کد خبر: 39691تاریخ انتشار : 5:18:48 - یکشنبه 3 آوریل 2016

با اعطای کلوچه‌ویخ‌بهشت رایگان؛

اقدام خیرخواهانه یک کلوچه‌پزی در فومن با نام «روزهای مهربانی»!

اگر نیاز نداری بذار و اگر نیاز داری بردار، جمله ساده ای که این روزها بر بسیاری از دیوارهای این مرز و بوم نقش بسته و توجه به نیازمندان به دور از هرگونه ریا، تبلیغات و فرمایشی بودن وجود دارد، روشن کرده است.

لازم بذکر است که دیوار مهربانی به همت عده ای از همشهریان فومنی در خیابان شورا فومن موجود بوده که مردم عزیز لباس هایی جهت استفاده افراد بی بضاعت در آنجا می گذارند که جای تشکر دارد.

حال در یک حرکتی جالب از کلوچه پزی پیمان علیزاده یکی کلوچه پزان سنتی و قدیمی شهرستان فومن اقدام به برنامه ای منظم با عنوان (ما دیوار مهربانی نداریم ، روزهای مهربانی چرا…) در ماه دو الی سه روز بصورت رایگان(صلواتی) کلوچه فومن و یخ در بهشت بین مردم عرضه خواهند نمود.

لازم بذکر است که کلوچه پزی علیزاده واقع در خیابان امام(ره) جنب اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر فومن ،روزها همراه با تاریخ مشخص که این اقدام جالب را انجام خواهد داد طبق اعلامیه در ماه‌های سال که از فروردین تا اسفند ماه سال ۹۵ ادامه دار می باشد آماده و تنظیم نموده است.

کمک به همنوع ضمن حفظ آبروی آن ها و به دور از ریا و منت، یکی از توصیه های دینی است که از دیرباز در فرهنگ ایرانیان جای خود را باز کرده است و چنین حرکات مردمی (توسط این واحد صنفی) در جامعه امروزی نیز نشان از زنده و پویا بودن این فرهنگ در میان مردم ایران و شهرستان فومن دارد.

رسیدگی به نیازمندان و افراد بی بضاعت جامعه ،وظیفه افراد خیر، توانمند و مسئولین جامعه است و در این دنیای ماشینی ترویج فرهنگ دستگیری از افراد نیازمند و کمک به قشر بی بضاعت جامعه یکی از برنامه های فرهنگی این واحد صنفی کلوچه پزی علیزاده بوده است که جای قدردانی دارد.

به هر حال این اقدام خوب یک تلنگری است که هرکس ضمن الگو برداری هر چقدر برایش مقدور و در توانش است به دیگران کمک کند./صبح فومن