کد خبر: 40500تاریخ انتشار : 1:07:00 - پنجشنبه 5 مه 2016

در مراسم تجلیل از 15 معلم نمونه فومنی

مومنی زاده:انسان‌های توسعه یافته را معلم تربیت می‌کند

فرماندار فومن : اگر قرار است جامعه‌ای توسعه پیدا کند نیازمند انسان‌های توسعه یافته است.

به گزارش بهجت نیوز؛ فرماندار فومن در مراسم تجلیل از ۱۵ معلم نمونه فومن که ظهر چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در سالن شهید بهشتی اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه هدف و محور توسعه در همه جوامع انسان است، خاطرنشان کرد: اگر قرار است جامعه‌ای توسعه پیدا کند نیازمند انسان‌های توسعه یافته است.

وی با بیان اینکه انسان‌های توسعه یافته را معلم تربیت می‌کند، اظهار داشت: توسعه ملی در هرکشوری از طریق انسان‌های هوشمند، خلاق، مبتکر و تلاشمند تحقق پیدا می‌کند که این انسان‌ها را معلم تأمین و تربیت می‌کند.

مومنی زاده با بیان اینکه محور و کلید توسعه، آموزش است، افزود: سرمایه‌گذاری و هزینه برای آموزش اعم از متوسطه و تکمیلی و عالی هزینه مصرفی نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان اینکه آموزش زیربنای همه خدمات اساسی برای هر جامعه‌ای است، تصریح کرد: نظام آموزش ما در جمهوری اسلامی به گونه‌ای  طراحی شده که فقط به آموزش و تدریس نمی‌پردازد بلکه نگاهش به تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است.

فرماندار فومن با بیان اینکه اگر ما کلید توسعه ملی را آموزش می‌دانیم، کلید آموزش معلم است، خاطرنشان کرد: کار آموزش بدون حضور معلم امکان‌پذیر نیست.