کد خبر: 39415تاریخ انتشار : 12:50:56 - یکشنبه 20 مارس 2016

رئیس میراث فرهنگی فومن:

۳۸۰ مرکز اقامتی شهرستان فومن پذیرای مسافران نوروزی می‌باشند

سید محمدعلی حسینی نسب با اشاره به گردشگر پذیر بودن این شهرستان از آمادگی پذیرش مسافران نوروزی در بیش از ۳۸۰ مرکز اقامتی در فومن خبرداد.

سید محمدعلی حسینی نسب در گفتگو با اشاره به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروز و حضور مسافران، اظهار کرد: شهرستان فومن به دلیل داشتن پتانسیل و ظرفیت بسیار بالا در حوزه های طبیعی و تاریخی هر ساله شاهد حضور گسترده مسافران و گردشگران خارجی است.

وی با بیان اینکه از ماه ها قبل برای استقبال مناسب از مسافران و گردشگران نوروزی برنامه ریزی شده است، افزود: چهار دفتر اطلاع رسانی، استقبال و راهنمایی مسافران در نقاط مختلف شهر راه اندازی شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فومن با اشاره به فعالیت بیش از ۳۸۰ مرکز اقامتی در این شهرستان گفت: متاسفانه بیش از ۷۰۰ مرکز اقامتی غیرمجاز نیز در حال فعالیت هستند.

وی در ادامه از رعایت نشدن استاندارهای لازم و برخورداری از امکانات مناسب در این مراکز اشاره کرد و تصریح کرد: در تلاش هستیم تا این مراکز شناسایی و در جهت استاندار سازی و صدور مجوز عمل کنیم.

حسینی نسب با اشاره به اینکه شهرستان فومن علاوه برمسافران داخلی، پذیرای گردشگران خارجی نیز است، افزود: با همکاری مراجع قضایی تعدادی از خانه مسافرهایی که از استانداردهای لازم برخوردار نبوده شناسایی شده تا با رعایت استانداردهای لازم، ظرفیت مراکز اقامتی شهرستان را افزایش دهیم.

وی افزایش زیرساخت های اقامتی شهرستان را در گرو جذب سرمایه گذار و کسب مجوز برای احداث مراکز اقامتی دانست که به زمان نیاز دارد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فومن به وجود ۲۱ جاذبه گردشگری شناخته شده در این شهرستان اشاره کرد و گفت: از این تعداد هشت جاذبه جزء جاذبه های طبیعی و ۹ جاذبه فرهنگی و تاریخی بوده که برخی از آنها به ثبت ملی نیز رسیده است.

  1. علی گفت:

    سلام و ارادت . کجاست قیمت ها سر سام آور و نجومی . نظارت صفر صفر . نظافت ضعیف . اگه بود . مسافران گروهی به مدارس استان گیلان و شهرستان فومن هجوم نمی آوردن . لطفا . واقعیت ها را بگید.