کد خبر: 41065تاریخ انتشار : 2:16:02 - پنجشنبه 12 مه 2016

امام جمعه فومن در آستانه هفتمین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت فومنی؛

او دردانه روزگاران بود که خداوند امتیازات ویژه ای به او داده بود

حجت الاسلام والمسلمین صفوی در ارتباط با مقام فضل و علم با اشاره به حدیثی از پیغمبر اکرم (ص) که فرمودند: وقتی روز قیامت بشود من به علما امتم افتخار میکنم و همچنین دانشمندان امت من از انبیای بنی اسرائیل بالاترند گفت :رسالتی که علمای اسلام در دوران غیبت دارند رسالت انبیای الهی است،رسالت جانشینی از امام زمان معصوم است.

حجت الاسلام والمسلمین صفوی در ارتباط با مقام فضل و علم با اشاره به حدیثی از پیغمبر اکرم (ص) که فرمودند: وقتی روز قیامت بشود من به علما امتم افتخار میکنم و همچنین دانشمندان امت من از انبیای بنی اسرائیل بالاترند گفت :رسالتی که علمای اسلام در دوران غیبت دارند رسالت انبیای الهی است،رسالت جانشینی از امام زمان معصوم است.از طرفی وقتی مردم احکام دین را ندانند چطور می توانند به آن عمل کنند. پس علما رسالتی دارند و در زمان غیبت این رسالت به عهده علمای راشدین که به عنوان مراجع عظام قرار گرفته اند، می باشد و می بینیم که این علما به لطف خداوند توانسته اند نقش راشدی خود را ایفا کنند.

وی بیان کرد:شخصیت متعالی مرحوم آیت الله بهجت فومنی(ره) استثنایی بود. او دردانه روزگاران بود که خداوند امتیازات ویزه ای به او داده بود. کسی که خلاصه ای از فقاهت حوزه نجف را داشت. مرحوم آیت الله بهجت فومنی(ره) در دو حکمت سیر می کردند، هم حکمت نظری و هم حکمت عملی. در حکمت نظری همان طور که گفتیم از شاگردان مراجع حوزه نچف بودند.در جکمت عملی کاملا زاهدانه زندگی میکرد، هوای نفس نداشتند. هرگز ادعای مرجعیت نداشتند. از طرفی روشن بینی در امور سیاسی از ویزگی های برجسته دیگر این بزرگوار بود. به عبارتی مسایل سیاسی روزگار را خوب می فهمید و می دانست.

امام جمعه فومن اضافه کرد: ایشان که با حضرت امام(ره) و رهبری رابطه داشتند. سلمان زمان خویش بودند و حفظ نظام را از اوجب واجبات می دانستند.امروز بحث الگو پذیری از مباحث بسیار مهم در جامعه ما می باشد. ایشان تا قرن ها به عنوان الگو باقی خواهد ماند. هر ساله مردم در حوزه های دانشگاهی مجلسش را با افتخار تمام برگزار میکنند و هر چقدر هم زمان میگذرد معرفت مردم نسبت به ایشان بیشتر می شود. او عالم ربانی و فاضلی الهی بودکه علم و عمل را با هم آمیخته بود.

وی در پایان گفت: امید است با توکل به خداوند و تاثیر گرفتن از زندگی این عالم بزرگ به مقام شفاعت ایشان نایل بشویم.