کد خبر: 40095تاریخ انتشار : 14:07:18 - پنجشنبه 14 آوریل 2016

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس:

متاسفانه دولت تدبیر و امید با کارآیی عمل نمی‌کند/دست درازی دولت به جیب ملت!

ناصر عاشوری با بیان اینکه صندوق توسعه ملی منطقه ممنوعه محسوب می شود، اظهار کرد: هر زمان که دولت بخواهد از این صندوق پول برداشت کند نیاز به مجوز قانونی مجلس شورای اسلامی دارد.

%image_alt%

با گذشت بیش از هشتاد روز از آغاز اجرای برجام و به گل نشستن کشتی وعده‌های رنگارنگ، روزنامه‌های زنجیره‌ای با هدف انحراف افکار عمومی از مطالبات اقتصادی، موضوعات مختلفی را دست‌آویز قرار می‌دهند. بی‌توجهی نسبت به مطالبات عموم مردم و هیاهوی سیاسی، تاکنون به دفعات از سوی روزنامه‌های زنجیره‌ای صورت گرفته است

این در حالی است که اختصاص اعتبارات از صندوق توسعه ملی به بخش دولتی مغایر با قانون است؛ بخش دولتی که در دوران رئیس‌جمهور قبلی ۶۳۷ میلیون دلار تنها از درآمدهای نفتی، برداشت و خرج کرد، البته این میزان اعتبار به غیر از اعتبارات صندوق توسعه ملی و صندوق ذخیره ارزی است. از سوی دیگر دولت فعلی مرتب از صندوق پول برداشت می‌کند و نتیجه آن قطعاً خالی شدن صندوق خواهد بود. در شرایط کنونی متاسفانه دولت با کارآیی عمل نمی‌کند و بیشتر منابع صندوق در اختیار دولت است.

ناصر عاشوری قلعه رودخانی، عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درگفت و گو با تهران نیوز؛ با اشاره به سخنان احمد توکلی در جلسه علنی صبح یکشنبه مجلس مبنی بر اینکه متاسفانه براساس گزارش ها شاهدیم که بیشتر اعتبارات صندوق صرف امور دولتی شده و این در حالی است که صندوق توسعه ملی یک امر نجات‌بخش بوده تا به وسیله آن توسعه تحقق یابد، گفت: برای برداشت پول از صندوق توسعه ملی باید فرآیند قانونی طی شود.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی منطقه ممنوعه محسوب می شود، اظهار کرد: هر زمان که دولت بخواهد از این صندوق پول برداشت کند نیاز به مجوز قانونی مجلس شورای اسلامی دارد.

عاشوری با تاکید بر اینکه حتی مجلس شورای اسلامی نیز نمی تواند از این صندوق بدون اذن رهبر انقلاب مبلغی را برداشت کند، افزود: از جزئیات گزارش آقای توکلی خبری ندارم ولی تاکنون مجلس برای برداشت پول از صندوق توسعه ملی توسط دولت مجوزی صادر نکرده است.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشخص نیست برداشتی صورت گرفته لذا اطلاعی ندارم، خاطرنشان کرد: همه باید به قانون عمل کنند لذا حساسیت مجلس نسبت به این موضوع می تواند زیاد باشد و احتمال بررسی این امر در مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

گفتنی است؛ احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح یکشنبه مجلس و در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۵ در اخطاری با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی، به مصوبه کمیسیون تلفیق برای الحاق یک بند به تبصره ۴ اشاره کرد و گفت: این بند الحاقی نشان می‌دهد که قرار است در سال ۹۵ از صندوق توسعه ملی اعتباری به بانک کشاورزی که یک بانک دولتی است، تسهیلات داده شود تا این اعتبارات را برای امور مربوطه هزینه کند که قطعا این مسئله با اصل ۱۱۰ قانون اساسی مغایرت دارد، زیرا این صندوق نمی‌تواند به بخش دولتی وام دهد.

 1. حسن گفت:

  سلام آقای عاشوری خیلی دیر شده طرفداری از حقوق ملت درهشت سال دولت درخواب بودی حالا که ملت شمارا کنارزده اند دم توسعه صندوق وغیره میزنی واقعا بس نیست ازاین همه شعارتوخالی

  • شهروند فومنی گفت:

   حسن آقا فضولی مگه تو چکار ه ای تو مملکت / ؟ برو غاز بچران

  • حامد گفت:

   حسن آقا در بیان مطالب دقت کن و خدا را در نظر بگیر عاشوری هرچی باشد . حامی فتنه گران 88 نبوده و نیست ؟ ویا اصلاح طلب افراطی نیست؟

 2. رضا گفت:

  چه عجب ما از این آقا دو کلمه حرف شنیدیم !!!!!!!!!!!
  ایشون قبلا چی کاره بودند؟؟؟؟!!!!!!!!

  • عماد گفت:

   به کور چشم دشمنان انسان و انسانیت نماینده پرتلاش شهرستانهای فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی .

 3. فومنی گفت:

  زرشک!!! تو از زمانی که هیچ بشری اعتدالی نبود همراه با قربانزاده اعتدالی بودی !!!!! الان …. دیگه حنات برای مردم رنگ نداره!!!

  • علي گفت:

   مگرعاشوري كم كاركرده شفيعي جماعتي ميرزائي چكاركردندچراازاونا انتقادنميكنيد

 4. نمی گم این حرف ها تظاهره !!!!!!!!!!!!!!!!

 5. شا گفت:

  با سلام مردمی که مثل فومنی ها و شفتی ها دراز گوش تشریف دارند و با یک مشت یونجه به اینو اون رای میدن و الان هم به افتخاری که سراپا خلاف است رای میدن حقشونه که از اونه سواری بگیرن و چهار سال بعد یک نفر دیگر بیاد رو کولشون سوار بشه اخه بدبختا برین از ماسال یاد بگیرین که تنها 25 سال شهرستان شده ولی فومن وشفت همون قبرستونی هست که هست یک عده خودشنو حزب اللهی میدونن که از همه فاسدترند یک عده هم که اهل عشق و حالند برین اول شعورتونو بالا ببرین بعدا بیاین حرف ازنمایده و نمایندگی بزنین برای مردم هردو تا شهرستان متاسفم باید بشینین خون گریه کنین از عاقبتتان

 6. عماد گفت:

  متاسفم برای مسئولین و دست اندر کاران روزنامه که حرف های زشت و توهین برخی افراد را چاپ می کنند در حالی که آقای عاشوری تا 7 خرداد 95 با اقتدار نماینده شهرستانهای فومن و شفت در مجلس هست ؟

 7. ناشناس گفت:

  باسلام عاشوري قبل ازاينكه نماينده بشودبه ماروستائيان درشهرفومن هيج گونه عزت واحترامي نداشتيم ايشان بودندكه قدرت روستائيان رابه فومني هاي اصيل نشان دادندعاشوري خيلي كارانجام دادميرزائي جماعتي چكاركردند شفيعي چكاركرد

 8. کریم گفت:

  بازم موضع این آقا عوض شد………حتما دیگه اعتدالی نیست و میخواد پایدااری باشه

 9. سعید گفت:

  تا دیروز همراه دولت، امروز روبروی دولت…!!!

 10. رضايي گفت:

  واقعا زشت هست كه به وكيل سه دوره خود اين چنين مغرضانه توهين كنيد
  شما چهار سال ديگه متوجه اشتباه خودتان خواهيد شد و دوباره مياييد دنبال اين مرد چون نماينده منتخب شما از الان شده شركت سهامي و خودش هيچ كاره هست

 11. تبریزی گفت:

  خخخخخخخخخخخخخ.عجب گفته

 12. حمید گفت:

  چرا در زمان انتخابات از این حرفها نمیزدین؟
  زمانی که حمایت میکردین از بعضی ها
  الان چی شده؟بخاطر رای نیاوردن هستش یا … .

 13. محسن گفت:

  باسلام وعرض ادب بدون تعارف و بدون غرض و بدون تعصب و بدور از هرگونه طرفداری و جانبداری و ….می گویم واین را باید اعتراف کرد و به زبان باید هم اقرار کرد که هیچیک از نمایندگان ادوار مختلف فومن و شفت به اندازه آقای عاشوری به این دوشهرستان خدمت نکرده نمیگویم بقیه خدمت نکردند بقیه هم خدماتی ارائه کردند که جای تشکرقدردانی دارد اما دربیان کلمات و جملات و نوشتن بایستی انصاف را رعایت کرد.