کد خبر: 39985تاریخ انتشار : 21:27:22 - یکشنبه 10 آوریل 2016

در جلسه 130شورای شهر فومن چه گذشت؟

شهردارفومن:اصراری ندارم،شورا بخواهد رفع زحمت میکنم/نعمتی:با حقوق حق الجلسه‌ام برای شهر سطل زباله بخرید

جلسه ۱۳۰ شورای اسلامی شهر فومن با حضور هوشنگ عباسقلیزاده شهردار فومن و غیبت دوباره زهرا نظری برگزار شد.

ابراهیم فلاح / مختار ابراهیمی در ابتدای جلسه با تبریک سال نو اظهار داشت: امیدواریم سال نو را با وظایفی که بر دوش ما گذاشته شده است به سرانجام برسانیم.

رییس شورا گفت: همانطور که می دانید در ابتدای سال هستیم که سال به نام اثقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است که امیدواریم بتوانیم با همدلی و همزبانی این شعار سال را به تحقق برسانیم.

ابراهیمی گفت: از مدیریت شهری می خواهیم موارد ذیل را بررسی نماید: افتتاح ایستگاه سی ان جی شماره 2 شهر فومن که باعث منبع درآمد خواهد شد، دفع خاموشی های میادین و معابر اصلی، ساماندهی سرویس های بهداشتی و همچنین رفع قطعی آب، دال گذاری کانال خیابان بسیج، توجه ویژه به خیابان شاهد، نورپردازی بلوار جدید علامه طباطبایی، ساماندهی گاراژ ماسوله، ساماندهی بلوار میثم تمار و رفع آبگرفتگی منطقه، گزارش در خصوص بافت فرسوده شهر فومن، رفع مشکل بیمه کارگران روزمزد بالای سه سال، پیاده رو سازی جانبازان جلوی بانک صادرات چهاردختران و غیره .

وی گفت: همه ما می دانیم که شهرداری خانه دوم شهروندان است و اینجا ستاد تسهیلات شهروندان است و پاسخگویی جزء وظایف ما است بحث دیگری که داریم این است که تعامل باید داشته باشیم و بستر بستر تعامل است ولی اگر ما بخواهیم شرایطی ایجاد کنیم که تقابل باشد مردم ضرر می کنند ما خیلی نارسایی ها، تنگناها و فشارها داریم اما همه را تحمل می کینم که موانع برطرف شود مردم بسیار کرامت و عظمت دارند و ما حق نداریم مردم را کوچک ببینیم و باید این رویه را طی نماییم ، همه دارند کمک می کنند اعتبار ما بیشتر شود و ما هم کمک کنیم تا خروجی های ما بیشتر شود و امیدواریم با تعامل و همدلی سال خوبی داشته باشیم.

در ادامه علیرضا علیدوست نطق پیش از دستور خود را قرائت نمود.

در ادامه نیز سیدنورالدین نعمتی در نطق پیش از دستور خود ضمن تشکر از روکش آسفالت سطح شهر گفت: روز 29 اسفند از چندین جا بازدید کردم و عکس هم تهیه نمودم مثلا 29 اسفند شهرداری مشغول رنگ زدن نمازخانه پارک است و البته سرویس بهداشتی آب نداشت.حتی تاب آنجا زنجیرش افتاده بود و بنظر من آقای شهردار در یکسال گذشته در پارک قدم نزده اند و من هم که 45 دقیقه آنجا بودم نیرویی ندیدم.

وی گفت: ما چندین بار نامه زده ایم و مواردی را خواسته ایم مثلا کاشت جدید و جایگزین درخت در ورودی شهر فومن، در نظر گرفتن ساعت کاری برای دستفروشان مثلا از اذان مغرب ، حضور شهردار در شهر که البته حضور ندارند و این یک ضعف است، نصب علایم در شهر فومن برای مسافران.

وی افزود: این شهر شهر اموات است یا شهر زنده ها، سدمعبر را کسی پیگیری نمی کند، قرار بود درختان را از کنار به وسط بلوار علامه طباطبایی منتقل کنند اما انجام نشد ، حفاری های سطح شهر مثل جلوی دادگستری جدید ، خیابانهای شهدا و شهید شکوری ترمیم نشده است و این زیبنده شهر فومن نیست مثلا پل خشتاپورد خیابان مولوی را نگاه کنید چه وضعیت دارد، دیوار ساختمان چمن مصنوعی ریخته است، در خیابان یادآوران پارکت زده اند که بالای جدول خورده است و همان را نیز نیمه کاره ول کرده اند ، تمامی میادین ما جز میدان ولیعصر پرچم ندارد ، سطل های زباله ای که 22 اسفند تحویل داده شده است نصب نشده است ، جلوی مجسمه میرزا کوچک خان در میدان داربست زده اند ، در دو روز قبل از عید دستور دادند که جدول‌گذاری در میدان جدید چهار راه شکوری انجام شود در حالی که در پیاده روی آنجا تیر برق وجود دارد ، بودجه سال 94 را نگاه کنید ببینید چه چیزی اجرایی شده است ، کلبه های پارک خراب شد و سپس بعد از 4 ماه جمع آوری کردند ، اکنون دیگر در جلوی ساختمان شهرداری هم دستفروش می ایستد ، نعمتی گفت: اصلا در فومن لازم نیست شهرداری داشته باشیم… . وی گفت: در پایان جا دارد از رفتگران محترم تشکر نمایم.

در ادامه شهردار فومن گفت: بحث روشنایی بلوار علامه طباطبایی را نرسیدیم ، اولویت اول ما روشنایی معابر است ، مشکل اصلی ما رهنمایی و رانندگی است و وانت بارها را باید آنها برخورد کنند ، در خصوص سدمعبر با همفکری شما کارهایی را شروع کردیم اما نتوانستیم کاری کنیم البته باید بازار را انتقال دهیم بیشترین هزینه را آسفالت می خواست که انجام دادیم و سرویس بهداشتی را بصورت کانکس آماده خواهیم کرد.

عباس‌قلیزاده گفت: آسفالت محلات را شروع کرده ایم و در حال ادامه هستیم و تاکنون 4هزار تن آسفالت در اواخر بهمن و اسفند پخش کرده ایم که به 10 هزار تن هم خواهیم رسید.

وی افزود: وجود مشکلات طبیعی است من اصراری ندارم و اگر شورا تصمیم این را دارد بنده آمادگی این را دارم که رفع زحمت کنم.

شهردار فومن گفت: ما با یک کارگر ساده برخورد کردیم دوستان عکس العمل نشان دادند ، پرسنل من در پارک شهر سه روز غایب است و سپس گواهی پزشکی می آورد و در شورا هم از او حمایت می شود! در حالی که برخورد با پرسنل وظیفه شهردار است. وی گفت: ما 16 کیلومتر رنگ آمیزی جداول داریم که نمی شود همه را رنگ کرد، چهار راه معلم را اصلاح کردیم که خوب هم شده است و در جهت رفع نقاط ضعف در شهرداری هستیم.

در ادامه شاهین علیزاده خطاب به شهردار گفت: بزودی فاجعه ای در آتش نشانی فومن رخ خواهد داد زیرا آنجا صاحب ندارد. نایب رییس شورا افزود: درب سازمان حمل و نقل شهرداری را ببندید و افراد در شهرداری بکارگیری کنید. علیزاده افزود: انتظار داریم افرادی که لاابالی هستند و مسئولیت و تعهد ندارند را برکنار کنید.

در ادامه سیدسینا میری نرگسی نیز به عملکرد چند ماهه ریاست شورا اعتراض کرد و گفت: باید طوری مدیریت انجام می شد که مثمر الثمر بود و ضعف های قسمت های مختلف اداری رسیدگی می شد و امور قانونی باید صورت گیرد.

در ادامه سیدنورالدین نعمتی پیشنهاد داد که تا پایان حق الجلسه دریافت نمی کنم و پولش را برای شهر فومن سطل زباله خرید کنید.

 1. فومنی گفت:

  با سلام خدمت همه
  کسی که باید برود شورای ضعیف شهر است. همه این مسایل از ضعف مدیریت شورای شهر است. ان شااله جوانان باکفایت و صادق فومن مثل دکتر نرگسی در آینده در شورا حضور داشته باشند و مدیریت شهر را به عهده بگیرند. ان شااله

 2. امین گفت:

  متاسفم برای شهرمان فومن زیبا که چند نفر کم سواد بعنوان شورای شهر نتخاب شده اند .مردم به داد شهر برسید

 3. ساسان گفت:

  وای بر ما چه کسانی در راس امور شهری قرار دارند فقط پر کردن جیب خود هستند و همین

 4. مجید گفت:

  عزیزان چه شورا وهر کس دیگه یاد بگیریم و شعار مون این باشه اگه داریم کاری انجام میدیم برای شهر خودمونه واین شهر جای زندگی همین شورا همین افراد پس منتی نیست برای کسی سعی کنید جای حرف زدن الکی عمل کنید

  • ناشناس گفت:

   اگه شهر خودمونه پس شماهم لطف کنید اگه حقوقی دریافت میکنید،اونو استفادش نکنید و بدید برا شهر خودتون خرج بشه.مشکل اینجاست که همه توی ادعای الکی کردن حرف اولو میزنید.
   شما از کجا میدونید که ایشون به حرفشون عمل نکردن؟

   • شهروند فومنی گفت:

    برو خدا روزیت را جای دیگر حواله کند . تو ناشناس به حرف خودت عمل می کنی . ناشناسی یا خدا نشناسی ؟

    • نسیم گفت:

     الان با نوشتن اسم مشکل شما حل شد؟!!مثلا شما با نوشتن شهروند فومنی شناس شدید؟!
     بعدشم چه ربطی به خدا نشناسی داره؟!!

    • صمد گفت:

     ای که مدعی هستی شهروند فومنی این چی حرفی میزنی شورا هم مثل شما هستن که شهر شده ویرانه و آباد ؟ با دقت اظهار نظر کن شهروند خوب ///

 5. اسماعیل گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  پس چه شد پارک جنگلی فومن؟ چرا نیمه راه، رهایش کردند و نیمه تمامش گذاشته ان ؟!!

 6. ناشناس گفت:

  مژده مژده بالاخره دارن کوچه های مخروبه فومن را آسفالت میکنند نمی دونم چی شده گنج کندند یا چی ولی باورم نمیشه هروز که از اسفالت ها تازه رد میشم خدا را شکر میکنم میخام برم خمس و زکاتش را هم بدم ….