کد خبر: 39036تاریخ انتشار : 18:30:20 - پنجشنبه 3 مارس 2016

استاندار گیلان:

مسافران به راحتی گیلانی ها پول نمی دهند/قیمت غذا در گیلان بالا است

استاندار گیلان گفت: مسافران کمتر به‌راحتی گیلانی‌ها پول می‌دهند و تمام گردشگران قدرت خرید بالا ندارند بنابراین نیاز است نرخ غذا با عرضه مناسب کاهش پیدا کند.

محمدعلی نجفی در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز اظهار کرد: رقابت‌پذیری مکان‌های گردشگری و عرضه مواد غذایی در استان حائز اهمیت است.

وی خواستار تعدیل نرخ غذا در سالن‌های غذاخوری گیلان شد و افزود: قیمت غذا در گیلان نسبت به دیگر استان‌های گردشگری اصفهان، کرمان و فارس بالا است.

استاندار گیلان با تأکید بر عرضه مناسب و قیمت تمام‌شده کمتر غذا در سالن‌های غذاخوری، بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی باید نظارت کامل بر واحدهای صنفی  داشته باشند.

نجفی به اضافه شدن نرخ مخلفات به غذای اصلی در سالن‌های غذاخوری در گیلان اشاره کرد و گفت: جالب این است، ۹۵ درصد از افرادی که در سالن‌های غذاخوری استان حضور پیدا می‌کنند گیلانی هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلانی‌ها خوب غذا میل می‌کنند و راحت پول می‌دهند، تصریح کرد: مسافران کمتر به‌راحتی گیلانی‌ها پول می‌دهند و تمام گردشگران قدرت خرید بالا ندارند بنابراین نیاز است نرخ غذا با عرضه مناسب کاهش پیدا کند.

وی خواستار تهیه برنامه جامع نظارتی توسط دستگاه‌های مربوطه در گیلان شد و خاطرنشان کرد: استفاده از مشاوران در عرضه خدمات به مردم به‌ویژه گردشگران حائز اهمیت است.

نجفی با اشاره به حساسیت عرضه دارو در داروخانه‌ها، یادآور شد: نظارت مستمر از داروخانه‌ها مهم است و بازرسی‌ها باید بیشتر شود.

استاندار گیلان متذکر شد: در بازرسی‌ها به آمار دستگاه‌ها اعتماد می‌کنیم اما نظارت‌ها باید جدی باشد و روند اجرای بازرسی‌ها پیگیری شود.

وی با بیان اینکه نظارت نیاز جامعه است، اظهار کرد: تمام ما نیاز به نظارت داریم و این امر باید در چارچوب قانون انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در جلسه مذکور به نشست با تشکل‌های گردشگری و هتل‌داران استان اشاره کرد و گفت: جلسه‌های مستمر با مدیران واحدهای پذیرایی گیلان برگزار می‌شود.

رضا علیزاده به افزایش نرخ بعضی از واحدهای اقامتی گیلان اشاره کرد و افزود: نرخ واحدهای اقامتی باید براساس استانداردها باشد.

وی بر رقابتی کردن نرخ واحدهای پذیرایی در گیلان تأکید کرد و یادآور شد: تلاش می‌شود تعرفه‌ها به نحوی ارائه شود تا رضایت شهروندان را جلب کند.