کد خبر: 40386تاریخ انتشار : 15:18:37 - دوشنبه 2 مه 2016

در آستانه برگزاری هفتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله بهجت فومنی رضوان الله علیه

مسابقه ادبی «بهجت عارفان» در فومن برگزار می شود

یوسف نیک انجام با اعلام این خبر گفت : بمناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال ملکوتی عالم ربانی حضرت ایت الله بهجت فومنی ، مسابقه ادبی بهجت عارفان در فومن برگزار می شود.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، یوسف نیک انجام با اعلام این  خبر  گفت : بمناسبت  فرارسیدن سالگرد ارتحال  ملکوتی عالم ربانی  حضرت  ایت الله بهجت  فومنی ، مسابقه  ادبی  بهجت عارفان در فومن  برگزار  می شود.

وی با اشاره به شخصیت عرفانی این  مرجع عالیقدر، گفت  : آیت الله العظمی بهجت فومنی(ره)  به عنوان یکی از مفاخر بزرگ شیعه در قرن حاضر بود  و این مرجع بزرگ جهان تشیع در طول حیات پربرکت خود خدمات ارزنده علمی و فرهنگی به جهان اسلام ارائه کرده و با صیانت نفس خود افتخار ایران اسلامی و استان گیلان و بویژه زادگاهش فومن شده است.

رییس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  فومن  افزود : این مرجع عالیقدر جهان اسلام در طول عمر با عظمت خود با اینکه به درجات فراوانی از بندگی و عبودیت و سیر و سلوک واقعی رسیده بود، حتی یک لحظه از یاد خدا غافل نشد.

وی  در ادامه در خصوص مسابقه  اظهار داشت : این مسابقه  در قالب  دلنوشته ، شعر ، متن ادبی  با موضوع  مقام و شخصیت آیت الله  بهجت فومنی بوده  و  متقاضیان می توانند در این مسابقه ثبت نام و شرکت نمایند و آثار خود را به آدرس دبیرخانه مراسم ارسال یا تحویل نمایند.

نیک انجام؛ مهلت ارسال آثار را  ٢٠ اردیبهشت عنوان کرد و افزود: به ٣ اثر برگزیده اول لوح مسابقه به همراه جایزه نقدی اهدا می شود.  دل نوشته برتر  در مراسم  سالگرد این  مرجع عالیقدر  قرائت خواهد  شد

این مسوول در پایان از همه علاقه مندان دعوت کرد جهت اطلاع بیشتر به امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن واقع در خیابان شهید بهشتی بالا از  پمپ بنزین، مجتمع فرهنگی و هنری سیدالشهدا و یا با آدرس  ایمیل fuman@farhang.gov.ir یا شماره ٣٤٧٢٣١٥١ تماس حاصل نمایند.

 مراسم  سالگرد این مرجع  عالیقدر  جهان  تشییع  حضرت آیت الله  بهجت فومنی  روز  پنجشنبه ٢٣  اردیبهشت ماه  جاری   در  مسجد ولی عصر بالا محله فومن برگزار شده و نمایشگاه  عکس  آفتاب  عرفان  از  سوی این  اداره  در محل  برگزاری  مراسم  مذکور  برگزار  می گردد