کد خبر: 39095تاریخ انتشار : 6:15:10 - جمعه 4 مارس 2016

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان

مجوز 23 نشریه استان گیلان لغو شد!

مجوز برخی از مطبوعات گیلان لغو شده است که باعث کاهش تعداد مطبوعات دارای مجوز استان از ١٨٥ عنوان به ١٦٢ عنوان شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با اشاره به کاهش تعداد مطبوعات استان به ١٦٢ عنوان، تاکید کرد: مدیران نشریاتی که لغو مجوز شده‌اند، نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کنند.

فیروز فاضلی‌ اظهار کرد: بیش از یک سال است که ثبت نام مطبوعات در سامانه جامع رسانه‌های کشور آغاز شده است و اخیرا پیرو هشدارهای معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز برخی از مطبوعات کشور که در این سامانه ثبت نام نکرده‌اند، لغو شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس، مجوز برخی از مطبوعات گیلان نیز به دلیل عدم ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سامانه جامع رسانه‌های کشور لغو شده است که باعث کاهش تعداد مطبوعات دارای مجوز استان از ١٨٥ عنوان به ١٦٢ عنوان شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه مدیران نشریاتی که لغو مجوز شده‌اند باید نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کنند، متذکر شد: برای این امر از طریق سایت e-rasaneh.ir و قسمت «تشکیل پرونده اولیه» باید در بخش «درخواست مجوز» در هر سه قسمت مربوطه نام نشریه خود را به صورت «نام نشریه – ماده ١٦» وارد نمایند.

فاضلی گفت: در حال حاضر گیلان دارای ٩ روزنامه، ٤٣ هفته‌نامه، ١٦ دوهفته‌نامه، ٤٢ ماهنامه، ٦ دوماهنامه، ٣٦ فصلنامه و ١٠ دوفصلنامه است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ٤٩ پایگاه خبری – تحلیلی دارای مجوز نیز در سطح استان فعالیت می‌کنند، افزود: در ماه‌های آینده با دریافت مجوز پایگاه‌های در صف انتظار، به تعداد این رسانه‌ها افزوده خواهد شد.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه سایت‌های فاقد مجوز نیز باید تلاش کنند خود را با مقررات و قوانین وفق داده، مدیر واجد شرایط را معرفی کرده و در سامانه e-rasaneh.ir جهت دریافت مجوز قانونی از هیات نظارت بر مطبوعات، ثبت نام نمایند، ادامه داد: بدون شک این اقدام فعالیت آنها را قانونی کردده و امکان فعالیت هدفمند را برای این پایگاه‌ها فراهم خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اضافه کرد: چنانچه سایت پایگاه‌های خبری، ثبت شده نباشد باید حتما در ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایران به نشانی samandehi.ir ثبت نام کرده و فرم گواهی ثبت نام را به همراه مشخصات خود به این اداره‌کل تحویل نمایند./ایسنا