کد خبر: 39026تاریخ انتشار : 19:45:21 - دوشنبه 29 فوریه 2016

دبیر کنگره ملی ۸۰۰۰شهید گیلان خبر داد

ساخت مستند شهید گیلانی که تصویر شهادتش بر دیوار اتاق رهبر انقلاب نقش بسته است

دبیر نخستین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان گیلان گفت: مستند ثناگویان یار بر اساس زندگی شهید هادی ثنایی مقدم شهید نوجوان لنگرودی در ستاد کنگره شهدای استان گیلان در دست ساخت است.

۸دی، ابراهیم جوادی با بیان اینکه مستند ثناگویان یار بر اساس زندگی شهید هادی ثنایی مقدم، شهید نوجوان لنگرودی در ستاد کنگره شهدای استان گیلان در دست ساخت است اظهار داشت: این مستند ۳۰دقیقه‌ای به بخش‌هایی از زندگی، خاطرات و فعالیت‌های شهید ثنایی مقدم می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه در تولید این اثر از منابع آرشیوی مانند عکس، فیلم، موسیقی و دیگر آثار شهید استفاده می‌شود افزود: تصویربرداری از این پروژه در مراحل پایانی است و کار ساخت این مستند از امروز وارد مرحله تدوین می‌شود.

رئیس ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید استان گیلان با اشاره به اینکه مستند ثناگویان یار در راستای برگزاری نخستین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید گیلان تهیه و تولید می‌شود، گفت: پیمان نامدار، فاطمه صدرا، آرش کرباسی، علی حقگو، سهیل یوسفی، مصطفی فرد و نسیم شاه چشمه از عوامل و دست اندرکاران ساخت این مستند هستند.

گفتنی است شهید هادی ثنایی مقدم نوجوان بسیجی لنگرودی است که تصویر شهادتش بر روی دیوار اتاق مقام معظم رهبری قرار دارد؛ این شهید ۱۴ ساله ۲۳ دی ماه ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید اما پیکر مطهرش هیچ وقت به زادگاهش بازنگشت.