کد خبر: 39906تاریخ انتشار : 3:56:03 - شنبه 9 آوریل 2016

مردم نگران،اصلاحات خوشحال!

واکنش مردم به تعطیلی آیتم محبوب صرفاً جهت اطلاع !

با فشار دولت به صدا و سیما و صحبت های افشاگرایانه برخی مجری های رسانه ملی حال می توان فهمید که چرا و به چه دلیل برخی بخش های انتقادی تلویزیون در حال حذف شدن است!

درحالکیه که دولت این روزها با تمامی قوا در حال تحت فشار قرار دادن صدا و سیما است حال اخباره منتشره حکایت از آن دارد که این فشارها پاسخ داده و برنامه صرفا جهت اطلاع از آیتم های اخبار ۲۰:۳۰ حذف شد.

این در حالیست که معاونت خبر صداوسیما این خبر را تکذیب کرد اما بحث تعطیلی آیتم صرفاً جهت اطلاع پیش تر در موضع رسمی نماینده دولت در شورای نظارت بر صداوسیما بیان شده بود و حسام الدین آشنا رسماً خواستار تعطیلی این بخش شده بود. البته صداوسیما در برابر این درخواست مقاومت کرد و کار «صرفاً جهت اطلاع» به تعطیلی نکشید، اما این بار با پخش نشدن این آیتم حرف و حدیث هایی به راه افتاد که از آن جمله پست اینستاگرامی مجید موغاری خبرنگار تلویزیون است که از مجریان بخش صرفاً جهت اطلاع نیز هست. موغاری در اینستاگرامش نوشت: صرفاً جهت اطلاع فعلاً پخش نمی شود/ ان شاءالله تعلیق است نه توقیف/ ان شاءالله ترمیم است نه ترمز/ ان شا ءالله اصلاح است نه اتمام/ خیر است ان شاءالله… این ادبیات که به نریشن های بخش صرفاً جهت اطلاع نیز شباهت زیادی داشت، بازتاب های زیادی داشت.

این حذف اجباری و سانسور رسانه‌ای توسط دولت در حالی صورت می‌گیرد که این بخش خبری از محبوب ترین آیتم های تلویزیونی ده سال اخیر کشور بوده است.

اصلاح طلبان که دل خوشی از این برنامه نداشتند با ابراز خوشحالی در رسانه‌هایشان نشبت به این ماجرا واکنش نشان داده‌اند.

این تصمیم نگران کننده دولت حال باعث آن شده تا سیل انتقادات نسبت روانه روابط عمومی رسانه ملی شود.اخبار شوک برانگیزی که این روزها از برخورد با رسانه ها منتشر می‌شود کار را به جایی رسانده که چندی پیش برخی چهره های و سایت های طرفدار دولت نسبت به این موضوع واکنش نشان داده اند.

برخورد دولت تدبیر و اُمید با رسانه‌ها به قدری زجرآور شده که بر طبق شنیده‌ها تا چندی دیگر شاهد بسته شدن فله‌ای سایت های خبری در سطح کشور خواهیم بود!!

  1. ناشناس گفت:

    اگرصداوسیما دست دولت می افتاد الان باخاک یکسان می شد چون این دولت باکمال تاسف و تعمق و تامل تاب انتقاد ندارد وخوبه که انتصاب ریاست سازمان صداوسیما با دولت نیست وگرنه …….؟؟؟

  2. امید گفت:

    متاسفم برای دولت دبیر و امید که از برنامه ای نقد سازنده نگرانند و میترسند در حالی که سخنگوی دولت در مرکز و سخنگوی دولت در گیلان مدعی اند ما آماده انتقاد پذیریم

  3. امین گفت:

    سال 96 نتایج بد رفتاریهای خودشان را با نیرو های ارزشی و نهادهای انقلابی از جمله صدا و سیما خواهند دید انشالله