کد خبر: 39536تاریخ انتشار : 18:00:33 - یکشنبه 27 مارس 2016

مسئول بسیج اساتید استان گیلان:

بعد از گذشت 2ماه از برجام کار خاصی صورت نگرفته/اقتصاد مقاومتی فقط شعار نیست بلکه یک نقشه راه است

سردار جلایی گفت: بسیاری از وعده های دولت فعلی منوط و مشروط به توافق هسته ای بود، اما امروز با گذشت ۲ ماه از این توافق، کار خاصی صورت نگرفته است. در نتیجه رهبری را بر این داشت تا همین دولت در راستای اقدام و عمل در عرصه ی اقتصادی گام جدی بردارد.

محمد جلایی، مسئول بسیج اساتید استان گیلان، در تحلیل نام گذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار داشت: دشمنی های استکبار به درستی توسط مقام معظم رهبری رصد می شود و ما نیز باید این دشمنی های، به خصوص دشمنی ایالت متحده آمریکا را که در حوزه اقتصادی نمود بیشتری دارد، جدی بگیریم.

وی با اشاره به اینکه دو راه برای ما وجود دارد، گفت: یک راه که دشمن می خواهد ما را به آن سمت بکشاند، ایجاد تحلیل اشتباه در مردم و به خصوص نخبگان است. تحلیل اشتباه یعنی برای حل مشکلات به ویژه اقتصادی، باید با دشمن کنار بیاییم و یا به تعبیری از آرمان های جمهوری اسلامی دست برداریم. راه دوم نیز؛ راه مبارزه و مقاومت است.

جلایی در مورد راه مبارزه گفت: مبارزه با استکبار به خصوص آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و اوج آن هم در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا رغم خورد. امروزه نیز باید راه مبارزه ادامه پیدا کند و این بدین معنا نیست که خواستار ادامه تحریم و افزایش سختی باشیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل یعنی تقویت نقاط ضعفی که دشمن روی آن انگشت گذاشته است. در واقع با اجرای اقتصاد مقاومتی می توان در مقابل تکان های اقتصادی که برخی طبیعی و برخی غیر طبیعی و به واسطه ابزار تحریم در دسترس آمریکا و صهیونیست بین الملل ایجاد می شود، مقاوم ایستاد.

مسئول بسیج اساتید استان گیلان تصریح کرد: تجارب سایر دولت ها هم به ما نشان می دهد که تنها راه عبور از تحریم ها و مشکلات اقتصادی تکیه بر توان خود و مقاوم سازی است.

جلایی با اشاره به نگاه شعار گونه دولت ها در عرصه اقتصادی و از اقتصاد در سیاست خرج کردن، گفت: در شعار انتخاباتی همه به دنبال بهبود معیشت عمومی هستند اما وقتی وارد کار می شوند؛ در اجرای نقشه راه دچار مشکل شده و بدون برنامه عمل می کنند.

وی با انتقاد از دولت در حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: متاسفانه این عزم به طور کامل در دولت و سایر قوا پیدا نشده است و علتش این است که از ناحیه دشمن در نگاه برخی نزدیک شدن به استکبار ایجاد امید واهی نموده است.

سردار جلایی افزود: بسیاری از وعده های دولت فعلی منوط و مشروط به توافق هسته ای بود، اما امروز با گذشت ۲ ماه از این توافق، کار خاصی صورت نگرفته است. در نتیجه رهبری را بر این داشت تا همین دولت در راستای اقدام و عمل در عرصه ی اقتصادی گام جدی بردارد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنی تحریم و برخوردار نشدن از امکانات نیست، گفت: برخی از اقتصاد مقاومتی تعریف به فقر می کنند. اما اقتصاد مقاومتی ما را از بیگانگان بی نیاز می کند.

مسئول بسیج اساتید استان گیلان با انتقاد از ارائه فقط گزارش در بحث اقتصاد، اظهار داشت: امسال برای همه به خصوص دولت اتمام حجت است تا با وحدت و همدلی و با بهره گیری از همه ظرفیت های بالفعل و بالقوه اقدام جدی در اقتصاد صورت گیرد به طوری که در عمل برای مردم ملموس باشد.

وی با اشاره به شروط ده گانه مقام معظم رهبری در سخنان نوروزی، گفت: اقتصاد مقاومتی فقط شعار نیست بلکه یک نقشه راه است.

جلایی با اشاره به صحبت های فریدمن، تحلیل گر آمریکایی، گفت: این تحلیل گر دلیل عصبانیت استکبار از ایران را پیشرفت در حین شرایط تحریم می داند و بحث شان فقط پیشرفت های هسته ای نیست.

وی با اشاره به اینکه مسئولین نباید به گونه ای رفتار نمایند که نشان دهند تحریم بر ما اثر کرده است، گفت: برخی که الان به فکر ارتباط با دنیا هستند باید بدانند که در دکترین جمهوری اسلامی ارتباط با دنیا به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا بوده و هست.

جلایی با اشاره به تبلیغات رسانه ای دشمن و نفوذ برای به سلطه کشیدن اراده های یک کشور، گفت: باید برای خدمت به مردم در مسیر منویات مقام معظم رهبری که همان منویات عامه مردم است، یعنی داشتن اقتصادی پویا، درون زا، برون نگر و غیر وابسته حرکت کنیم و در کنار آن تعامل خود با دنیا را داشته باشیم./روشن‌خبر

  1. دلسوخته گفت:

    با سلام خدمت سردار جلایی سوال من از شخص سردار جلایی این است آیا دولت مردان که بیشتر آنها از اصلاح طلبان افراطی یا حامیان آنها می باشند واقعا برای ایران اسلا می یا اجرای اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری بیان شده جامع عمل خواهند پوشاند .؟ با توجه به دیدگاه ضدیت با ارزشهای اسلامی در بدنه دولت اجرا این امر امکان پذیر خواهد بود ؟