کد خبر: 39641تاریخ انتشار : 20:26:38 - چهار شنبه 30 مارس 2016

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن:

غضب حضرت فاطمه (س) غضب الهی و رضای او رضايت حضرت حق را در پی دارد

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با تأكيد بر پيروي از راه‌ و رسم زندگي حضرت زهرا (سلام الله علیها) گفت: تبيين فرهنگ فاطمي(سلام الله علیها) براي جامعه ، به ويژه نسل جوان و بانوان لازم است.

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده، 11 فروردین 95 مصادف با سالروز میلاد خجسته حضرت صدیقه طاهره ، فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و روز زن، ضمن تبریک این مناسبت فرخنده طی سخنانی اظهار داشت: آنچه حضرت زهرا (سلام الله علیها) را مظهر اوصاف الهي كرده است، بندگی آن حضرت نسبت به حضرت حق ، و مشي و زندگي او است.

وي با بیان اینکه مشي و زندگي حضرت زهرا (سلام الله علیها) تا حدي مرضي خداست كه غضب فاطمه (سلام الله علیها) غضب الهي و رضاي او رضايت حضرت حق را در پي دارد تصريح كرد: از پيامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله و سلم) سخناني در ارتباط با حضرت زهرا (سلام الله علیها)‌ نقل مي‌شود که چنين تعابيري در مورد هيچ زني بيان نشده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت با تاکيد بر الگوبرداري از سيره و رفتار فاطمی (سلام الله علیها) که نمونه کاملي از حيات طيبه است خاطرنشان ساخت: وقتي امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که منجي عالم و نتيجه رسالت همه انبياء از آدم تا به خاتم است ، الگوي خويش را حضرت زهرا (سلام الله علیها) معرفي مي کند ، بي شک همه ابعاد زندگي حضرت زهرا (سلام الله علیها) قابل استفاده و در تمام شؤون خانواده و جامعه قابل نشر است و شايسته است ، تدبيري صورت گيرد تا سيره زندگاني آن حضرت در کتب درسي مدارس درج شود .

حجت الاسلام ابراهیم زاده در ادامه بیان داشت: تبيين فرهنگ فاطمي(سلام الله علیها) براي جامعه به ويژه نسل جوان و بانوان لازم است، چرا که گسترش و پويايي اين فرهنگ در سطح اجتماع سبب جلوگيري از انحراف و ناهنجاري هاي اجتماعي و فرهنگي و حتي سياسي مي شود.

امام جمعه موقت شهرستان شفت اضافه کرد : حضرت زهرا(سلام الله علیها) با شجاعت و ايستادگي خود به همه فهماند که يک فرد مسلمان در هر موقعيتي بايد پشتيبان ولايت باشد و از دشواري هاي مبارزه با دشمن، ترسي نداشته نباشد.

وي با اشاره به جايگاه حضرت زهرا (سلام الله علیها) ابراز داشت: عظمت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) به اين دليل است که در مدت کوتاه عمر با برکت و پربار خود به کمال واقعي دست پيدا کرد و سيده زنان عالم شد.

این كارشناس دينی تاکید کرد: بزرگي و شکوه زندگي حضرت زهرا (سلام الله علیها) در تقوا، پاکدامني، عبادت ، خيرخواهي و ولايت پذيري وي است که نه فقط زنان بلکه اگر همه افراد جوامع بشري الگوي حقيقي خود را حضرت فاطمه (سلام الله علیها) بدانند، ظلمت ، تباهي و فساد در جهان برچيده خواهد شد.