت پروژه‌محور عمل می‌شود.

مدیر کل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان با بیان اینکه از خرد شدن پول‌ها و اعتبارات کاسته و اعتبارات درگیر پروژه‌ها شده است، گفت: در سال 94، برای ساخت 24 دهیاری فومن حدود 300میلیون تومان هزینه شده است.

جعفری با بیان اینکه برای احداث بوستان های روستایی فومن حدود 150 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، تصریح کرد: برای شش مورد پل روستایی این شهرستان نیز هزینه‌های قابل توجهی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برای آسفالت و بهسازی داخل بافت روستایی و بین روستاها حدود 300 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، خاطرنشان کرد: برای تجهیز ایستگاه آتش‌نشانی این شهرستان نیز بیش از 20 میلون تومان هزینه شده است.

مدیر کل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان با بیان اینکه در سال 94، یک میلیارد و 830 میلیون تومان به روستاهای شهرستان فومن کمک شده است، اظهار کرد: پروژه محوری بر اساس شاخصه‌های جمعیتی شهرستان است.

جعفری با بیان اینکه برای احداث 11 پل و 12 مسیر آسفالت بافت روستایی فومن در سال آینده، اعتباراتی اختصاص داده می‌شود،  افزود:اگر اولویت‌ها بر اساس حوادثی که پیش می‌آید باشد، می‌توانیم پروژه‌ها را دچارتغییرات و پروژه‌های مدنظر را اجرایی کنیم.