کد خبر: 40460تاریخ انتشار : 9:49:30 - سه شنبه 3 مه 2016

در دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)استان گیلان عنوان شد:

با ایجاد فرصت های کار و اشتغال مردم به ماندن در روستا دلگرم میشوند

دردیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)استان گیلان عنوان شد : با ایجاد فرصت های کار و اشتغال مردم به ماندن در روستا دلگرم میشوند

به گزارش بهجت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان فومن ، علیرضا محمدی مدیرکل کمیته امداد گیلان صبح روز دوشنبه 13 اردیبهشت ضمن حضور در فرمانداری شهرستان فومن با میرشمس مومنی زاده فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو نمود.

میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان فومن  در این دیدار ضمن اعلام آمادگی فرمانداری این شهرستان جهت همکاری بیشتر با کمیته امداد در راستای ارائه خدمات گسترده تر به نیازمندان منطقه گفت : فومن به عنوان یک شهر توریستی و گردشگری در اذهان مردم نقش بسته است و این می طلبد که از همه ابعاد فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی ، … به یاری و کمک مردم مبادرت ورزیم و همه باید تلاش کنیم تا فقر و محرومیت از چهره این منطقه مهم از استان گیلان زدوده شود. وی لازمه خدمت به اقشار محروم را داشتن شرح صدر به همراه گشاده دستی و گشاده رویی دانست و تاکید کرد : طبق آیات و روایات اسلامی خدمت گذاری بی منت از مصادیق بارز ابطال اعمال ناپسند عنوان شده است .

مومنی زاده پدیده مهاجرت را برای روستا وروستانشینان یک آسیب بزرگ دانسته ودراین خصوص تاکید کرد : با ایجاد فرصت های کار و اشتغال مردم به ماندن در روستا دلگرم شده واین باعث می شود که روستا به لحاظ فرهنگی و اقتصادی تهی نشود .

علیرضا محمدی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان نیز در این ملاقات به موهبت های خدادادی در گیلان اشاره کرد و گفت : متاسفانه تا کنون نتوانسته ایم از این موهبت های الهی بهره برداری صد درصدی نماییم و امروزه با پدیده تخلیه روستاها و مهاجرت روستاییان به شهرها مواجه هستیم که این امر باعث رکود اقتصاد روستایی و گسترده تر شدن چهره مذموم فقر شده است.

وی با بیان اینکه نقش کمیته امداد در بازدارنگی فقر است نه تولید فقر ، تصریح کرد : کمیته امداد در رویکرد جدیدش که همان توانمندسازی خانواده های محروم می باشد با ترویج و تبلیغ فرهنگ کار و تلاش سعی دارد خانواده هارا با توانایی های بالقوه آنها آشنا نموده وازاین راه فقرو محرومیت را کاهش دهد که البته این کار به تنهایی قابل انجام نیست و سایر مسئولین و دستگاهها نیز باید در کنار کمیته امداد قرار بگیرندو نسبت به سهم خود در مسیر توانمند سازی مردم تلاش کنند.

محمدی همچنین به فعالیت های نهادهای غیر مردمی در استان اشاره کرد و افزود : هر یک از این انجیو ها با تابلو و نشان مختلف در حال فعالیت هستند که با ساماندهی آنها می توان کمک های مردمی را به سمت و سوی درست آن کنترل و هدایت کرد.