کد خبر: 39578تاریخ انتشار : 19:44:16 - دوشنبه 28 مارس 2016

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

لشکر 16 قدس گیلان دارای نیروهایی با ایمان بالاست/دشمن قصد برداشتن تحریم‌ها را ندارد و قطره‌چکانی آن را انجام می‌دهد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با وجود توافقنامه برجام هنوز هم تحریم ها را بر نداشتند و ظاهرا قصد برداشتند را هم ندارند.

سرلشکر محمدعلی جعفری دقایقی پیش در یادواره شهید املاکی در مسجد جامع این شهرستان با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به‌ ویژه شهدای گیلان اظهار کرد: به روح بلند امام (ره) شهدا درود می‌فرستیم.

سردار سرلشکر ز فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره سردار شهید حسین املاکی در مسجد جامع لنگرود اظهار داشت: گرامی میداریم یاد همه شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و شهدای ۸ سال دفاع مقدس و همه شهیدانی که جان عزیز خودشان را در زمان جنگ در جبهه های مختلف انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی تقدیم اسلام عزیز کردند و به ویژه شهدای استان گیلان و همه شهدای مخلص و دلاور لشکر ۱۶ قدس و درود می فرستیم به روح بلند رهبر کبیر انقلاب و استمداد می طلبیم که ما را در پیمودن راهشان و محقق ساختن اهداف والای انقلاب اسلامی و امام شهیدان یاری دهند.

فرمانده کل سپاه بیان کرد : در شهرهای دوران دفاع مقدس نقش های متفاوتی بود از جمله لشکر ۱۶ قدس مربوط به استان گیلان که بعد از جدا شدن از لشکر ۲۵ کربلا و مستقل شدن به عنوان یک لشکر این استعداد نیروی انسانی مجاهد رزمنده ای که در استان بود بتواند با دیگر لشکرهای کشور علیه استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی به جهاد بپردازند.

ویژگی لشکر قدس صداقت، اخلاص و ایمان بالای آنها بود/ امنیت شرط اول و لازم است

وی اضافه کرد : ویژگی لشکر قدس و مردمان عزیز و رزمندگان این لشکر صداقت، اخلاص و ایمان بالای آنها بود که امروز هم بحمدلله این ویژگی ها به چشم می خوردو سبب موفقیت در بخش های مختلف گردیده است.

سردار جعفری با بیان اینکه شهدای ما حق بزرگی بر رزمندگان دارند عنوان کرد : شهدا حماسه بزرگی را آفریدند در ۸ سال دفاع مقدس که باید اقرار کنیم که امروز همه چیزمان مدیون خون شهدا است و ان حماسه بزرگ دفاع مقدس است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به دستاورها و پیامدهای بسیار بزرگ ۸ سال دفاع مقدس گفت : در واقع خون شهیدان ما دستاورهای بزرگ و عظیمی برای اسلام عزیز ، انقلاب اسلامی و کشورعزیزمان ایران اسلامی داشت از جمله امنیت که کمتر کشوری امروز از این امنیت بی نظیر با این همه دشمنی ها و توطئه هایی که بر علیه ایران به کار میگیرند بهره مند هستند.

وی امنیت را یک ضرورت قطعی و اجتناب ناپذیر برای هر جامعه ای است که می خواهد رشد، زندگی و ارتقا پیدا کند پس امنیت شرط اول و لازم است، اضافه کرد : دشمنان انقلاب اسلامی اولین هدفی که گذاشتند ایجاد ناامنی در بخش های مختلف کشور بود، و در نهایت جنگ را به وجود آوردند.

سردار محمدعلی جعفری با اشاره به توطئه های مختلف دشمن در شهرهای مختلف افزود : دشمن امنیت را در کردستان و سپس جنگ تحمیلی را به وجود آورد که امنیت را از ما سلب کنند و نگذارند انقاب اسلامی به پیش رود و روی پای خود بایستد و اهداف خود را دنبال کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد : اوج حمله های امنیتی علیه جامعه ما ۸ سال دفاع مقدس بود که بیشترین هزینه را در این رابطه پرداخت کردیم اما دستاورهای بزرگی را در این رابطه به دست آوردیم که هنوز هم از آن دستاوردها استفاده می کنیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه امروز ایران اسلامی با وجود این همه دشمنی ها و توطئه های امنیتی که در شرق و غرب انجام می شود مانند یک جزیزه با ثباتی در میان یک دریای ناامنی در اطراف خودمان که مشاهده می کنیم و شاهد آن هستیم گفت : بعد از جنگ تاکنون دیگر هیچ کشور حتی جرات نگاه چپ کردن به خاک جمهوری اسلامی را به خود نداد.

وی عنوان کرد : امریکاییها بعد از دهه دوم انقلاب آمدند با توطئه ای بسیار پیچیده و برنامه ریزی شده اطراف ایران اسلامی اردو زدند، افغانستان و عراق را اشغال کردند و همزمان با کمک مخالفین داخلی شروع به ایجاد ناامنی در داخل کشور خواستند بکنند که جنگ را به ما تحمیل کنند و این تهدید تا از سال ۱۳۸۸ طول کشید ولی نتوانستند و جرات اقدام و عملی ساختن تهدید خودشان را نداشتد و این از برکت خون شهیدان و ۸ سال دفاع مقدس ما بود.

سردار محمدعلی جعفری گفت : امروز وضعیت ناامنی را در کشورهای همسایه ایران شاهد هستیم ولی وقتی این ناامنی ها به مرزهای ایران اسلامی می رسد خاموش می شود و عفول می کند، این برکت خود شهیدان ما است.

در هیچ مقطعی از تاریخ دشمنی علیه ایران اسلامی به حدی که امروز است نبوده است

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اقتدار و عظمت ایران اسلامی دستاورد دیگری از دفاع مقدس است گفت : این قدرتی که امروز ایران اسلامی دارد چه قدرت مادی، چه قدرت دفاعی و موشکی و چه قدرت مردمی که ما از ان برخوردار هستیم مجموعه این قدرت ها یک اقتداری را برای ایران اسلامی رقم زده است که در دنیا بی نظیر است و شاید در طول تاریخ ایران اسلامی نظیر نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در هیچ مقطعی از تاریخ دشمنی علیه ایران اسلامی به حدی که امروز است نبوده است اضافه کرد : با وجود این همه دشمنی این اقتدار و عظیمت را درکشور شاهد هستیم که این هم از برکت خون شهیدان ما است.

سرلشکر جعفری افزود : جنگ را دشمن بر ما تحمیل کردند که جلوی گسترش انقلاب اسلامی را بگیرند و نگذارند ارزش های اسلامی و انقلابی ما به دیگر جوامع منتقل شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب فرمودند ما در جنگ انقلاب را به دنیا صادر کردیم اضافه کرد : یکی از بزرگترین دستاوردهای مهم معنوی ۸ سال دفاع مقدس صدور انقلاب اسلامی به جهان بود، ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی و مهم ترین آنان ظلم ستیزی و استکبارستیزی انقلاب اسلامی به دیگر جوامع منتقل شد و در واقع درس بزرگ مقاومت و پایداری به دیگر کشورها منتقل شد، دستاور بسیار عظیمی است که خون شهیدان این نهال اسلام را آبیاری کرد.

وی تاکید کرد : بزرگترین و مهمترین دستاوردی که باید به آن اشاره کنیم جلب رضایت و نصرت الهی است که به دلیل عمل به دستورات الهی و قرانی و ایستادگی در برابر ظلم و زیر بار ظلم دشمن نرفتن به دست امد و امروز هم همان ادامه دارد این سبب جلب عنایات و نصرت های الهی در ابعاد مختلف شده است.

سرلشکر محمدعلی جعفری با بیان اینکه هر کشوری غیر از کشور ایران این همه مورد دشمنی و توطئه و برنامه ریزی دشمنان قرار گرفته بود تاکنون از پای درامده بود اضافه کرد : خود دشمنان اقرار می کنند که نمی دانند این چه سر و رمز و رازی است که هر برنامه ای بر علیه ایران انجام میدهند نتیجه آن به خود آنان بر میگرده و ضرر آن را خودشان می کنند، این چیزی جز نصرت و امداد الهی و امدادهای غیبی که در بخش های مختلف چه در مسائل اقتصادی چه در مسائل امنیتی و دفاعی ما از آن برخوردار هستیم.

هنوز با وجود توافقنامه برجام هنوز هم تحریم ها را بر نداشتند و ظاهرا قصد برداشتند را هم ندارند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : اوج فشارهای اقتصادی دشمنان و تحریم های اقتصادی از سال ۱۳۹۰ شروع شده و هنوز با وجود توافقنامه برجام هنوز هم تحریم ها را بر نداشتند و ظاهرا قصد برداشتند را هم ندارند یا به کندی و به تدریج و قطره چکانی می خواهند انجام دهند و اگر ایستادگی و مقاومت بیشتری از خود نشان دهیم ناچار می شوند اما این فشار و این تهدید اقتصادی نیز به خاطر ایستادگی بر روی ارزش ها و اصول و طرفداری از انقلاب اسلامی و مبانی الهی است و به دلیل همین مقاومت ها از لطف خداوند برخوردار هستیم.

وی عنوان کرد : این پدیده بسیار عجیبی که امروز در کشور ما شاهد آن هستیم که جوانان ما مشتاقانه و عاشقانه برای دفاع از انقلاب اسلامی و دفاع از حریم ولایت به عنوان مدافعان حرم حاضر به هجرت به کشور دیگر هستند و حاضرند جان عزیز خودشان را تقدیم کنندو برای اینکار بعضا به التماس و گریه، اصرار و فشار به مسئولین علی رغم محدودیت هایی که وجود دارد شاهد هستیم .

سردار جعفری با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی بدون جریان داشتن انقلاب اسلامی در آن دیگر نظام جمهوری سالامی نیست و نظامی که امام خمینی آن را طراحی کردند نیست گفت : اگر خدای نکرده تردید کنیم در راه انقلاب اسلامی و پیمودن این راه، و این مسیر را زیر سوال ببریم دیگر چیزی نداریم و دیگر نمی توانیم ادعا کنیم که ما یک حکومت اسلامی مبتنی بر برهان و فقه سیاسی شیعه هستیم.

وی با اشاره به دشمنی برخی با اول انقلاب تاکنون اضافه کرد : متاسفانه هستند افرادی که در داخل کشور داریم که بعضا مخالفت خودشان را اعلام می کنند ولی مخالفینی هم وجود دارد که بدون اعلام مخالفت عملا با این راه مخالفت می کنند، مشکل ما در داخل کشور همین است.

فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی را دارای دو بعد داخلی و خارجی اعلام کرد و افزود : بعد خارجی انقلاب اسلامی به خوبی پیش می رود و موانع آن به سرعت از سر راه برداشته می شود چرا که عمل به شعار ظلم ستیزی و استکبار ستیزی که محور اصلی پیشرفت انقلاب در بعد خارجی آن است توسط مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم به خوبی در حال انجام است.

سرلشکر محمدعلی جعفری اضافه کرد : اثرات انقلاب اسلامی و پیشرفت و موج انقلاب اسلامی حتی کشورهای اروپایی را در بر گرفته و این مخالفت هایی که امروز در اروپا و حتی در خود امریکا می شود بر اثر انقلاب اسلامی است و درست ها و عبرت هایی که مردم دیگر کشور ها از انقلاب اسلامی گرفته اند.

عدالت اجتماعی را بالاترین هدف انقلاب اسلامی است/مبارزه با انقلاب سرمایه داری که محور اصلی نظام سلطه و دولت ها مادی امروز جهان است

وی عدالت اجتماعی را بالاترین هدف انقلاب اسلامی اعلام کرد و اظهار کرد : خودمان نیز برای این هدف تلاش می کنیم به آن برسیم که هرچند به صورت کانل به آن نرسیدیم اما تلاش ما در این راستا است و این را دیگر کشورها هم متوجه می شوند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد : مبارزه با انقلاب سرمایه داری که محور اصلی نظام سلطه و دولت ها مادی امروز جهان است این را دیگر جهانیان فهمیده اند و در حال عمل به آن متناسب با شرایط خودشان هستند، بنابراین انقلاب اسلامی در بعدخارجی آن به نحو بسیار مطلوبی در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در بعد داخلی به کندی حرکت می کند عنوان کرد : مخالفت تعدادی از مخالفین در داخل مانع پیشرفت در حرکت انقلابی است.

سردار جعفری اضافه کرد : به تعبیر مقام معظم رهبری انقلاب در مرحله سوم قرار دارد، مرحله پیروزی انقلاب با ساقط کردن پهلوی و استقرار نظام اسلامی در کشور مراحل اول و دوم هستند، اسلامی شدن دستگاه های نظان و اسلامی شدن جامعه مراحل سوم و چهارم انقلاب اسلامی هستند، اما موانع و مشکلاتی دارد که باید آنها را برطرف کنیم و ان شاالله این راه ادامه داشته باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد : مخالفین انقلاب اسلامی در داخل از اول انقلاب بوده اند و این مخافین دو نوع هستند و کسانی که مخالفت خود را اعلام می کنند اینها خطر اننانی ندارد اما مخالفینی که راه ترسیم شده انقلاب اسلامی توسط ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب را قبول ندارند و در عمل کاری انجام نمی دهند و مسیر خود را می روند بخصوص کسانی که در مسئولیت هایی هستند این بزرگترین خطر برای جمهوری اسلامی است، و مردم ما این را کم کم متوجه می وشند که چه کسانی مسیر تعریف شده انقلاب اسلامی را در عمل قبول دارند و چه کسانی قبول ندارند.

محمدعلی جعفری گفت : فراهم کردن زمینه ای که چنین اتفاقی بیفتند که نیروهایی که مجموعه سیاست ها و جهت گیری های کلی نظام اسلامی را قبول دارند اینها به در رقابت های سیاسی به پیروزی برسند کار سختی است که زمینه های ان در حال فراهم شدن است و تمام آحاد مردم باید به این برسند که راه نجات کشور در اسلامی شدن همه بخش های کشور و عمل به قوانین اسلامی است و انقلاب اسلامی چیز دیگر جز این نیست.

عدالت اجتماعی بزرگترین هدف انقلاب است/ما راهی جز پیمودن راه انقلاب اسلامی نداریم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی یعنی حرکت تدریجی به سمت ارزش های انقلاب است عنوان کرد : عدالت اجتماعی بزرگترین هدف انقلاب است، عدالت اجتماعی به هیچ وجه به نظام سرمایه داری امروز که در غرب حاکم است و برخی ها در داخل نیز روش غربی ها را دیکته می کنند این هرگز محقق نخواهد شد.

سرلشکر محمدعلی جعفری تاکید کرد : اهداف اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، ارتباط مادی و معنوی در جامعه، رفاه جامعه اینها هدفهای والایی است که انقلبا اسلامی آن را دنبال می کند ولی متاسفانه برخی ها این مسیر را قبول ندارند به دنبال انجام اصلاحات در مسیر انقلاب اسلامی هستند،

وی اضافه کرد : موفقیت و پیروزی و عظمت انقلاب اسلامی همانگونه که در طول انقلاب در ابعاد نظامی و امنیتی پیش رفته است باید در ابعاد فرهنگی و اقتصادی نیز با الگوگیری از راه شهیدان، ایثار و از خودگذشتگی این هدف ها مشخص شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه کسانی که مخالف این راه هستند در واقع این مسیر و راه و روش را قبول ندارند افزود : برخی ها نمی دانند راهی را که غربی ها رفته اند و به بن بست رسیده اند می خواهند در کشور اجرا کنند.

سردار جعفری افزود : انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در واقع نقشه راه زندگی و حیات طیبه ای است که به دنبال آن هستیم، باید به همه انهایی که به دنبال مخالفت با مسیر ترسیم شده توسط رهبر معظم انقلاب هستند هشدار داد و بیش از همه بصیرت و آگاهی مردم نسبت به این افراد باید نقش خودش را بگذارد.

وی تاکید کرد : ما راهی جز پیمودن راه انقلاب اسلامی و راه اسلام و راه سعادت و خوشبختی نداریم و راه انقلاب اسلامی همین راه است.

  1. عماد گفت:

    سلام . درود بر پاسداران بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سر افراز . سلام و درود خدا بر سر لشکر پاسدار جعفری عزیز واقعیت همین است که دشمن از طریق دولتمردان ما قصد ضربه زدن به ارزشهای دینی ملت ایران را داردو. الخصوص این دوره…. خدا باید به ما رحم کند