کد خبر: 41300تاریخ انتشار : 18:26:27 - یکشنبه 15 مه 2016

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت:

زندگی آیت الله بهجت درس زندگي براي همه انسان‏ها است

جنبه ‏هاي مختلف عرفاني، ملكوتي و عبادي ايشان سرشار از نكات ريز و درس زندگي براي همه انسان‏ها است؛ ايشان همواره در طول عمر گرانبهايش از شهرت و معروفيت پرهيز مي‏ كرد و مرجعيت تقليد را نيز به جهت انجام تكليف پذيرفت.

به گزارش بهجت نیوز، حجت ‏الاسلام عليرضا ابراهيم ‏زاده، 26 ارديبهشت 95 طی گفتگویی بمناسبت سالگرد عروج عارفانه آيت ‏الله‏ العظمي محمد تقی بهجت فومنی(ره) با بیان اینکه اين مرجع عاليقدر جهان تشیع در طول عمر با عظمت خود، به درجات فراواني از بندگي و عبوديت و سير و سلوك واقعي رسيد و حتي يك لحظه از ياد خدا غافل نشد اظهار كرد: جنبه ‏هاي مختلف عرفاني، ملكوتي و عبادي ايشان سرشار از نكات ريز و درس زندگي براي همه انسان‏ها است؛ ايشان همواره در طول عمر گرانبهايش از شهرت و معروفيت پرهيز مي‏ كرد و مرجعيت تقليد را نيز به جهت انجام تكليف پذيرفت.

وي افزود: ايشان نزد پروردگار و اوليا خدا نيز جايگاه ويژه‏ اي داشت و همين امر بر محبوبيت ايشان نزد مردم مي‏ افزود، زيرا اعمال ايشان سراسر صداقت و خلوص بود، لذا به درگاه خداوند پذيرفته مي‏ شد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت تصريح كرد: خدايي بودن و اخلاص در عمل سبب شد كه ايشان به عنوان یک مرجع عارف، مورد احترام همگان باشند و اعمال خالص ايشان، چنين جايگاهي را براي وی رقم زد.

اين کارشناس حوزه دين با اشاره به كرامات بسيار آيت‏ الله‏ العظمي بهجت(ره) تأكيد كرد: اين كرامات بسيار، به سبب بنده واقعي بودن ايشان در درگاه پروردگار متعال بود و حتي بسياري از مردم ايشان را به عنوان شفيع نزد خداوند در استجابت دعاهايشان قرار مي ‏دادند.

امام جمعه موقت شهرستان شفت با بیان اينكه براي رسيدن به كمال، بايد سبك زندگي آيت‏ الله ‏العظمي بهجت را به عنوان الگو قرار دهيم، اذعان داشت: امروز بايد سلوك و زندگي اين مرجع عظيم‏ الشأن براي نسل جوان تبيين شود و بحث گفتمان‏ هاي بهجت ‏شناسي را در سطح جامعه گسترش دهيم.

عضو ستاد بزرگداشت ارتحال آيت‏ الله ‏العظمي بهجت فومنی(ره) گفت: در مراسماتي كه با نام اين مرجع عاليقدر مزين مي ‏شوند، از شاگردان و كساني كه نسبت به ايشان شناخت بيشتري دارند در سخنراني ها و گفتمان‏ها استفاده كنيم.

وي تصریح کرد: اگر ايشان را به طور كامل به همگان بشناسانيم جوانان، ايشان را بجاي الگوهاي نادرست غربي به عنوان پيشرو و الگوي خود قرار مي ‏دهند و در مسائل مختلف زندگي، از پندهاي آموزنده ايشان بهره‏ مند مي ‏شوند.

حجت‏ الاسلام ابراهيم‏ زاده با اشاره به فرمايش آيت ‏الله‏ العظمي بهجت كه «ما زندگي مي‏ كنيم كه قيمت پيدا كنيم نه اينكه به هر قيمتي زندگي كنيم» خاطرنشان ساخت: همه اقشار جامعه بايد اين سخن ايشان را راهنماي مسير و شعار اصلي زندگي قرار دهند و در تعاملات روزمره به آن عمل كنند.

این کارشناس دینی عنوان داشت: انسان با انس با قرآن قيمت پيدا مي‏ كند، زيرا ارزش واقعي انسان‏ها والاتر از درگيري در مسائل مادي و روزمره است و در اين ميان، معنويت و تقوا راه‏گشاي انسان در تمامي مراحل است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت در پايان تاکید کرد: سيره علماء و بزرگان، نكات آموزنده ‏اي براي همه اقشار مردم دارد؛ لذا بايد زندگينامه و سيره اين مراجع عظيم الشأن و عالمان ديني را بيشتر بشناسيم.