کد خبر: 38729تاریخ انتشار : 19:32:53 - دوشنبه 22 فوریه 2016

مرحوم یا شهید افتخاری؟!

گاف عمدی هفته نامه مدافع مهدی افتخاری در اوج رقابت‌های انتخاباتی+سند

رسانه ها در چند دهه اخیر نقش فوق العاده بسزایی در جهت گیری ها و راهبردهای اصلی هر جریان و حزب و شخصیت سیاسی نقش ایفا کرده‌اند.

به طور کل در تاریخ جمهوری اسلامی ایران رسانه‌ها ایفای نقشی درستی از خود بروز نداده اند ؛ علی الخصوص در دهه 70 که وجود روزنامه های زنجیره ای در کشور دستاوردی جز تنش و درگیری و اغتشاش برای دولت وقت و نظام به ارمغان نیاورد.

حال اما سال‌ها از آن دوران می‌گذرد و تا حد زیادی از آن وضع نابسامان کاسته شده است و تاحدی می‌توان گفت که اخبار در یک دهه اخیر به دلیل در درسترس بودن ابزارهای اطلاع رسانی به درستی و دقیق مخابره می‌شود.

اکنون که در سال 94 و در آستانه برگزاری یک انتخابات مهم بسر می‌بریم هر رسانه مکتوب یا مجازی به نفع جریان یا اشخاص مورد نظرش در حال جهت گیری و به طور معمول انجام کار رسانه ای است.

انتخابات شهرستان های فومن و شفت در دوره های قبل بدون حضور حتی یک رسانه مجازی برگزار می‌شد و اگر جزئی‌تر به گذشته نگاه کنیم این رسانه های مکتوب بودند که فی الواقع همانند یک شب‌نامه در حال تخریب علیه رقیب یا تمجید به نفع کاندید مورد نظرشان عمل میکردند.

در این دور اما نقش رسانه های مکتوب در شهرستان های فومن و شفت بسیار کم‌رنگ تر شده است. علت این موضوع بدون شک برمیگردد به آنلاین و برخط بودن پایگاه های خبری که در کمتر از صدم‌ثانیه جدیدترین و داغ‌ترین اخبار را همراه با عکس و ویدئو بر روی سایت مخابره می‌کنند.

البته که این همه ماجرا نیست ؛ مدتی پیش هفته نامه ای در فومن سر در آورد که بیشتر به جهت تخریب چند عضو شورای شهر فعالیت داشت.عموماً مطالب این هفته نامه که بیشتر به یک شب‌نامه خبری شباهت دارد تخریب افراد با تندترین تعابیر و یا تمجید از افراد مورد نظر با لوث ترین کلمات و جملات است.

روزنامه،گاه‌نامه،هفته‌نامه و شاید ماه‌نامه طریقت نو همزمان با شروع تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی رنگ و بوی انتخابات-تبلیغاتی به خود گرفته و در همه جای آن به وفور تصویر و مطلب به نفع مهدی افتخاری(کاندید مورد حمایت اصلاح‌طلبان) مشاهده می‌شود.

اگر از مطالب تندی که علیه جریان اصولگرا درج شده است بخواهیم عبور کنیم به طور مرتب با نوشته‌هایی پیرامون عملکرد شهید افتخاری و تبلیغ به نفع فرزند ایشان مواجه می‌شویم که البته این همه ماجرا نیست …

نکته عجیب در تمام این نوشته ها گاف یا اشتباه عمدی نگارنده تمام این مطالب است . فارغ از اینکه تمام متن های به کار برده شده در این هفته نامه به قلم یک نفر نگاشته شده(به دلیل شباهت نوشتاری) نکته عجیبی که مشاهده می‌شود این است که در جای جای این هفته نامه به جای استفاده از لفظ «شهید افتخاری» از کلمه «مرحوم افتخاری» استفاده شده است.

مرحوم یا شهید (1) مرحوم یا شهید (2) مرحوم یا شهید (3) مرحوم یا شهید (4) مرحوم یا شهید (5) مرحوم یا شهید (6) مرحوم یا شهید (7)

کسانی که حاضر نیستند حتی برای مقطعی یا در حد یک کلمه بصورت ظاهری از لفظ شهید برای محمدحسین افتخاری حمایت کنند چگونه است که دلسوز و همراه فرزند وی شده اند؟! کدام خط و ربط و عقل سلیمی این پارادوکس را می‌تواند توجیه کند؟

برای اثبات مسئله شهادت شهید افتخاری به سایت بنیاد شهید و امور ایثارگرام سر زدیم که طبق انتظار اسم محمدحسین افتخاری در میان اسامی شهدا وجود داشت.

سايـت رسمی اطلاع رسانی بنياد شهيد و امور ايثارگران به طور رسمی از لفظ شهید برای نماینده دور سوم مردم فومن و شفت در مجلس استفاده کرده است ،فلذا شکی در شهادت این مرد بزرگ وجود ندارد ولی شاید مسئله ای که در این ایام شلوغ انتخاباتی برای فرزند شهید به چشم نیاید همان چیزی است که در مطلب قبلی(چاه عمیقی که اصلاح طلبان برای فرزند شهید افتخاری کنده‌اند!+سند) به آن اشاره کردیم و آن همان چاهی است که این طیف برای وی کنده‌اند!

 1. عبدالله گفت:

  سلام.
  فرصت نشد در مورد مطلب “چاه عمیق اصلاح طلبان” نظرمو اعلام کنم ولی در این موقع که مجالی دست داده موارد ذیل بیان میشود:
  نویسنده ی مطالب مربوط به آقای مهدی افتخاری با زیرکی خاصی که ویژه خبرنگاری ست سعی دارد کاندیدای مورد نظر را نماینده حزب اصلاحات در شهرستان فومن و شفت و ایضا حزب اصلاحات را به سان چاه ویلی به مردم معرفی کند که از صدر تا ذیل آن جرثومه فساد و مظهر تبهکاری اند و داخل شدن هر کس در آن چاه، چیزی جز تباهی برای وی و همراهانش ندارد….درحالیکه این بحث سالبه به انتفاء موضوع است چرا که:

  اولا آقای مهدی افتخاری هیچگاه و در هیچ سخنرانی خود را نماینده حزب اصلاحات معرفی نکرده بلکه بارها با این بیان که پیرو خط ولایت فقیه و مطیع دستورات و منویات رهبر معظم انقلاب و عاشق خدمت به مردم شهرش است خود را معرفی کرده است با این وصف، چه آن اصولگرایی که مخالف دستورات و نظرات رهبر انقلاب عمل می کند و چه آن اصلاح طلبی که مخالف نظر معظم له عمل می کند هر دوی آنان کج راهه می روند و مورد تایید نیستند.

  ثانیا چرا همیشه سعی می شود هر وقت حرف از اصلاحات و اصلاح طلبی می شود نگاهها معطوف به فتنه و جریان فتنه شود؟؟….آیا به واقع هر تفکر اصلاح طلبی بمعنی فتنه جویی و حمایت از جریان فتنه است؟….تفکر اصلاح طلبی که بفکر اصلاح روشهای غلط و حذف رانت خواری و باندهای فساد، خدمت به مردم ، بهره گیری از ظرفیت خرد جمعی و اندیشه های خلاقانه جوانان و …مساوی با فتنه گریست؟
  شهید مطهری که اصلاح طلبی را نقطه مقابل فساد می داند می فرماید:« اصلاح طلبی یک روحیة اسلامی است. هر مسلمانی به حکم این که مسلمان است خواه ناخواه اصلاح طلب و دست کم طرفدار اصلاح طلبی است زیرا اصلاح طلبی … از ارکان تعلیمات اجتماعی اسلام است.»
  مقام معظم رهبری می فرمایند:« اصلاحات در کشور ما از سر اضطرار … بلکه فریضه است، بلافاصله تأکید می کنند که البته اصلاحات باید تعریف شود تا هر کس نتواند به میل خودش آن را تعریف کند»
  بنابراین می بینیم نفس اصلاح طلبی نه تنها مذموم نیست بلکه به آن معنایی که شهید مطهری و مقام معظم رهبری می فرمایند واجب هم هست.

 2. اینکه واژه مرحوم رابرای شهدابکارببرندچیزعجیبی نیست ودربین سخنان علما وفقهای بزرگ نظیرحضرت امام(ره)برای شهدایی نظیرشهیدبهشتی وشهیدمطهری نیز زیادبکاررفته است.

 3. فومنی گفت:

  آقای ابرشهر من هم تو رو میشناسم هم باباتو هم عموتو هم اون بهروز جلایی رو هم حسن زاده رو هم عاشوری و هم بهروزی فر رو و …
  حمع کن آقا جمع کن بساطتو عمله اینا شدی که چی اینا لیاقت داشتن بجای حرف زدن یه کاری برای پیشرفت شهر میکردن!جمع کن آقا جمع کن بساطت رو بنده موافق 100درصد جناب افتخاری نیستم ولی ایشون باید رای بیاره تا آدمهایی مثله شما واشخاصی که عرض کردم بشینن سرجاشون

  • مدیر سایت گفت:

   عزیز شما هروقت جرات کردی با نام و مشخصات واقعی اظهار نظر بکنید بعد بیاید واسه ما شاخ و شونه بکشید
   این مطلب ضد هیچ نامزدی نبوده و نیست پس خواهشا شانتاژ ممنوع

 4. فومنی2 گفت:

  با تائید فرمایشات همشهری گلم آقا یا خانم فومنی باید بگم که خدایی حرف حق میزنه که واسه بعضیا خیلی تلخه!؟
  این افرادی که ایشون نام بردند و پاچه خوارانشون که فکرمیکنند تــــــــــریـــــــــلـــی اسمو رسمشونو نمیکشه حتی لیاقت نداشتند بیمارستان نیمه کارهء مرحوم افتخاری رو که یکی از باقیاتو صالحاتشون بعداز شهادتشون بود را تا سالیانه سال به اتمام برسونن!؟
  بعدشم هرکی از راه رسید زَد به نام خودش.به قول ما گیلکها:به نام عیسی به شکم موسی…
  فقط خودشونو بــــــــــاد میکنن و تو شهر راه میرَن،وقتی از کنارشون رد میشی از کلفتیِ گردناشون نمیتونن سرشونو تکون بدند!!؟
  ولی برعکسشون آقای افتخاری که خداشاهده من فقط چندبار سر منبرشون بودم و خدایی ایشون خیلی خیلی خاکی هستند نسبت به تمام اطرافیانشون از هر ریشه و مَسلکی!
  ایشاله که هیچوقت شیطان به روحشون نتونه نفوذ کنه همونطوری که تا الان نتونسته…یــــــــــــــــــاعـــلـــــــــــی