کد خبر: 38762تاریخ انتشار : 6:50:01 - چهار شنبه 24 فوریه 2016

رییس اداره حفاظت محیط زیست:

صیاد سهره طلایی‌های فومن دستگیر شد

صیاد زنده گیر پرنده های سهره طلایی درشهرستان فومن بدام قانون افتاد.

سهره طلایی پرندگانی کوچک جثه و اندکی کوچک‌تر از گنجشک خانگی با دم چنگالی شکل و منقار مخروطی و نسبتاً باریک، دمگاه سفید رنگ ، صورت قرمز رنگ ، پس سر سیاه رنگ ، گونه های سفید ،گرده قهوه ای یا خاکستری ، بال های سیاه رنگ با نوار زرد کاملاً مشخص در بال ها ، سینه ای به رنگ نخودی و پا های تیره رنگ هستند.

این پرنده با نام محلی سهره حلب در شرق ایران یافت می شود که فاقد رنگ سیاه و سفید در سر بوده و گرده و سینه خاکستری رنگ و صورت قرمز رنگ و منقاری مخروطی و اندکی بلند تر از سهره معمولی دارد.

شهرستان فومن یکی از مکان های امن زمستانگذرانی سهره طلایی در گیلان است و صیادان متخلف همواره در کمین این پرندگان زیبا به سر می برند، اما امروز رویای یکی از این صیادان در شهرستان فومن کابوس شد.

سعدی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان از دستگیری یک نفر صیاد زنده گیرپرنده سهره طلایی که اقدام به صید غیر قانونی این پرنده های زیبا در داخل زیستگاه های شهرستان فومن می کرد، خبرداد و گفت: ادوات صید و پرندگان صید شده از نامبرده کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد:این صیاد غیر مجاز در حین گشت و کنترل نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فومن از مناطق و زیستگاه‌ها ؛ در حال صید و زنده گیری سهره طلایی رویت شد که ضمن دستگیری نامبرده ؛ ادوات صید و پرندگان صید شده از نامبرده کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد:از این فردعلاوه بر ادوات شکار تعداد 14 قطعه سهره طلایی شکار شده نیز کشف شد و نامبرده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

سعدی خبر داد: پرنده های زنده گیری شده نیز در طبیعت رها سازی شدند./ایسنا

  1. ناشناس گفت:

    ایول