کد خبر: 39641تاریخ انتشار : ۲۰:۲۶:۳۸ - چهارشنبه ۱۱ فرو ۱۳۹۵

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن:

غضب حضرت فاطمه (س) غضب الهی و رضای او رضایت حضرت حق را در پی دارد

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده با تأکید بر پیروی از راه‌ و رسم زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) گفت: تبیین فرهنگ فاطمی(سلام الله علیها) برای جامعه ، به ویژه نسل جوان و بانوان لازم است.

حجت الاسلام علیرضا ابراهیم زاده، ۱۱ فروردین ۹۵ مصادف با سالروز میلاد خجسته حضرت صدیقه طاهره ، فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و روز زن، ضمن تبریک این مناسبت فرخنده طی سخنانی اظهار داشت: آنچه حضرت زهرا (سلام الله علیها) را مظهر اوصاف الهی کرده است، بندگی آن حضرت نسبت به حضرت حق ، و مشی و زندگی او است.

وی با بیان اینکه مشی و زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) تا حدی مرضی خداست که غضب فاطمه (سلام الله علیها) غضب الهی و رضای او رضایت حضرت حق را در پی دارد تصریح کرد: از پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله و سلم) سخنانی در ارتباط با حضرت زهرا (سلام الله علیها)‌ نقل می‌شود که چنین تعابیری در مورد هیچ زنی بیان نشده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت با تاکید بر الگوبرداری از سیره و رفتار فاطمی (سلام الله علیها) که نمونه کاملی از حیات طیبه است خاطرنشان ساخت: وقتی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که منجی عالم و نتیجه رسالت همه انبیاء از آدم تا به خاتم است ، الگوی خویش را حضرت زهرا (سلام الله علیها) معرفی می کند ، بی شک همه ابعاد زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) قابل استفاده و در تمام شؤون خانواده و جامعه قابل نشر است و شایسته است ، تدبیری صورت گیرد تا سیره زندگانی آن حضرت در کتب درسی مدارس درج شود .

حجت الاسلام ابراهیم زاده در ادامه بیان داشت: تبیین فرهنگ فاطمی(سلام الله علیها) برای جامعه به ویژه نسل جوان و بانوان لازم است، چرا که گسترش و پویایی این فرهنگ در سطح اجتماع سبب جلوگیری از انحراف و ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی و حتی سیاسی می شود.

امام جمعه موقت شهرستان شفت اضافه کرد : حضرت زهرا(سلام الله علیها) با شجاعت و ایستادگی خود به همه فهماند که یک فرد مسلمان در هر موقعیتی باید پشتیبان ولایت باشد و از دشواری های مبارزه با دشمن، ترسی نداشته نباشد.

وی با اشاره به جایگاه حضرت زهرا (سلام الله علیها) ابراز داشت: عظمت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) به این دلیل است که در مدت کوتاه عمر با برکت و پربار خود به کمال واقعی دست پیدا کرد و سیده زنان عالم شد.

این کارشناس دینی تاکید کرد: بزرگی و شکوه زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) در تقوا، پاکدامنی، عبادت ، خیرخواهی و ولایت پذیری وی است که نه فقط زنان بلکه اگر همه افراد جوامع بشری الگوی حقیقی خود را حضرت فاطمه (سلام الله علیها) بدانند، ظلمت ، تباهی و فساد در جهان برچیده خواهد شد.