کد خبر: 39121تاریخ انتشار : 15:46:46 - یکشنبه 6 مارس 2016

سید کاظم اشکوری:

حجت الاسلام مهدی افتخاری را اصولگرا می‌دانم زیرا هرگز از خطوط قرمز نظام و ولایت عبور نمی‌کند

حجت الاسلام سید کاظم اشکوری با اشاره به فضای انتخابات در گیلان، اظهار کرد: در گیلان جریان اصلاح طلبی به عنوان جریان ائتلاف بوجود آمد که خوشبختانه از ۱۰ نفری که به مجلس راه یافته اند بیشترین نفرات آنها اصول گرا هستند.

وی با بیان اینکه از بین اصلاح طلبان سه نماینده به خانه ملت راه یافته اند، گفت: از آن سه نفر هم دو منتخب فومن و لنگرود را اصول گرا می دانیم زیرا از خانواده شهدا هستند و هرگز از خطوط قرمز نظام و ولایت عبور نمی کنند.

عضو جبهه متحد اصولگرایان گیلان با بیان براینکه جلسه نمایندگان اصولگرا با حضور محسن رضایی برگزار شد، گفت: خوشبختانه اکثر نمایندگان مانند محمد حسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه، نیک فرنماینده لاهیجان، عباسی نماینده رودسر، دلخوش نماینده صومعه سرا، داداشی نماینده آستارا و شکری نماینده تالش حضور داشتند.

اشکوری افزود: نام نماینده آستانه اشرفیه در لیست اصلاح طلبان آورده شده در صورتی که ایشان قبل از روز انتخابات به صراحت بیانیه داده اند و از اصلاح طلبان تبری جسته اند نیز در این جلسه شرکت داشتند.

در مجلس خبرگان ۱۰۰ درصد موفق عمل کردیم

وی با بیان اینکه تمام نمایندگانی که به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند نیروهای ارزشی و ولایی هستند، گفت: در گیلان صد در صد در بحث نمایندگان مجلس خبرگان رهبری موفق بودیم.

اشکوری با تأکید بر اینکه ساختار خبرگان را بهتر از گذشته می بینم گرچه شخصیت های بزرگ راه نیافتند، افزود: ولی افرادی از نیروهای ولایت مدار وارد شده اند و در انتخاب رئیس خبرگان خوب عمل خواهند کرد.

عضو شورای اصولگرایان گیلان با تاکید براینکه آقای هاشمی شانسی برای ریاست مجلس خبرگان رهبری ندارد، افزود: شورای رهبری نقشه و زمینه توطئه است.

وی با بیان اینکه عده ای به دنبال تضعیف جایگاه رهبری هستند، ادامه داد: در اسلام می بینیم در برهه ای از زمان با وجود حضور مبارک دو امام (ع) اما یکی از آنها حاکمیت داشته است.

اشکوری تصریح کرد: رهبر باید یک نفر باشد و ما خوشحالیم که مجلس خبرگان رهبری به حق عمل خواهند کرد./کاسپین

  1. حامی گفت:

    حاج آقا افتخاری خانوادگی از افتخارات نظام مقدس کشور جمهوری اسلامی هستند/ نیاز به این نیست که افراد دیگر در استان در مقام تعیین تکلیف برای این شخصیت در بیایند. باتشکر

  2. روشن گفت:

    این نظر حامی را می پسندم از آن لحاظ که به تحقیق و با قرار گرفتن نام آقای افتخاری در لیست اصلاح طلبان فومن و استان و در مجلس در لیست امید، این تعیین تکلیف واقعا ضرورتی ندارد.! راستی حامی! اسم آقاست یا خانم؟