کد خبر: 41319تاریخ انتشار : 3:01:49 - دوشنبه 16 مه 2016

تاکنون در سی و یک روستا طرح هادی اجرا شده است

محمد اکبرزاده، مدیر کل بنیاد مسکن گیلان عصر امروز یکشنبه در جلسه با دهیاران و نشست با مسئولان استانی در راستای رفع مشکلات شهرستان فومن در سالن جلسات فرمانداری فومن، اظهار کرد: همه زحمات روستاها بر دوش دهیاران است.

محمد اکبرزاده، مدیر کل بنیاد مسکن گیلان عصر دیروز یکشنبه در جلسه با دهیاران و نشست با مسئولان استانی در راستای رفع مشکلات شهرستان فومن در سالن جلسات فرمانداری فومن،  اظهار کرد: همه زحمات روستاها بر دوش دهیاران است.

وی با بیان اینکه شهرستان فومن 158 روستای بالای 20 خانوار دارد، افزود: کل اعتبارات ابلاغی به این شهرستان یک میلیارد و 470 میلیون تومان بوده است .

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه کل روستاهای این شهرستان تهیه طرح هادی شده و 470 میلیون تومان به مشاوره‌ها بدهکاریم، گفت: از محل اعتبارات سال 94، تاکنون در سی و یک روستا طرح هادی اجرا شده است.

اکبرزاده با بیان اینکه بیش از 15کیلومتر معابر روستایی فومن آسفالت شده است، تصریح کرد: سهمیه قیر این شهرستان 800تن بود که تا کنون بالغ بر یک هزار تن قیر مصرف ویک هزار و200تن هم حواله صادر شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه استفاده از سهمیه قیر رایگان در راه‌های روستایی نیست بلکه در معابر روستایی است، در خصوص مرجع صدور پروانه ساختمان در روستاها تأکید کرد: مرجع صدور پروانه ساختمان، بنیاد مسکن نمی‌باشد بلکه دهیاران هستند.

اکبرزاده با بیان اینکه هزینه‌ای که برای صدور پروانه ساخت دریافت می‌شود طبق قانون است، افزود: بیش از 70 درصد طرح‌های هادی روستاهای فومن نیاز به بازنگری نیاز دارند.