کد خبر: 39586تاریخ انتشار : 17:27:16 - سه شنبه 29 مارس 2016

براساس پیش‌بینی‌های رسمی؛

آب و هوا شهرستان فومن در 13بدر امسال چگونه خواهد بود؟

فومن یکی از قطب های اصلی گردشگری در ایام تعطیلات نوروزی و علی الخصوص روز ۱۳بدر در بین مردم گیلان و سایر استان ها است.

بسیاری از مردم و شهروندان گرامی به دنبال این هستند تا از وضعیت جوی استان و مخصوصا شهرستان فومن در روز جمعه یعنی 13بدر امسال مطلع شوند.

اداره هواشناسی کشور پیش‌بینی نسبی از وضعیت جوی استان در طی همین هفته داشته است که می‌توانید در ادامه بخوانید :

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

وظیفه ادامه داد: با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر از روز چهارشنبه تا روزهای پایانی هفته کاهش محسوس دما در این مناطق و در روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه همچنین با بیان آنکه تحلیل آخرین داده‌ها و خروجی مدل‌های عددی هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار جوی از امروز تا پایان هفته از کشور است؛ افزود: بر این اساس بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید موقت، بارش برف در جاده‌های کوهستانی و در برخی نقاط تگرگ در مناطق مختلف کشور پیش بینی می‌شود.

شایان ذکر است که از روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی بین 6 تا 10 درجه کاهش یافته و این هوای سرد تا پایان هفته نیز ماندگار خواهد بود.

با توجه به شرایط ذکر شده در مناطق فوق توصیه می‌شود اقدامات لازم جهت ایمنی بیشتر و جلوگیری از خسارات احتمالی از جمله خودداری از توقف طولانی، برپا کردن چادر در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، خودداری از رانندگی در مسیرهای آب گرفته و کاهش سرعت خودرو هنگام رخداد وزش باد شدید به عمل آید.

اما اگر بخواهیم به طور جزئی تر نسبت به وضعیت آب و هوا در شهرستان فومن نگاهی بی اندازیم بدون شک تنها چیزی که می‌توان گفت این است که “سینزده بدر امسال در شهرستان فومن هوا ابری و بارانی خواهد بود