کد خبر: 41300تاریخ انتشار : ۱۸:۲۶:۲۷ - یکشنبه ۲۶ ارد ۱۳۹۵

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت:

زندگی آیت الله بهجت درس زندگی برای همه انسان‏ها است

جنبه ‏های مختلف عرفانی، ملکوتی و عبادی ایشان سرشار از نکات ریز و درس زندگی برای همه انسان‏ها است؛ ایشان همواره در طول عمر گرانبهایش از شهرت و معروفیت پرهیز می‏ کرد و مرجعیت تقلید را نیز به جهت انجام تکلیف پذیرفت.

به گزارش بهجت نیوز، حجت ‏الاسلام علیرضا ابراهیم ‏زاده، ۲۶ اردیبهشت ۹۵ طی گفتگویی بمناسبت سالگرد عروج عارفانه آیت ‏الله‏ العظمی محمد تقی بهجت فومنی(ره) با بیان اینکه این مرجع عالیقدر جهان تشیع در طول عمر با عظمت خود، به درجات فراوانی از بندگی و عبودیت و سیر و سلوک واقعی رسید و حتی یک لحظه از یاد خدا غافل نشد اظهار کرد: جنبه ‏های مختلف عرفانی، ملکوتی و عبادی ایشان سرشار از نکات ریز و درس زندگی برای همه انسان‏ها است؛ ایشان همواره در طول عمر گرانبهایش از شهرت و معروفیت پرهیز می‏ کرد و مرجعیت تقلید را نیز به جهت انجام تکلیف پذیرفت.

وی افزود: ایشان نزد پروردگار و اولیا خدا نیز جایگاه ویژه‏ ای داشت و همین امر بر محبوبیت ایشان نزد مردم می‏ افزود، زیرا اعمال ایشان سراسر صداقت و خلوص بود، لذا به درگاه خداوند پذیرفته می‏ شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت تصریح کرد: خدایی بودن و اخلاص در عمل سبب شد که ایشان به عنوان یک مرجع عارف، مورد احترام همگان باشند و اعمال خالص ایشان، چنین جایگاهی را برای وی رقم زد.

این کارشناس حوزه دین با اشاره به کرامات بسیار آیت‏ الله‏ العظمی بهجت(ره) تأکید کرد: این کرامات بسیار، به سبب بنده واقعی بودن ایشان در درگاه پروردگار متعال بود و حتی بسیاری از مردم ایشان را به عنوان شفیع نزد خداوند در استجابت دعاهایشان قرار می ‏دادند.

امام جمعه موقت شهرستان شفت با بیان اینکه برای رسیدن به کمال، باید سبک زندگی آیت‏ الله ‏العظمی بهجت را به عنوان الگو قرار دهیم، اذعان داشت: امروز باید سلوک و زندگی این مرجع عظیم‏ الشأن برای نسل جوان تبیین شود و بحث گفتمان‏ های بهجت ‏شناسی را در سطح جامعه گسترش دهیم.

عضو ستاد بزرگداشت ارتحال آیت‏ الله ‏العظمی بهجت فومنی(ره) گفت: در مراسماتی که با نام این مرجع عالیقدر مزین می ‏شوند، از شاگردان و کسانی که نسبت به ایشان شناخت بیشتری دارند در سخنرانی ها و گفتمان‏ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اگر ایشان را به طور کامل به همگان بشناسانیم جوانان، ایشان را بجای الگوهای نادرست غربی به عنوان پیشرو و الگوی خود قرار می ‏دهند و در مسائل مختلف زندگی، از پندهای آموزنده ایشان بهره‏ مند می ‏شوند.

حجت‏ الاسلام ابراهیم‏ زاده با اشاره به فرمایش آیت ‏الله‏ العظمی بهجت که «ما زندگی می‏ کنیم که قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم» خاطرنشان ساخت: همه اقشار جامعه باید این سخن ایشان را راهنمای مسیر و شعار اصلی زندگی قرار دهند و در تعاملات روزمره به آن عمل کنند.

این کارشناس دینی عنوان داشت: انسان با انس با قرآن قیمت پیدا می‏ کند، زیرا ارزش واقعی انسان‏ها والاتر از درگیری در مسائل مادی و روزمره است و در این میان، معنویت و تقوا راه‏گشای انسان در تمامی مراحل است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت در پایان تاکید کرد: سیره علماء و بزرگان، نکات آموزنده ‏ای برای همه اقشار مردم دارد؛ لذا باید زندگینامه و سیره این مراجع عظیم الشأن و عالمان دینی را بیشتر بشناسیم.