کد خبر: 41143تاریخ انتشار : 0:59:27 - جمعه 13 مه 2016

آیت الله جنتی در مسجد حضرت ولی عصر(عج) بالامحله فومن

دشمنان خارجی نوکر مطلق می خواهند

آیت‌الله احمد جنتی عصر دیروز در مراسم بزرگداشت هفتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله‌ بهجت فومنی در مسجد ولی‌عصر(عج) بالامحله این شهرستان با قدردانی از حضور مردم در مراسم این عالم عامل ، گفت: حضور بنده در این مراسم برای من کرامتی باورنکردنی است.

وی افزود: خانواده آیت‌الله بهجت و دیگر عزیزان از بنده دعوت کردند و بنده پذیرفتم و پرواز با تأخیر انجام شد اما به صورت باورنکردنی هواپیما آماده پرواز شد و روح آیت‌الله بهجت کمک کرد.

دبیر شورای نگهبان، تولد عالم ربانی آیت الله العظمی بهجت (ره) در فومن را مایه افتخار مردم این سامان دانست و گفت: هم اکنون وظیفه داریم هرچه می توانیم به بیانات مقام معظم رهبری گوش کنیم و بدانیم که ایشان، این نظام اسلامی را با همراهی شما مردم حفظ کرده، دشمن را ذلیل کرده، انقلاب را حفظ نموده و رهروان زیادی در جهان دارد.
وی تصریح کرد: رهبر انقلاب آنجایی که درباره جاهلیت گذشته و جاهلیت امروز صحبت می کنند، باید بدانیم که جاهلیت امروز آمریکا و تفکر غربی است که می خواهند مردم را از خط اسلامی جدا کنند.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله بهجت به حداقل زندگی قناعت می‌کرد، اظهار کرد: جهاد با نفس که جهاد اکبر محسوب می‌شود، جزو ویژگی‌های منحصر به‌فرد آیت‌الله بهجت بود و این عینیت خارجی ایشان است.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به کتاب های آیت الله بهجت اضافه کرد: توصیه می کنم کتاب های این عالم ربانی را در کنار چهار کتاب اصلی قرآن کریم، نهج البلاغه، مفاتیح الجنان و صحیفه سجادیه داشته باشید و مطالعه کنید.
وی آیت الله بهجت را تجسم واقعی ایمان، تقوی، نماز، روزه، زهد و دیگر صفات و اخلاق اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: این صفاتی است که دین و ارکان دین را حفظ می کند و این عالم ربانی، اخلاص در عمل داشت، هنگام نماز با حضور قلب گریه می کرد، شبانه روز با ذکر زبانی و قلبی به یاد خدا و با قرآن آشنا بود.

دبیر شورای نگهبان با تصریح بر اینکه آیت‌الله بهجت نسبت به مسایل روز وارد بود، افزود: فلسفه سیاسی اسلام مهم بوده و مسئله ولایت از مسایل سیاسی اسلام است.

وی با اشاره به اینکه کسی که ولایت را نشناسد اعمالش باطل است، اظهار کرد: آیت‌الله بهجت می‌گفتند «دشمنان خارجی به هیچ خطی جز نوکری قانع نیستند».

آیت‌الله جنتی اضافه کرد: نظر آیت‌الله بهجت این بود که دشمنان خارجی نوکر مطلق می‌خواهند و اینکه کشورهای اسلامی عبد و بنده آنها باشند.

وی دشمن‌شناسی را از بینش آیت‌الله بهجت عنوان کرد و گفت: دشمن‌شناسی وظیفه بسیار مهمی است و رهبر معظم انقلاب مکرر فرمودند «آمریکا دشمن ماست».

  1. حسن گفت:

    خداوند حافظ بندگان مخلص خودش باشد انشالله . حیات حضرت آیت اله جنتی موجب نابودی دشمنان داخلی و خارجی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد . ضمنا اصلاح طلبان افراطی گیلان با حضور ایشان در فومن فرار کرده اند

  2. احمد گفت:

    احسنت برشما جناب حسن : حقیقتا آیت الله جنتی نعمتی است برای انقلاب که در سخت ترین شرایط تصمیات بسیار حساس و سرنوشت سازی گرفته و میگیرند خداوند ایشان را حفظ کند وروح بلند و ملکوتی حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) را باسید و سالار شهیدان محشور فرماید.انشاءالله