کد خبر: 39950تاریخ انتشار : 18:43:01 - یکشنبه 10 آوریل 2016

فرماندار فومن:

اعتکاف نقش سازنده‌ای در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی دارد

فرماندار فومن با بیان اینکه اعتکاف اثرات اخلاقی، فرهنگی و تربیتی بر روی متعکف دارد، گفت: این سنت حسنه نقش سازنده‌ای در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی دارد.

میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: یکی از مولفه‌های مهم در قالب شورای فرهنگ عمومی، سنت حسنه اعتکاف است.

وی افزود: اگر بناست انسان‌ها مسیر رشد و تعالی روحی، معنوی و فرهنگی را طی کرده و جوانان به این سمت سوق پیدا کنند، نیاز است که عملکرد خود را مورد بررسی و بازنگری قرار دهند.

فرماندار فومن با بیان اینکه اگر انسان‌ها ساخته شوند یقینا جوامع ساخته می‌شود، گفت: انسان‌ها جوامع انسانی را تشکیل می‌دهند و هر میزان سنت خوب اعتکاف گسترش پیدا کند ناهنجاری‌ها و آلودگی‌های فرهنگی که جامعه با آن مواجه است طبیعتا کاهش می‌یابد.

مومنی‌زاده با بیان اینکه باید در راستای سنت حسنه اعتکاف سرمایه گذاری و برنامه ریزی داشته باشیم، تصریح کرد: این آیین ارزشمند است زیرا بر انسان‌ها که تشکیل دهنده این جوامع هستند اثرات اخلاقی، فرهنگی و تربیتی خوبی دارد.

وی خاطرنشان کرد: انسان‌های متدین با خود و خدای خود خلوت و طبق آداب مذهبی سه شبانه روز را در مسجد اقامت می‌کنند وبا هدف رشد و تعالی اخلاقیات روحی خودشان بازنگری را در اعمالشان دارند.

فرماندار فومن اظهار کرد: همه ما موظف و علاقه‌مندیم که در راستای برگزاری هر چه بهتری این سنت مذهبی کمک کنیم تا دست‌آورد بیشتر را در جهت رشد و تعالی فرهنگی جامعه داشته باشیم.