کد خبر: 40170تاریخ انتشار : 9:34:36 - دوشنبه 25 آوریل 2016

تیر خلاص به بدنه اصلاحات؛

پیش‌بینی رئیس مستعفی شورای مشورتی اصلاح طلبان رودبار از شکست اصلاح‌طلبان در دور دوم انتخابات گیلان

رئیس مستعفی شورای مشورتی اصلاح طلبان رودبار گفت: چون گزینه اصلاحطلبان برای ورود به مجلس شانسی نداشت مجبور بودیم از کاندیدای اصولگرای معتدل حمایت کنیم

%image_alt%

سعید اکبرنیا شامگاه یکشنبه در گفتگو با کاسپین در رودبار در خصوص جو سازی رسانه های اصلاح طلب مبنی بر اظهار نظر اخیرش، اظهار کرد: در دور اول برای معرفی نامزد نظر این شورا قبل از اینکه صمد مرعشی تایید صلاحیت شود، آقاجانی بود.

وی با بیان اینکه سازکارهای حمایت از آقاجانی فراهم شده بود که مرعشی تایید صلاحیت گرفت، افزود: اوضاع اصلی ما برهم خورد و شورای مشورتی استان و شهرستان به دلیل اینکه سبد رای آقاجانی کم بود، نظرش را برای حمایت از صمد مرعشی اعلام کرد.

رئیس مستعفی شورای مشورتی اصلاح طلبان رودبار با بیان اینکه صمد مرعشی توسط حزب اعتدال و توسعه استان مورد حمایت قرار گرفت، گفت: حزب ندای ایرانیان نیز مرعشی را بعنوان کاندیدای مورد حمایت خود معرفی کرد.

اکبرنیا با تاکید بر اینکه ما در دور اول مجبور به سکوت بودیم بیان داشت: صمد مرعشی زیر بار اصلاح طلب شدن نرفت چون احساس می کرد ممکن است در آینده برایش مشکلاتی ایجاد شود.

وی در پاسخ به این سوال که سکوت شما بی تاثیر نبوده و یک نفر از رقبای شما شانس بالاتری برای ورود به مجلس پیدا کرده، ضمن رد طرح سوال گفت: زمانی که ما در حال برنامه ریزی بودیم احساس کردیم که نامزدی که قصد حمایت از آن را داریم، سبد رای آن خیلی کم است.

رئیس مستعفی شورای مشورتی اصلاح طلبان رودبار گفت: اگر ما از آقاجانی حمایت هم می کردیم بعنوان نفر دوم هم بالا نمی آمد.

اکبرنیا با بیان اینکه در آستانه اشرفیه نیز نامزدی که اصلاح طلب بود و همه آن را با شاخص های اصلاح طلبی می شناختند، اما از وی حمایت نکردند، ادامه داد: در نهایت شورای مشورتی اصلاحات در آستانه به دلیل اینکه سبد آرای آن نامزد پاین بود از وی حمایت نکردند بلکه از قربانی حمایت کردند.

وی با تاکید بر اینکه الزامی نداشت فرد حتما اصلاح طلب باشد، گفت: ما در تلاش بودیم تا از نامزدهایی حمایت کنیم که شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات داشتند.

رئیس مستعفی شورای مشورتی اصلاح طلبان رودبار با اشاره بر اینکه از کاندیدای اصولگرای معتدل حمایت می کردیم، اذعان داشت: از نامزد های اصولگرای معتدل بعنوان کاندیدای اصلاح طلب انتخاب می کردیم که در سراسر گیلان این اتفاق افتاد.