کد خبر: 39128تاریخ انتشار : 3:30:00 - چهار شنبه 9 مارس 2016

مدیر حوزه علمیه فومن:

مداحان، افسران مبارزه با جنگ نرم دشمن باشند

مدیر حوزه علمیه فومن گفت: مداحان باید به عنوان افسران جنگ نرم با دشمنان که بر روی اعتقادات و فرهنگ مردم دست گذاشته‌اند، مبارزه کنند.

حجت‌الاسلام ولیرضا قربانی حق، مدیر حوزه علمیه فومن امروز در نشست بصیرتی بانوان مداح این شهرستان اظهار کرد: در همه ایام و مناسبت‌ها بحث مداحی‌ در پیش است و مداحان باید یک سری بایدها و نبایدها را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه یک مداح باید از سر اعتقادات و ایمان خود در راستای عظمت ائمه سخن بگوید و مداحی کند تا در دل و ضمیر مخاطب بنشیند، افزود: یک مداح واقعی نباید فقط مداحی حرفه‌ای را مد نظر خود قرار دهد که اگر جز این باشد مجلسش ثمره‌ای نخواهد داشت.

مدیر حوزه علمیه فومن با بیان اینکه مداحان از مجالس نهایت بهره را ببرند، گفت: در مراسمات باید نسبت به معرفت افزایی مخاطب دقت شود و میزان قطرات اشک نباید به عنوان معیار یک مراسم خوب تلقی شود.

حجت‌الاسلام قربانی با بیان اینکه مداحان در انتخاب اشعار دقت کنند که چه چیزی را به ذهن مخاطب القا می‌کنند، تصریح کرد: مداحان باید به عنوان افسران جنگ نرم با دشمنان که بر روی اعتقادات و فرهنگ مردم دست گذاشته‌اند، مبارزه کنند.

وی با بیان اینکه دشمن بر روی بحث حجاب بسیار سرمایه‌گذاری کرده است، خاطرنشان کرد: دشمن در حال شکستن قبح حجاب است و مداحان باید در راستای عفاف و حجاب بیشتر فرهنگ‌سازی کنند.

مدیر حوزه علمیه فومن اظهار کرد: امروز دشمن به صراحت با حجاب مبارزه می‌کند و این نشان می‌دهد که در حجاب یک مسائل سازنده‌ای نهفته است که دشمن نمی‌تواند با وجود آن به اهداف خود دست یابد.

حجت‌الاسلام قربانی با بیان اینکه مسلح کردن ذهن یکی از اساسی‌ترین کارهای یک مداح است، افزود: مداحان باید بدانند برای چه خاندانی خدمت می‌کنند و سعی کنند حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) و معرفت ایشان را به مردم بیشتر بشناسانند که وجود این بانوی بزرگوار از همه عالم فراتر است.