کد خبر: 39703تاریخ انتشار : 12:46:15 - یکشنبه 3 آوریل 2016

اتفاقی ناگوار که بهجت‌نیوز پیش‌بینی کرده بود؛

مناره جنبان مشهور در فومن فرو ریخت! + تصاویر

همواره انتقاد رسانه های خبری در سراسر دنیا منشاء بسیاری از اتفاقات نو و همچنین جلوگیری از برخی حوادث را در پیش داشته است.

در زمستان سال ۹۳ بود که عملیات ساخت تنها و نخستین زمین چمن مصنوعی فومن توسط شهرداری فومن آغاز شد. این پروژه که با حرف و حدیث های زیادی همراه بود و انتقادات زیاد برخی اعضای شورا و مردم را درپی داشت سرانجام با حضور آقای استاندار این پروژه نیمه کاره به صورت رسمی افتتاح شد.

29 شهریورماه سال قبل پایگاه خبری بهجت نیوز ضمن انتشار مطلبی با عنوان «مناره جنبان مشهور در فومن هم احداث شد!+فیلم» با ارائه انواع اسناد تصویری و بررسی فنی ماجرا از مسئولین شهرداری خواست تا از اتفاقی ناگوار جلوگیری کنند.

قسمتی مهم از آن مطلب را که با انتقاد یک عضو شورای شهر فومن در جلسه علنی شورا همراه شد را در ادامه میخوانید : «از معروفترین منارجنبان‌های ایران یکی در اصفهان و دیگری در شهرستان اردکان و در بخش خرانق واقع شده‌اند.» حال ظاهرا باید گزینه دیگری هم به این لیست اضافه کنیم و نام ساختمان چمن مصنوعی فومن را جزو اثار توریست پذیر به مسافران معرفی کنیم.

دیوارهای ساختمان چمن مصنوعی فومن بخاطر تحویل یک شبِ به جهت افتتاح رسمی با حضور اقای استاندار وضعیتی بسیار خطرآفرین دارد به طوری که با توجه به شروع فصل پاییز و بارش باران و نامساعد شدن آب و هوا و وزش بادهای تند میتواند هر لحظه سقوط کرده و حتی باعث مرگ یک شهروند شود.

ویدئویی که در ادامه مشاهده میکنید با اطلاع مردم محل و حضور میدانی خودمان تهیه شده که در آن وضعیت نامناسب دیواره های این سختمان به نمایش در آمده است.

دانلود

حال پس از گذشت نزدیک به شش ماه از آن مطلب متاسفانه شاهد آن بودیم که دیواره های این ساختمان بر اثر بادی که چندی قبل وزید فرو ریخت و این اتفاق ناگوار در حالی رُخ داد که امکان آسیب جسمی به ورزشکاران در ان محل وجود داشت. تصاویری که در ادامه مشاهدهـ می‌کنید مربوط به ریزش دیوار این ساختمان نیمه کاره و آبروبَر شهرداری فومن است :

photo_2016-04-03_12-42-10 photo_2016-04-03_12-42-17 photo_2016-04-03_12-42-24photo_2016-04-03_12-42-20

  1. امید گفت:

    قابل توجه مسئولین میراث فرهنگی استان و شهرستان و فرماندار و بخشدار و معاون فرماندار . متاسفم ازاینکه آثار تاریخی به جای بازسازی در حال تخریب توسط مسئولین منطقه می باشد.