کد خبر: 39603تاریخ انتشار : 20:12:44 - چهار شنبه 30 مارس 2016

منتخب مردم فومن در مجلس دهم:

هرگاه تبلیغات ما مردمی بوده شاهد حضور پررنگ‌تر مردم هستیم

حجت الاسلام افتخاری گفت : یادواره ۱۵۲ شهید روحانی گیلان در راستای برگزاری کنگره هشت هزار شهید استان در فومن برگزار می شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس دهم شورای اسلامی در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری یادواره ۱۵۲ شهید روحانی استان که پیش از ظهر چهارشنبه در شهرستان فومن برگزار شد، اظهار کرد: نقش روحانیت در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس غیرقابل انکار است.

حجت الاسلام مهدی افتخاری با بیان اینکه روحانیان به عنوان مبلغ چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن نقش موثری را ایفا کرده اند، افزود: با یک جمله کوتاه روحانیت، بسیاری از افراد نسبت به دین و آرمان های انقلاب اسلامی و حفظ آن احساس تکلیف کرده و در جبهه های جنگ حضور یافتند.

وی با اشاره به برنامه ریزی مناسب برای برگزاری چنین مراسماتی، گفت: برخی دستگاه های اجرایی با توجه به تعهدات خود عمل کرده ولی برای برگزاری هرچه مناسب تر این مراسم نیاز به یک هماهنگی و همکاری مضاعف احساس می شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس دهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید با تمام توان دین خود را به شهدا ادا کنیم.

وی ادامه داد: شهدا از مهم ترین هستی خود که جانشان بود برای دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب و سرافرازیی و اقتدار کشور گذشته ولی ما هنوز برای انجام کوچک ترین کار برای آن ها دست دست می کنیم.

حجت الاسلام افتخاری به حضور باشکوه مردم شهرستان در این یادواره اشاره و اظهار کرد: هرگاه تبلیغات ما برای انجام کاری مردمی بوده شاهد حضور پررنگ تر و باشکوه تر مردم هستیم.

وی تصریح کرد: برگزاری این همایش ها علاوه بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده فرصت مناسبی برای معرفی چهره های برتر فرهنگی، ورزشی، آموزشی، ادبی، قرآنی و…است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس دهم شورای اسلامی شهید افتخاری را شخصیتی مبارز در دوران انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: امیدورایم بتوانیم با برنامه ریزی مناسب و اجرای برنامه های پربار مراسمی در خور شأن و شخصیت شهدای روحانی استان برگزار کنیم.

وی با اشاره به رایزنی های انجام شده با چندین شخصیت روحانی کشوری در خصوص سخنرانی این مراسم خاطرنشان کرد: سخنران مراسم شهدا باید حماسی سخنرانی کرده و فضایل، سبک زندگی و نقش روحانیان مبلغ و مبارزه را در استمرا نهضت امام خمینی (ره) بیان کند.