کد خبر: 40479تاریخ انتشار : 1:10:45 - چهار شنبه 4 مه 2016

فرماندار فومن در جلسه توسعه فضاهای آموزش عالی شهرستان

توسعه آموزش عالی و افزایش فضاهای آموزشی مفید و لازم است

میرشمس مومنی زاده فرماندار فومن صبح امروز سه شنبه 14 اردیبهشت در جلسه توسعه فضاهای آموزش عالی این شهرستان با اشاره به اینکه احداث ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاه پیام نورشهرستان فومن از سرعت و پیشرفت فیزیکی متوسط برخوردار است گفت: امیدواریم که تحویل اولیه این واحدهای دانشگاهی و تأمین اعتبار آن هرچه سریعتر صورت گیرد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان فومن ، میرشمس مومنی زاده فرماندار فومن صبح امروز سه شنبه 14 اردیبهشت در جلسه توسعه فضاهای آموزش عالی این شهرستان با اشاره به اینکه احداث ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشگاه پیام نورشهرستان فومن از سرعت و پیشرفت فیزیکی متوسط برخوردار است گفت: امیدواریم که تحویل اولیه این واحدهای دانشگاهی و تأمین اعتبار آن هرچه سریعتر صورت گیرد.
به گفته وی، وجود سرمایه های انسانی از مهم‌ترین شاخصه‌های آموزش عالی است و کشورهایی در مسیر رشد اقتصادی موفق هستند که به نیروی انسانی توجه ویژه‌ای داشته‌اند.
فرماندار فومن اظهار داشت: با توجه به اینکه احداث ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن از پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصدی و همچنین دانشگاه پیام نور با پیشرفت فیزیکی بیش از 30 درصدی برخوردار است امیدواریم که تحویل اولیه این واحدهای دانشگاهی شهرستان در هرچه زودتر صورت گیرد و مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی همچنین به تأسیس سومین دانشکده گردشگری کشور و اولین دانشکده گردشگری استان گیلان در شهرستان فومن اشاره نمود و افزود: دانشکده گردشگری فومن، در۵رشته و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جذب دانشجو خواهد کرد.
مومنی زاده گفت: دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی بیشتر از دو جنبه در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر جامعه موثرند و تاثیرگذاری این مراکزهم از نظر تامین نیروی انسانی کارآمد و توانمند که سبب ارتقای سطح کارایی و بهره وری است وهم از لحاظ ارتقای سطح دانش، فن و تکنولوژی مهم است.
وی افزود : توسعه آموزش عالی و افزایش فضاهای آموزشی مفید و لازم است.

وی اضافه کرد: گسترش دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی عامل زیربنایی و مهم برای توسعه متوازن است و توسعه دانشگاه ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی از نظر کمی و کیفی رشد قابل ملاحظه ای داشته اند اما برای بودن در عرصه رقابت جهانی نیازمند ارتقای سطح کیفیت و شاخص های مورد انتظار در دانشگاه ها هستیم.

  1. حسن گفت:

    توسعه فضای علمی و آموزشی نیاز به وجود مسئولین لایق و توانمند و با کفایت در هر شهرستان از جمله فومن و شفت نیازمند است که این بخش واقعا تاکنون نداشتیم