کد خبر: 38646تاریخ انتشار : 15:34:10 - جمعه 19 فوریه 2016

تبلیغ به روش جدید

غوغای کانال‌های تلگرامی در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی!

فناوری های جدید اطلاعات همانند تلگرام در این دوره امکان خوبی را برای تبلیغات انتخاباتی در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار داده است.

برخی نامزدها از مدتها پیش کانالی را در تلگرام برای معرفی خود و جذب طرفدار اختصاص داده اند.این کانالها که قبل از مهلت مقرر تبلیغات انتخاباتی به صورت غیرمستقیم و اغلب در پوشش یک سایت خبری بود اکنون با مجاز شدن تبلیغات به صورت مستقیم به خدمت آنها در آمده است.

ارائه زندگی نامه و کارنامه حرفه ای داوطلبان، نظراتشان در خصوص مسائل مختلف از موضوعات کلان همچون برجام گرفته تا مسائل شهرستانی نظیر شهرسازی محتوای این کانالها را تشکیل می دهد.

در این کانالها از شعر و دل نوشته برخی نامزدها ،مطالب کتابهای نویسندگان بزرگ،جملات حکیمانه و زیبا ، دعا و نیایش گرفته تا عکسهایی از یک پرس کله پاچه و آرزوی صبحی خوش به چشم می خورد.

دیالوگ برخی افراد در این کانالها به کری خوانی و سرانجام به دعوای لفظی و تهمت و توهین می انجامد .

حضور در این کانالها برای برخی فرصت طلبان نیز خالی از لطف نیست چون در گذر از این مجاری تبلیغات غیرانتخاباتی مورد نظرشان را نیز به در و دیوار کانال می چسبانند.

خطوط فکری داوطلبان و طرفدارنشان را نیز می توان از تابلوهای نصب شده بر جداره این راهروهای مجازی و هواداری از بعضی جناحها و سلایق دریافت.

مخاطبان و اعضای این کانالها انتظار دارند بعد از نشستن نمایندگان روی کرسی های نرم بهارستان این کانالها برای پاسخگویی ، دیالوگ و اطلاع رسانی از عملکرد نمایندگان به مردم همچنان گشوده بماند./شمیم غلام‌نیا